Rašyti laišką Englishlatviešu

Pramonės paveldas

Aleksoto funikulierius

Aleksoto funikulierius pradėjo veikti 1935 m. gruodžio 6 d. Kai tarpukariu Linksmadvario gyvenvietėje įsikūrė VDU fizikos-chemijos fakultetas, J.Damijonaičio pradinė mokykla, Lituanistikos institutas, oro uostas, pridygo daugybė privačių namų, susirūpinta gyventojų, tarnautojų, studentų susisiekimu su miestu. Prezidento A.Smetonos iniciatyva, pradėtas statyti Aleksoto funikulierius, pagal šveicarų firmos projektą bei naudojant šveicarų įrengimus. Šis funikulierius dabar yra... Daugiau »

Antalieptės hidroelektrinė

Prieškario Lietuvoje, kai sparčiai plėtėsi šalies ūkis, kilo gyvenimo lygis, didėjo ir elektros energijos poreikis. Jau 1932 m. buvo galvojama, kaip racionaliau panaudoti vietinius energijos išteklius, tarp jų – vandens energiją. Detaliau nagrinėti šiuos klausimus ėmėsi 1936 m. įsteigtas Lietuvos energijos komitetas. Profesoriui S. Kolupailai vadovaujant buvo sudaromas pirmasis Lietuvos vandens... Daugiau »

Antalieptės vandens malūnas

Antalieptėje galima pamatyti gražų seną malūną, pastatytą 1855 metais (neoromantizmo laikais), kai netgi fabrikai ir kitos paskirties statiniai būdavo projektuojami taip , kad atrodytų panašūs į viduramžių pilis su bokštais ir pakeliamais tiltais. Antalieptės vandens malūnas imituoja ne riterių pilies, o valstiečio trobos architektūrą. Jis pastatytas iš skaldytų ir apvalių akmenų, raudonų plytų ir kalkių... Daugiau »

Augustaičių vandens malūnas

   Malūnas stovi atviroje vietoje prie Ventos upės. Upės krantai apaugę krūmais, kiemas negrįstas, iš rytų pusės ūkiniai pastatai, aplinkui dirbami laukai. Pastatas raudonų plytų, trijų aukštų su rūsiu. Malūnas statytas 1932 m. Šiuo metu perdirbtas į dyzelinį. Yra vandens turbina, dvi poros malimo girnų, viena valoma mašina (Švediška), švediškos kruopų šatros, pitlius,... Daugiau »

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis

Siaurukas – taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas. XX a. pirmoje pusėje siaurukas buvo pagrindinė transporto priemonė Aukštaitijoje, pervežanti ir keleivius, ir krovinius. Siauruoju geležinkeliu į Panevėžį iš apylinkių buvo gabenami linai, bekonai,... Daugiau »

Balsių vandens malūnas

Balsių vandens malūnas statytas 1764 metais – tai vienas iš seniausių vandens malūnų Respublikoje, saugomas istorinis paminklas. Jo įrengimų neišliko, restauruotose patalpose įrengta svetainė, poilsiavietė, užsakymai pobūviams priimami iš anksto. Malūne ir jo kieme gausu įrankių ir rakandų, primenančių XIX a. pradžios buitį. Daugiau »

Bartkuškio vandens malūnas

Statytas 1805 m. Pastatas dviejų aukštų, plytų mūro su rūsiu. Dvišlaitis stogas. Malūno įrengimai neišlikę. Tvenkinys nuleistas, užtvankos nelikę. Daugiau »

Buvęs "Elnio" fabrikas

1879 Ukmergės amatininko Chaimo Frenkelio Įsteigta odos dirbtuvė Šiaulių miesto pietinėje dalyje prie Panevėžio kelio (dab. Vilniaus gatvė) greitai išsivystė į stambų fabriką. 1890 gamykloje įrengtos garo mašinos. XIX a pab. pakito miesto vaizdas. Ėmė ryškėti industrinis peizažas – geležinkelis, fabrikų pastatai su kaminais ir pan. Tuo laikmečiu Ch. Frenkelio odų fabrikas išsiskyrė modernumu ir tapo didžiausiu visoje Rusijos imperijoje odų... Daugiau »

Didžiuliškių kaimo vėjo malūnas

  Akmens mūro vėjo malūnas, manoma, kad statytas XIX a. antrojoje pusėje. Vadinamas Akmenos malūnu, nes šalia buvo Akmenos dvarelis. Pastatas apvalaus plano, į viršų siaurėjančiu tūriu, keturių aukštų. Malūno sienos sumūrytos iš lauko riedulių. Sienos buvo tinkuotos, tačiau tinko mažai išlikę. Dvejos durys- vartai, pritaikytos pravažiuoti arklių vežimais. Durys buvo medinės. Durų angos apdailintos... Daugiau »

Energetikos muziejus

  Tiltiškių vandens malūne, vaizdingoje vietovėje, prie Šventosios upės, įkurtas rajono visuomeninis energetikos muziejus, kurio įkūrėjas - technikos mokslų daktaras, kultūros veikėjas Algimantas Žilėnas (1930 -1993).     Pagrindinis muziejaus eksponatas - tai pats malūnas su išlikusiais jame įrenginiais. Po rekonstrukcijos malūnas beveik atgavo savo pirmykštį... Daugiau »

Įrašykite naują objektą »

Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata