Renkamės dangą namo fasadui

ventiliuojami_fasadai_akmi_akmuo_786„Pagal išorę sutinka, pagal vidų palydi“ – tai patarlė, puikiai tinkama ne tik žmogui, bet ir jo būstui. Juk pirmiausia, ką į svečius užsukęs seniai nematytas ar naujai atrastas bičiulis pamato, tai namo fasadas. Todėl natūralu, kad įrengiant namus tiek pat dėmesio reikia skirti ir namo vidaus įrengimui, ir jo išorės apipavidalinimui.

Estetika. Dėl skonio nesiginčijama, sako sena lietuvių patarlė, tačiau kiekvienas turime savo įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti mūsų namai. Nuomonės neretai skiriasi ir tarp artimiausių šeimos narių, ką bekalbėti apie skirtumus tarp jūsų ir kaimyno, bendradarbio ar tiesiog žmogaus iš gatvės nuomonių. Tad klausimus apie dangos solidumą ar grožį palikime spręsti kiekvienam asmeniškai. Tiesa, vertinant estetiką visgi yra keli objektyvūs kriterijai, vienas iš jų – spalvingumas.

Mūsų šalyje namų apdailai daug kas renkasi plytas, nes jos ilgaamžės ir atsparios aplinkos poveikiui. Tuo įsitikino ne vienas. Prekybos vietose nesunkiai rasite įvairiausių spalvų ir stilių krosnyje degtų plytų, kurių nereikia papildomai dažyti.

Jei medinės dailylentės tinkamai išdžiovintos, jos sulaiko drėgmę, nesiklaipo, atsparios puvimui ir drėgmei. Tokios dailylentės neskilinėja ir nesideformuoja. Todėl fasadų apdailai naudojama mediena turi būti kokybiškai išdžiovinta. Renkantis dailylentes, būtina žinoti, kad lauko darbams naudojama mediena turi turėti ne daugiau kaip 16–18 proc. drėgmės. Klysta manantieji, kad mediena gali išdžiūti per vasarą. Tai tiesa tik iš dalies, nes taip džiūdama ji neįgauna tokių ypatybių, kaip džiovinama džiovykloje. Netinkamai išdžiovinta mediena rudenį ima traukti drėgmę tarsi kempinė ir praranda gerąsias savybes, dėl kurių buvo pasirinkta.

Šilumos izoliacijai galima rinktis putų polistireną, akmens vatą, puoselėjantieji ekologiją gali investuoti pinigus į sveiką būstą ir pirmenybę skirti ekovatai ar presuoto kanapių ir medienos plaušo plokštėms. Tiesa, pastarosios medžiagos gana brangios, putų polistirenas – nepralaidus garams, namas „nekvėpuoja“, tad daugelis, galvodami apie jaukų ir šiltą būstą, renkasi akmens vatą, kurią galima dengti bet kokia patikusia fasado apdailos medžiaga. Jų įvairovė gana didelė.
Klinker plyteles