Tradicijų laikymasis per vestuves

vestuvesVestuvės arba vedybos – ceremonija, iškilmingas renginys, kuriuo švenčiama santuokos pradžia. Vestuvių tradicijos ir papročiai priklauso nuo kultūros, tautos, tikėjimo, socialinio luomo. Senovės lietuvių pasaulėžiūroje vestuvės buvo vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo virsmų (greta gimimo ir mirties).

Nors ne visos tradicijos yra lietuviškos, bet mes prie jų jau prisitaikėme ir jos mums tartum lietuviškos. Tad dažnai neapsieinama be tradicijų. Pateiksime keltą populiariausių.

Švenčiame kelias dienas

Šiandien, vestuves švenčiant dvi dienas, jaunieji palydimi visų svečių, jiems įteikiamas pirmosios nakties užkandžių rinkinys. Tačiau gražu būtų pagal senuosius papročius papuošti jaunavedžių miegamąjį, įteikti šmaikščias pirmosios nakties instrukcijas. Jaunuosius keldavo visas pulkas. Prie klėties, kur šie miegodavo, durų atsinešdavo nekultų javų ir kuldavo juos spragilais, skambindavo metaliniais puodais, tauškėdavo medinėm kultuvėm į jaunavedžių duris. Jaunieji norėdami atsikratyti triukšmautojų, turėdavo išsipirkti.

Pasirenkame tam tikras smulkmenas

Smulkmenos neretai suteikia didelį įspūdį, tad svarbu atkreipti dėmesį kas dažniausiai naudojama vestuvių metu pagal senasias tradicijas.

  • Ryžiai.

Kadaise žmonės apiberdavo jaunuosius grūdais, kaip vaisingumo simboliu. Vėliau grūdus pakeitė ryžiai kaip turto ir klestėjimo simbolis. Viduramžiais netekėjusios merginos rinkdavo grūdelius, nes buvo manoma, kuri jų daugiau pririnks, ta pirma ir ištekės.

  • Balandžiai.

Balandžiai vestuvėms – nepaprastai gražus reginys. Vestuvių balandžiai, pakildami į dangų iš jaunavedžių rankų,  yra nuostabus ir išskirtinis veiksmas vestuvėse.

  • Rūtos (gėlės).

Dvasinėje plotmėje rūtų vainikėlio simbolikoje iškyla skaistos, tyrumo motyvas. Tai reiškia pirmapradę, natūralią skaistą seserystėje. Mergelė iš seserystės pereina į moterystę, todėl liaudies dainose ir papročiuose šis perėjimas išreiškiamas per rasos nukrėtimą nuo vainikėlio.

  • Daužome taurę.

Taurės daužomos pernešus jaunają per tiltą, tikintis laimingo ir prasmingo gyvenimo.

Pasiruošiame vestuvėms

Dažna jaunavedžių klaida yra ta, kad jie ne iki galo įvertina, kuriose srityje verta, o kuriose neverta taupyti planuojant ir organizuojant vestuves. Todėl svarbu įvertinti, kokios sritys reikalauja didesnių investicijų. Nepamirškite, kad vestuvės reikalauja daug kantrybės ir laiko, tad būtina tam pasiruošti ir emociškai.