Rašyti laišką Englishlatviešu

Jūsų atsiliepimai

Pateikiame naujausius lankytojų atsiliepimus apie paveldo objektus (kalba netaisyta).


Parašykite savo įspūdžius, nuomonę, pasiūlymus ir pastabas apie aplankytus dvarus, pilis, vienuolynus ir piliakalnius bei kitus paveldo objektus. Atsiliepimų ir komentavimo modulis yra po kiekvieno objekto aprašymo. Kiekvienas atsiuntęs 10 atsiliepimų gaus Lietuvos dvarų ir pilių žemėlapį. Taip pat galite tiesiogiai atsiųsti savo pastabas ir pasiūlymus dėl www.musupaveldas.lt el. paštu: info@musupaveldas.lt.

Apsilankes Antazaveje Antazavės dvaro sodyba Buvome dvare vakare, kuomet gaubė tamsa. Tikėjomės ramaus pasivaikščiojimo po dvaro teritoriją, dvaro viduje, tačiau kažkokia tvyrojo įtampa aplinkui, tarsi ... verta aplankyti, kad patirtum "tamsiąją dvaro energijos difuzijos entropiją". Keistai ten viskas vyko...
Saulius Pakruojo dvaro sodyba ne Kruonos upe o Kruojos nuo jos pavadinimo kilo Pakruojis. Dvaras labai grazus suremontuotas sutvarkyta aplinka. Vienas graziausiu dvaru Lietuvoje.
Crysis Svėdasų dvaro sodyba Jei cia sitas dvaras, tai gerai. Mano mociute ten gyveno truputi. Dar kartais vasara atvaziuojam aplankyti.
violeta Kavinė “Vido Malūnas” sveiki, noriu paklausti, ar teko kam nors svesti jubilieju "vido malune". ar patiko maistas. aciu
B Raudondvario dvaro sodyba (Šeduva) Smagu cia gyventi.
Rokas Piliakalnių Piliakalnis Tai neitiketinas piliakalnis! jau vaikysteje ant jo besirobzdamas :) matesi, kad cia buta gyvenvietes, o kokie vaizdai - is tolo prieso armija buvo galima pamatyti. ji butinai reik gerai istirti. Dziugu kad pagaliau juo labiau pradeta dometis ir atsirado informacijos daugiau, kai jaunesnis buvau jos deja nebuvo :)
lankytoja Lopaičių piliakalnis tikrai demesio verata vieta, ispudingi vaizdai atsiverintys nuo pilikalnio tiesiog uzgniauzia kvapa... turintis gilia istorine praeiti. kiekviena karta apsilankant pasisemi geru emociju, ramybes...manau tikrai nereiktu niekinti vietoves su pinigu palikimu ant akmens ar zvakutem,zmones patys iskreipia sios vietoves vidine dvasia..
Spanguolė Abromiškių dvaro sodyba ir parkas Pasistatė Elektrėnai, suvažiavo sovietų laikais žmonės iš visų pašalių, jie ir valdo, jie ir nesidomi krašto praeitimi nei jo paveldu rūpinasi, va ir visa tiesa...skaudu, kai visa Lietuva ne tik dvarus sutvarkė, pilis atstatinėja, o mes sėdime kaip durpėm apsikasę
algimantas Markutiškių dvaro parkas as ten gimiau ir uzaugau. man jau 42 metai, as ilgiuosi sito grozio, kuris baigia isnykti
Aleksandra Paliesių dvaro sodyba Dvaras buvo parduodamas ne del pacio dvaro, o del paveldetojos anuku "kvailysciu". Pardave ji kartu su zeme, ir pardavimo esme buvo pati zeme. Vaidentis ten niekad nesivaideno, arba neteko niekad uzkliuti uz ponu vaiduokliu. Mociutes pasakojimuose is vaikystes irgi jokiu vaiduokliu. Priklause musu seimai ir labai gaila kad teveliai paveikti homosovietikus ligos nesuprato kad tai yra musu seimos saknys ir istorija. Pardavinejamas ne uz kosmine kaina buvo o uz 700 tuks. su visais pastatais, zemem ir priklausiniais.. Baisu!
