Rašyti laišką Englishlatviešu

Nykstantis paveldas

Abromiškių dvaro sodyba ir parkas

Abromiškių dvarą XVI a. antroje pusėje (1571 m.) pastatė Abrahamas Poniatovskis. Nuo jo vardo kildinamas ir gyvenvietės pavadinimas. XVII a. dvaras   priklausė   Bychovcų giminei, o XVIII-XIX a. jį valdė prancūzų kilmės grafai de Raesai. 1812 m. birželio 27 d. pakeliui į Vilnių Abromiškių dvare nakvojo Napoleonas.   XIX a. viduryje Kazimiera de Raes (1818-1893) ištekėjo už grafo Pranciškaus Pliaterio ir Abromiškės tapo šios... Daugiau »

Adakavo dvaro sodyba

   Adakavo bažnytkaimis yra 5 km į rytus nuo Skaudvilės, prie Skaudvilės - Nemakščių kelio. Gamtos ir kultūros paminklų sąraše yra Adakavo parkas su dvaro ansambliu. Nuo centrinių dvaro rūmų į pietvakarius sugrupuoti ūkiniai pastatai. Šiaurėje – parkas su aštuoniais dvarą juosiančiais tvenkiniais.       Pastatai sumaniai įkomponuoti į mišrų - peizažinį... Daugiau »

Alančių dvaro sodyba

Dvaras turi kultūros vertybės statusą, turi architektūrinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę. Sodybą supa didžiulis peizažinio tipo parkas. Užuominų apie Alančius istoriniuose šaltiniuose galima aptikti jau nuo XVI a. vid. Iki XIX a. dvaras pakeitė nemažai šeimininkų, kol pateko į garsios Rudaminų giminės rankas. Valdant šiai giminei ir susiformavo iki šių dienų išlikęs dvaro ansamblis.... Daugiau »

Antanašės dvaro sodyba

Obeliuose, prie ežero, galima berasti porą ūkinių pastatų, paskendusių žolėse. Buvę savininkai Petkevičiai ir Pšezdzieckiai vargiai be-atpažintų savo valdas. Riomerių Antanašės dvaro sodyba stovi visu gražumu, tik sudarkyta ir aplipdyta sovietinius laikus menančiais silikatinių plytų priestatais. Įsigijus pastatą savininkui, rūmai vėl atgijo, remontuojami, tvarkomi ir prižiūrima aplinka. Riomerių Antanašės dvaro sodyba šiuo metu stovi visiškai apleista, maždaug prieš 10... Daugiau »

Astronomo Šmukštaro stogastulpiai

Ąžuoliniai paminklai A.Vienuolio personažams jo gimtuosiuose Ažuožeriuose. Nuniokoti vandalų-"metalistų". Gausiai lankyti, kol neatsidūrė privačioje sodyboje. Daugiau »

Avižienių dvaro sodyba

Dvaras (Leliūnų sen.) netoli nuo kito – Jasonių dv., valdytas Pomarnackių, čia turėjusių 139 deš. žemės. Dvarp savininkas – Tadeušas Pomarnackas. Jis gyveno savo didesniame dv. Alantoje, o Avižienius tvarkė Jeronimas Kareiva. Čia atvažiavęs ponas vaišindavosi degtine, lošdavo kortomis. Tai buvusi jo vasarvietė. Dv. supo liepų alėja. Už alėjos buvo didelis sodas. Palociai buvo su mansardomis, papuoštom žvėrių galvų... Daugiau »

Bagdoniškio dvaro sodyba

Nuo Rokiškio į Bagdoniškį geriausia važiuoti pro Laibgalius. Iš kitos pusės atvykę, kelio klauskite Kriaunose... Tai – dar vienas Romerių giminės lizdas (žr. Antanašė). Bagdoniškio dvarą nusipirko Mykolas Juozapas Romeris (1778 - 1853), o prieš pat mirtį jį padovanojo savo septynerių metų vaikaičiui Mykolui Kazimierui, kuris nuo pusantrų metų, likęs našlaitis, kartu su sesute augo senelio šeimoje. Užaugusio našlaičio... Daugiau »

Balbieriškio dvaro parkas

   XV-XVI a. Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Senasis išnuomavo dalį Punios girios ties Nemuno kilpa prie Balbieriškio prūsų pirkliui Hanusui. Šis, iškirtęs girią, įkūrė nedidelį dvarelį, kurį valdė Žygimanto Senojo žmonos turtų valdytojas M. Mikitinaitis. Prie dvaro kūrėsi miestelis, kurį, laikui bėgant, imta vadinti Balbieriškiu. XVI-XIX a. dvaras priklausė Golovčinskiams,... Daugiau »

Baltadvario bastioninės pilies liekanos

Baltadvario pilies liekanos, bastioninės pi­lies ir dvaro rūmų ansamblio griu­vėsiai. Yra —2 km į v. nuo Videniš­kių, Siesarties kair. krante, ties jos kilpa. Pilies teritorijoje dabar yra sodyba. Pilies liekanos užima ~21 ha. Iš r. riboja Alantos kelias, š. ir p. pusėje yra užpelkėję tvenkiniai. Nuo Alantos kelio jį skiria r. pyli­mas, įrengtas lygiagrečiai su keliu. Pylimo viduryje yra... Daugiau »

Bartkuškio dvaro sodyba

Šiaurinėje Barktuškio kaimo dalyje stovi klasicistiniai dvaro rūmai. XV a. Bartkuškį valdė Mikalojus Radvila, XVII-XVIII a. – Skorulskiai, Žabai. Dvare veikė plytinė, degtinės varykla, kalkių degykla, vyno darykla. 1841 m. dvarą nupirko Idalija ir Ignas Pliateriai. 1845-1855 m. jie čia pastatė dviaukščius vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus. 1896 m.Gustavo Vilhelmo Pliaterio dukra Stefanija  ištekėjo už L. Vankovičiaus, kuriam ir atiteko... Daugiau »

Įrašykite naują objektą »

Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata