Naudingi patarimai: kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

vestuviu fotografasNepatikėsite, tačiau vestuvių fotografo pasirinkimas tarsi rusiška ruletė – arba pasiseks, arba ne. Žinoma, galima išsirinkti išties puikų vestuvių fotografą, tačiau privalote žinoti, ko norite ir kaip atskirti savo srities asą nuo diletanto. Štai keletas naudingų patarimų, kurie palengvins jūsų paieškas.

Neatidėliokite vestuvių fotografo paieškų. Ar žinote, kad išties profesionalūs ir talentingi vestuvių fotografai būna rezervuoti iki vestuvių likus bent pusmečiui, o kartais ir metams? Taip taip, savo amatą išmanantys specialistai tikrai nesėdi be darbo, todėl vestuvių fotografo paieška turėtų būti jūsų darbas numeris 1.

Pasidomėkite fotografo patirtimi ir rekomendacijomis. Faktas – kuo daugiau patirties turi fotografas, tuo jis gali pasiūlyti aukštesnės kokybės fotografavimo paslaugas. Fotografija – tai meno ir specifinių žinių sintezė, kuri neatsiranda per vieną naktį, tam reikia laiko ir dar daugiau praktikos. Tad, jei jūsų pasirinktas fotografas tik neseniai į rankas paėmė fotoaparatą, tikėtis nepriekaištingo rezultato būtų šiek teik naivu. Be to, būtų pravartu paprašyti ir rekomendacijų arba pasikaityti atsiliepimus apie konkretų specialistą internete.

Apsispręskite, ko norite iš fotosesijos. Kartais jaunavedžiai pasisamdo išties profesionalų ir patyrusį fotografą, tačiau galutiniu rezultatu lieka nepatenkinti. Visgi, bėda ne pačiame fotografe, o jaunavedžiuose, kurie arba nesugebėjo aiškiai paaiškinti, kokių nuotraukų tikisi, arba pasirinko „ne savo skonio“ fotografą. Kiekvienas specialistas paprastai turi savo braižą, kurį tobulina ne vienus metus. Tad ne veltui sakoma, kad skoniai nedraugauja, norėdami išvengti tokių situacijų, nepatingėkite peržvelgti pasirinkto specialisto darytas fotosesijas ir nuspręsti ar jo darbo stilius jums patinka.

Pasiruoškite plačiai praverti piniginę. Žmonės puikiai žino, kad kokybiški daiktai ar paslaugos kainuoja pakankamai brangiai, tačiau, kai kalba pasisuka apie juos pačius, dažnai iškyla klausimas – „o kodėl taip brangu?“. Atsakymas gana paprastas: samdydami vestuvių fotografą, mokate ne tik už nuotraukas ir darbą, jūs mokate už fotografo kompetenciją, laiką,  įrangos amortizaciją, už nuotraukų retušavimą ir daugelį kitų veiksnių. Taigi, pigus vestuvių fotografas, prastas vestuvių fotografas Vilnius – brangių paslaugų sostinė, todėl jei fotografą samdotės iš didmiesčio, teks mokėti dar brangiau. Mielieji, jūsų vestuvės  kitiems yra verslas, susitaikykite su tuo.

Susitikite su fotografu. Susitikti ir pasikalbėti su fotografu akis į akį yra tiesiog būtina, pokalbio metu galėsite išsiaiškinti daugybę jus dominančių smulkmenų, įvertinti fotografo etiketą, pasidomėti, kokia jo fotosesijos vizija ir pan. Jei mintys sutaps, radote savo vestuvių fotografą!