Rašyti laišką Englishlatviešu

Piliakalniai

Alytaus piliakalnis

Kartais jis dar vadinamas Vienuolyno kalnu. Piliakalnis yra Nemuno dešiniajame krante, dviejų upių – Alytupio ir Nemuno santakoje. Ant jo 13 a.–14 a. pr. stovėjo medinė pilis, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1377 m. Pro čia ėjo svarbus kryžiuočių karo kelias į Vilnių, todėl pilis buvo dažnai puldinėjama kryžiuočių. Po 1422 m. Melno taikos sutarties, pagal kurią... Daugiau »

Apuolės piliakalnis

Piliakalnis yra Luobos ir Brukio upelių santakoje. Apuolė – seniausia Lietuvos gyvenvietė, Kuršių žemių centras. Nuo VII a. iki XII a. kuršiai kovojo su vikingais, mėginusiais įsitvirtinti Baltijos pajūryje. Apuolė Minima 853 m. Rimberto kronikoje “Šv. Auscharijaus gyvenimas”, kurioje pasakojama, kad Apuolės gyventojai atrėmę danų puolimą, kovojo su Švedijos karaliaus Olafo kariuomene. Pasak kronikos po 8 dienų kautynių Apuolės gyventojai pasidavė ir švedams... Daugiau »

Aukštadvario piliakalnis

Aukštadvario piliakalnis - tai vienas žymesnių pietryčių Lietuvos archeologijos paminklų. Dėl to jau nuo XIX a.  antrosios pusės dažnai minimas mūsų praeitį aprašančioje mokslinėje bei populiarioje literatūroje. Piliakalnis yra pietvakariniame Aukštadvario miestelio pakraštyje, kairiajame Verknės upės krante. Iš pietryčių prie jo beveik prieina Pilaitės ežeras, iš šiaurės – Verknė, o iš visų kitų pusių –... Daugiau »

Ažušilės piliakalnis

Ažušilės piliakalnis su gyvenviete yra Vidiškių seniūnijoje, 1,3 km į r. nuo Ilgio ež., 0,85 km į š.r. nuo Žiežulio ežero, 0,85 km nuo Palukštinio ež., 0,25 km į v. nuo Vidiškių-Ažušilės-Kūjiškės kelio, 0,6 km. į r. nuo Ažušilės-Žvirbliškės kelio ir 0,7 km į p. nuo Ažušilės-Poviliškės kelio. Tai 15-20 m aukščio kalva, vadinama Piliakalniu. Kalvos... Daugiau »

Babronių piliakalnis

  Babronių piliakalnis įsikūręs Verknės ir Narupio santakoje.   Piliakalnis datuojamas I tūkst. m. prieš Kristų kadaise atliko gynybines funkcijas, o šiuo metu kenčia nuo dviejų upių sraunių vandenų, kurie negailestingai ardo jo šlaitus, o visą kalno didybę slepia ir ant piliakalnio sužėlę lapuočiai bei eglynai. Daugiau »

Bakainių piliakalnis

Tai vienas didžiausių ir gražiausių rajono piliakalnių, nuo kurio atsiveria puiki panorama. Šis Pilimi vadinamas piliakalnis yra Liaudės kairiajame krante. Pasak padavimo, kalnas supiltas buvusio mūšio vietoje: mūšyje žuvęs vadas, o žmonės nešė kepurėmis žemę ir jo kapo vietoje didelį kalną supylė. Iš trijų pusių piliakalnį supa upė, iš šiaurės saugo pylimas. Tai liudija,... Daugiau »

Balandiškių piliakalnis

  1,7 km  į p. nuo Beižionių - Barboriškių kelio ir 0,65 km į v.p.v. nuo Vaisiečio ež., Juodžio ež. š. krantas. Daugiau »

Batakių piliakalnis

   Pietiniame Batakių miestelio pakraštyje, Ančios ir Batakės upelių santakoje, yra piliakalnis vadinamas Pilute, Pilaite, Švedų kalnu. Ant šio piliakalnio stovėjusi Žemaičių Aukaimo pilis, minima nuo 1285 metų.    Už pylimo griovio, pietuose, yra senovės gyvenvietė. Nuo seno piliakalnis mėgiama ne tik batakiškių, bet ir turistų lankoma vieta. Senoji Aukaimio pilies vieta –... Daugiau »

Berzgainių piliakalnis

Berzgainių piliakalnos su gyvenviete yra R Berzgainių kaimo pakraštyje, įrengtas pailgoje kalvoje prie dviejų bevardžių upelių santakos. 1936 m. piliakalnyje vyko archeologiniai kasinėjimai, ištirtas 10 m2 plotas. Tyrimais nustatytas 0,8 m storio kultūrinis sluoksnis su IX-XIII a. datuojamais archeologiniais radiniais. Piliakalnio Š-ŠR papėdėje yra senovės gyvenvietė. Daugiau »

Bijeikių piliakalnis

Bijeikių piliakalnis yra Anykščių apylinkėje, Bijeikių kaime, apie 350 m į šiaurę nuo kelio Leliūnai–Anykščiai, Rubikių ežero pietinio kranto kyšulyje, Dusyno ežero vakariniame krante. Piliakalnis – tai šiaurės–pietų kryptimi pailga kalva, kurią iš vakarų ir šiaurės juosia Rubikių, iš rytų – Dusyno ežerai. Piliakalnio papėdėje buvusi senovinė... Daugiau »

Įrašykite naują objektą »

Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata