Židinys – jaukių namų vinis

biozidiniaiKuriantys jaukius namus neįsivaizduoja jų be židinio. Tai tarsi namų kertinis akmuo, prie kurio susirenka vakaroti visa šeima bei prie kurio mielai renkasi svečiai. Tačiau ką reikia žinoti renkantis židinį? Kokie jie būna ir kokie tinka konkrečioje situacijoje? Apie židinių rūšis šiame straipsnyje.

Šiuolaikiniai ir dažniausiai namuose „apsigyvenantys“ židiniai yra:

Tradiciniai židiniai visiems gerai žinomi ir dažniausiai įrenginėjami.  Ilgą laiką tai buvo prabangos simbolis, kadangi tik nuosavų namų šeimininkai galėdavo įsirengti židinį. Jam reikalingas ir specialus įrengimas – kaminas, dūmtraukis, vėdinimo sistema, reikia pasirūpinti malkomis bei reguliariai išvalyti pelenus. Norint įsirengti židinį reikalingas statybos leidimas ir projektas.

Elektriniai židiniai – pastarųjų metų naujovė, suteikusi galimybę ir gyvenančius daugiabučiuose mėgautis šokančia židinio ugnimi. Kadangi tokiam židiniui nereikia kamino, dūmtraukio bei įrengiant nereikalingas patvirtintas projektas, jį galima įsirengti bet kur, kur tik yra elektros rozetė. Elektrinis židinys ne tik dekoro elementas, jis taip pat ir šildo namus, tad yra puikus šilumos šaltinis vėsiais rudens ar pavasario vakarais kol dar neprasidėjęs šildymo sezonas ar papildoma šiluma žvarbią žiemą.

Biozidiniai naujausias žaidėjas židinių rinkoje. Tai ekologiški, paprasti ir praktiški židiniai, kuriuos kaip ir elektrinius židinius gali įsirengti visi norintys. Jam nereikalingas projektas ar specialus įrengimas. Kompaktiškus biožidinius galima lengvai transportuoti ar keisti jų vietą namuose. Dar ekologiškais vadinami biožidiniai yra kurenami skystu kuru (bioetanoliu), kuriam degant susidaro tik vandens garai ir anglies dvideginis. Jokių pelenų, jokių dūmų ir jokių malkų – t.y. jokio rūpesčio. Tai itin saugūs židiniai, nereikalaujantys daug priežiūros ir stilingai atrodantys bet kokiame interjere.

Kad ir kokį židinį pasirinksite ar kokios bus galimybės jį įsirengti, svarbiausia malonus jausmas turėti traukos centrą savo namuose. Židinys ir šokanti ugnis jame suteikia ne tik šilumą, bet ir sielos ramybę, todėl ne veltui jis visuomet yra idealių namų svajonės sąrašo viršūnėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>