raimundas Linkuvos dvaras mano ispudziai tokie, kad dvaras, tai dvaras. dar stovi, bet kaip tie, kur priestata pasistate leidimus gavo draustinyje statyt nama nauja, tai neisivaizduoju. griaut reiktu, nes visa vaizda isvis gadina. net skulpturu nesimato per ji. ziauru, reikes pasidomet kaip ten su tais leidimais, ar statesi, nes siaip, kur paveldas, tai negali statyt nieko ir keist
Krastiete Liberiškio dvaro sodyba Norisi, kad butu issaugota arklide, rusys ir kiti pastatai, bei parkas, ir isvalyti tvenkiniai... Ten buvo labai grazu, bet daug kas jau nyksta akyse... griuna ar griauna specialiai ar vandalu... juk Karpis buvo labai geras dvarininkas, jis pats ejo su botais prie ukio ir lanke su dovanom pas ji dirbusiu seimas - gimdyves, sergancius...Kol buvo tarybinis ukis, buvo naudojami pastatai ir tuo paciu jie buvo priziurimi, o lietuvai tapus nepriklausoma viskas tapo niekiniu ir imta griauti ir naikinti, o istojus i ES-gą visai pamirsta praeitis ir kur gyvename - lekiam savo noru i kitus krastus o savo sali skurdinam sparciai ir viskas nyksta akyse, o dabartines pilys yra jau netokios ir ju neaplankysi, uztvertos aukstom tvorom ir uz ju koviniai sunys... Gaila, kad nera kam rupintis paveldu ir is vis ar jis dar toks yra???, Nes dvarai nyksta negriztamai visoje respublikoje... Nezinodami savo saknu ir praeities negalime sukurti tvirtos ateities is savo salies. Buvo metas kai kure visos salies labui, buvo metas kai nacionalizavo visos salies labui, atejo metas, kai griaunama visos salies labui, nes tai jau atgyvena, seniena, sovietiska ir kokiu tik nori ras pasiteisinimu, kad butu praeitis sulyginta su zeme... nera tvirtos stiprios bendruomenes kaime, kuri prikeltu siuos kaimo simbolius.
alytiškė Alytaus piliakalnis Aš ne į temą...bet prie Alytaus parko nėra atsiliepimams vietos.Pamačiau parko nuotrauką ir apšalau... Koks kvailys gali fotografuoti parko patvorį, nebent reklamuoja ten kažkokį versliuką tam nuosavam name. Ir galvojat, kad nors vienas žmogus susigundys jūsų įamžintą vietą lankyt? Visu patvoriu auga nuostabūs kaštonai (rudenį),vasarą žydi rožės, gražus fontanas vasarą, o pavasarį nuostabi magnolija... O čia privataus patvorio grožybės. Galėtumėt ir pagalvot, kaip lankytojus pritraukt
darius Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis) yra piliakalniu su gražesniu vaizdu, bet nuo šito toliausiai matosi apylinkes. tikrai verta aplankyti.
o kam Norviliškių pilis matyt, kad slubuoja aptarnavimo lygis - ir gan zenkliai. Nes jei siaip atvaziuoji ir uzdaryta, tai dar galima suprast, bet tai cia uzsakymas buvo - matyt administracija slabnai rupinasi kokybe.....Gerai jiems butu turet saita su atsiliepimais- gal paveiktu tada i geraja puse-kokia reklama tokia ir sekme.
Pilviškietis Antanavo dvaro sodyba ir parkas Rudenį Antanave, Pilviškiuose pasirodys graži knyga "Pilviškių parapija ir jos Ganytojai". Bus daug žinių ir apie Antanavo istoriją.
Vidas Antanavo dvaro sodyba ir parkas KADA BUS PABAIGTA RESTAURUOTI GARSIOJI KOPLYČIA, KADA ŠVENTINIMAS?
