Tinklalapio dizainas ir spalvos

dizaino spalvosKuriant tinklalapio dizainą, vienas iš esminių sprendimų yra susijęs su spalvų pasirinkimu. Ir tai svarbus sprendimas, kadangi naudojama spalvų paletė gali turėti didelę įtaką tinklalapio sėkmei ar priešingai – nesėkmei. Kaip pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančias tinklalapio spalvas, pataria http://www.websitedesignerlondonuk.co.uk specialistai.

Naudokite natūralių spalvų paletę

Natūralios spalvos yra patrauklesnės akiai, jei sintetiniai jų atspalviai. Nenatūralios, ryškios, neoninės spalvos paprastai “degina” akis ir sukelia lankytojui norą greičiau sprukti iš tinklalapio. Jos tinkamos nebent kaip akcentas, tačiau ne kaip pagrindinės spalvos.

Tekstas turi aiškiai matytis ant pagrindo

Geriausias ir laiko patikrintas variantas – juodos raidės ant balto fono. Tačiau fonui galima naudoti ir kitas spalvas – tamsiai mėlyną, pilką ir juodą. Svarbu, jog kontrastas būtų pakankamas, tačiau žiūrint nesusidarytų mirgėjimo efektas, kuris ypatingai erzina regėjimo sutrikimus turinčius žmones.

Ne daugiau kaip 3 skirtingos spalvos

Siekiant sukurti derantį ir subtilų tinklalapį, reiktų apsiriboti su trimis spalvomis, kurios būtų naudojamos tinklalapyje. 3 skirtingos spalvos yra idealu, 4-5 normalu, daugiau – sukuria chaosą. Pažinkite savo lankytojus

Skirtingai matomos ir traktuojamos spalvų reikšmės

Skirtingoms žmonių grupėms imponuoja skirtingos spalvos, todėl itin svarbu žinoti, kas yra jūsų tinklalapio pagrindiniai lankytojai. Vyresni žmonės mėgsta “prigesintas” spalvas, tuo tarpu jaunesni teikia pirmenybę ryškesnėms spalvoms.

Vyrai ir moterys taip pat skirtingai mato spalvas. Tikriausiai visi žino, jog moterys skiria daug daugiau atspalvių ir joms persikas yra spalva, o vyrui persikas yra vaisius. Taikantiems į konkrečią vyrišką ar moterišką auditoriją derėtų pasidomėti spalvų psichologija.

Jei kuriamas tinklalapis kelioms tautoms ir kultūroms, derėtų atsižvelgti į spalvos reikšmę konkrečioje kultūroje. Štai, pavyzdžiui, raudona  spalva Vakarų kultūrose asocijuojasi su meile, aistra, Rusijoje tai simbolizuoja simbolizuoja komunizmą, Indijoje – skaistumą, Keltų kultūroje raudona spalva – tai mirties simbolis. Tuo tarpu mums neultrali, nekalta, švari balta spalva pasirinkta kaip vestuvių ir meilės spalva,  Kinijoje ir Japonijoje yra  simbolizuoja mirtį.

Taigi, anot websitedesignerlondonuk.co.uk kuriant tinklalapio dizainą reikia ypatingą dėmesį skirti spalvoms ir jų reikšmėms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>