Pristatomi kaminai: panaudojimas, privalumai bei trūkumai

pristatomas kaminasŠiuo metu kaminus galima skirtyti į tris tipus: plytinius arba mūrinius kaminus, kurių viduje yra nerūdijančio plieno įdėklas, modulinius kaminus su keramikiniu įdėklu ir metalinius pristatomus kaminus. Pastarieji Lietuvoje yra mažiausiai populiarūs, todėl apie juos kalbama gana vangiai. Tad nieko nuostabaus, kad šioje srityje yra dar nemažai informacijos spragų, kurias šiandien pabandysime užpildyti.

Pristatomi kaminai arba pristatomi dvisieniai kaminai yra gaminami iš specialaus nerūdijančio plieno ir dažniausiai naudojami pramoninės arba komercinės paskirties pastatuose, kuriuose yra reikalingas didelio aukščio kaminas. Tiesa, pristatomus kaminus galima naudoti ir gyvenamuosiuose namuose. Jie dažniausiai yra pasirenkami tada, kai savininkas nusprendžia įsirengti krosnelę ar židinį jau pastatytame name. Tokiu atveju būtina atlikti mažiau rekonstrukcinių darbų, todėl ir jų kaina yra žemesnė.

Didžiausias pristatomo kamino privalumas yra tas, kad jam nereikia jokio specialaus pagrindo, todėl jis gali būti lengvai ir greitai sumontuotas prie bet kokios sienos: ir mūrinės, ir medinės. Be to, kaminą montuoti galima pradėti nuo bet kurio namo aukšto.

Pristatomus kaminus sudaro dvi dalys: vidinis ir išorinis, skirtingo skersmens vamzdis.  Tarp šių vamzdžių yra ir šiluminės izoliacijos sluoksnis, kuris neleidžia dūmtraukiui greitai atvėsti ir sulaiko šilumą. Kamino izoliacinis sluoksnis priklauso nuo jo rūšies, mat pristatomi kaminai gali būti montuojami ir pastato viduje, ir išorėje. Be to, šie kaminai yra lengvi ir greitai sumontuojami, todėl darbo kaina yra gerokai mažesnė nei mūrinių kaminų.

Taigi, būtina atminti, kad pristatomi kaminai, tinkamai parinkus vidinio plieno rūšį, puikiai tinka įvairiausios paskirties pastatams, aukštoms bei žemoms luboms, juos galima naudoti esant ir drėgnoms ir natūralioms ir priverstinės traukoms sąlygoms.

Kokie trūkumai? Yra dalis žmonių, kurie baiminasi, kad šio tipo kaminai atrodo neestetiškai ir gadina bendrą namų interjerą.  Visgi, tai ne visai tiesa, kokybiškai sumontuotas ir apdirbtas pristatomas kaminas tikrai negadina nei namų interjero, nei eksterjero. Svarbiausia, kad visus darbus atliktų savo srities profesionalai, kurie tiksliai sudėliotų visus taškus ant „i“.