Mitybos įtaka šuns odai ir kailiui

Šuns kailisDaugelis specialistų tvirtina, kad gyvūno odos ir kailio būklė parodo apie jo sveikatą. Šuns kailiui neigiamą įtaką daro įvairūs fiziniai ir cheminiai faktoriai, medžiagų apykaitos ir hormonų sutrikimai, nesubalansuota mityba.

Būtina teisingai parinkti maitinimosi racioną savo keturkojui, kadangi tai labai pagerina jo kailio būklę. Augintiniui reikalingas visavertis šunų maistas. Tam tikrų maistingų medžiagų trūkumas gali pakeisti odos struktūrą ir funkcionavimą, o tai gali sukelti neigiamą poveikį šuns kailiui. Nesubalansuoto maitinimosi sutrikimai dažniausiai sukelia niežulį, pleiskanas ir odos uždegimus. Kailis tampa sausas ir blankus.

Pasirodžius tokiems požymiams, šeimininkas turi nedelsiant kreiptis į veterinarą, kuris padės nustatyti ko šuniui trūksta. Jei paaiškėja, kad mityba buvo nesubalansuota, tada būtina ją pakoreguoti.

Odą ir kailį negatyviai veikia baltymų, amino rūgščių ir mineralų stygius, nesočiųjų riebiųjų rūgščių trūkumas, alergija maistui.

Baltymų ir amino rūgščių stygius

Baltymų ir amino rūgščių trūkumas pas šunį atsiranda tada, kai jo maiste nėra pakankamai geros kokybės baltymų ir nepamainomų amino rūgščių. Dėl baltymų stygiaus ant kailio išryškėja nelygumai. Plaukai pradeda lūžinėti, lengvai iškrenta ir lėtai atauginėja.

Tirozino, triptofano ir cisteino trūkumas organizme sukelia odos ir kailio pigmentaciją. Šių amino rūgščių deficitas atsiranda maitinant šunį vien košėmis.

Reikėtų paminėti, kad baltymų ir amino rūgščių trūkumas dažniau atsiranda pas mažus šuniukus, o pas didelius šunis jo atsiranda tik tokiu atveju, jei jie ilgą laiką negauna pakankamo baltymų ir amino rūgščių kiekio.

Nesočiųjų riebiųjų rūgščių trūkumas

Nesočiųjų riebiųjų rūgščių reikia susidarant ląstelių membranoms, dėl kurių šuns organizmas dirba tinkamai: kepenys, odos ir kailio būklė. Labai svarbi yra linoleno rūgštis, kuri randama augaliniuose aliejuose. Šių rūgščių trūkumas sukelia odos lupimąsi, pleiskanojimą, kailis pasidaro sausas, lūžinėja plaukai.

Pirminis riebiųjų rūgščių deficitas lemia šunų maisto racioną, kurio sudėtyje yra riebiųjų rūgščių (kitaip tariant, į šunų ėdalą nededama augalinio aliejaus).

Antrinis deficitas atsiranda tada, kai organizmas dėl kažkokios priežasties nepasisavina gaunamų riebiųjų rūgščių. Antrinis deficitas šunims gali išsivystyti sergant kepenų ligomis, esant kasos ir plonosios žarnos disfunkcijai. Šios ligos apsunkina virškinimą ir riebiųjų rūgščių pasisavinimą.

Nustatyti riebiųjų rūgščių nepakankamumo priežastį ir paskirti gydymą gali tik veterinaras.

Alergija mastui

Turbūt kiekvienas žmogus gyvenime yra susidūręs su alergija vieniems ar kitiems maisto produktams. Be to, alergija gali savaime dingti, kaip ir netikėtai atsirasti. Kol kas dar nėra visiškai aiškiai nustatytos alerginės reakcijos priežastys, taip ir lieka mįslė, kodėl esame alergiški kažkokiam tai antigenui, kuris retai ir mažomis dozėmis patenka į organizmą. Tą patį galima pasakyti ir apie mūsų mažuosius. Nuo alergijos nėra apsaugotas nei vienas šuo! Nuo alergiško maisto atsiranda odos sudirginimai, niežėjimai, sukeliami virškinimo sistemos sutrikimai, kartais iššaukiantys kosulį arba dusinimą.

Specialistai pabrėžia, kad šunims, mintantiems specialiai jiems skirtu šunų ėdalu, racionas būna subalansuotas, todėl rimtų nusiskundimų sveikata atsiranda labai retai. Odos ir kailio sutrikimai tokiems šunims dažniau atsiranda dėl skirtingų susirgimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>