Periodiškai keisti reikėtų ne tik variklio, bet ir pavarų dėžių tepalus

tepalaiKiekvienam vairuotojui anksčiau ar vėliau prireikia paslaugos – ne tik įprasto variklio, bet ir pavarų dėžės tepalų keitimo. Tepalus reikia keisti periodiškai, kai automobilis nuvažiuoja tam tikra kilometrų skaičių, pavyzdžiui, 30 ar 50 tūkst. Dar daugiau dėmesio reikia skirti, jei tepalų keitimas reikalingas automobiliams su automatinėmis pavarų dėžėmis.

Kas nutinka, jei tepalus keičiame rečiau nei nurodo automobilio gamintojas? Pirmiausia greičiau dyla judančiosios transmisijos dalys, sistemos veikia nesklandžiai ir pan.

Beje, didelė klaida, kai į pavarų dėžę vairuotojai pila netinkamos konsistencijos, per didelio klampumo tepalus, t. y. kitokius nei techninėje charakteristikoje nurodo gamintojas. Tačiau automobilis automobiliui nelygu, todėl šia taisykle reikėtų vadovautis ne visų markių automobilių vairuotojams. Visgi kai kurioms pavarų dėžėms tinka tokie patys tepalai, kurie pilami ir į automobilio variklį.

Straipsnio pradžioje jau užsiminėme, kad tepalo lygis itin svarbus automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis savininkams. Jai tepalo nors kiek stinga, tai gali sukelti įvairiausių gedimų, tad teks gerokai patuštinti savo kišenę. Todėl jei automatas taps „kaprizingas“, problemos pirmiausia reikėtų ieškoti pažvelgiant į tepalo kiekį ir papildžius jo lygį iki reikiamos normos. Išaušus dienai, kai pavarų dėžės tepalų keitimas būtinas, keisti reikia ne tik tepalus, bet ir alyvos filtrus.

Automobilių su mechaninėmis pavarų dėžėmis tepalų keitimas

Tuo tarpu tie, kurie važinėjasi su mechanines pavarų dėžes turinčiais automobiliais, tikriausiai žino, kad alyvą čia prireiks keisti retai. Kad atėjo metas keisti tepalus, „praneša“ pats automobilis: pasunkėja pavarų perjungimas arba tiesiog specialus žymeklis rodo, kad alyvos kiekis yra stipriai nukritęs ir kur kas mažesnis nei rekomenduojama. Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis yra ir mažiau lepūs alyvai, jos tipui, rūšiai ir kainai. Tačiau vis dėlto reikėtų paisyti gamintojų reikalavimų.

Darbą geriau patikėti specialistams

Pavarų dėžių alyvą pasikeisti ne taip paprasta, todėl šio darbo nereikėtų atlikti patiems ar patikėti tinkamos kvalifikacijos neturintiems meistrams. Tad ieškokite meistrų, kurie įgudę keisti ne variklio, bet pavarų dėžių tepalus.