A.L. Mūro Strėvininkų dvaras Nuostabus statinys, idealiai sutvarkyta aplinka. Jei ne pensionato vadovas, tai siandien is to pastato vien tik griauciai butu like..., o plytos ir kitos senos medziagos butu isvogtos. Saunu, kad yra zmoniu, kurie sugeba issaugoti ir atgaivinti pavelda.
to :) Antazavės dvaro sodyba O ko tu tikiesi daugiau iš to parko? jame nieko dirbtino nėra, kaip kituose parkuose, kuriuose "yra į ką pažiūrėti". Jame ypač gražu vasaromis, tik, deja, retas šiuolaikinės kompiuterizuotos visuomenės atstovų tą grožį pastebi ;)
kestux Lopaičių piliakalnis Labai labai įdomus piliakalnis, galbūt vienas didingiausių Lietuvoje... gal net kokio kunigaikščio sostinė buvus.... Tik va, žvakelių degintojai kaip ir išniekina pagonių atminimą - visi akmenys apdėlioti žvakėm... Nepatiktų turbūt pagonim,kurie su krikščionim kariavo,kad jų vėles žvakėm rūkytų... Beje, ten ir šaltinis nuostabus yra, sako,kad ir vandens savybės gydomosios... Mistika netikiu, bet ten ramu tikrai. Ir vanduo labai skanus....
Arūnė Arnionių dvaro sodyba as ir dabar gyvenu netoli sio dvaro... labai nreciau ji istyrineti, bet dabar jis tvarkomas ir visur viskas uztverta... net gi i parka ar ant bezdzioniu tilto negaliu nueiti. Mama man buvo daug pripasakojusi, ko ten buvo radusi kai buvo vaikas! na kad ir pavyzdziui sitas: sake buvo radusi kazkokias po zeme gelezines duris, bet kita diena atejusi ju neberado nes jas uzverte zememis...gaila, kad kai rumai bus sutvarkyti ju niekas nepamatysi...
Eglė Terespolio dvaro sodyba ir parkas 2010 01 01 buvau Terespolio dvare. Visa liepų alėja, vedanti į parką ir dvarą - išpjauta. Iš šerdžių matosi, kad tik keletas liepų supuvę, visos kitos - sveikos. Liūdna, jei tai vyko tik dėl malkų
remis Arnionių dvaro sodyba Sveiki, noreciau nusipirkti si dvara su palivarku. Jei parduosit man jums bus naudingiau.
Irena Mūro Strėvininkų dvaras As buvau Strevininku pensionate.Kai pirma karta pamaciau negalejau atsistebeti kiemo ir vidaus groziu.Kiemas tiesiog uzuvejoj parkelis su viduri kiemo statula apsodinta gelemis. Ddaug suoliuku sauleje ir po medziais. Iejus pro paradines duris tikrai dvara primenanti salyte, virsuj matosi grazus balkonai,kambariai silti su naujom lovom. Antras po sio grozio Prienu seneliu namai.
Šarūnas Merkinės - Paulavos (Pavlovo) dvaro sodyba Oho, kokia įdomi vieta. Negaliu patikėti, kad išviso tokia šalis buvo. Galima būtų padaryti projektą ir atkurti Pavlovo respubliką.
Kaimynas Gačionių dvaro sodyba na, graziai atkuria dvarviete... is kitos puses - nieko gero Lietuvai Rosenai nedave ir jokio ryskesnio pedsako nepaliko musu kulturoje -senis Rosenas, nors ir normaliai kalbejo lietuviskai, buvo "juodas" lenkomanas, smetonos laikais naktimis radio warsava klausydavo, na, bet kokiu atveju, nepalyginsi su Lietuvos patriotu p. Riomeriu is Bagdoniskio.
Vardenis Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) Gal atsiras turtingas doras zmogus, kuris prikels is numirusiu si dvara. Vieta nuostabi gaila kad seis laikas suniokotas toks grazus dvaras.
Vardenis Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) Ponas S kur dingo milijonas skirtas dvaro renovacijai :D
pliks Linkuvos dvaras pirmiau dvara leido privatizuot vietinems bobutems ir dabar nori, kad jos ji suremontuotu, nes miestas neturi kur ilsetis ir sventes rengt. valdzia dvidesimt metu tempe guma su paveldu, o tuo metu silainiu gyventojei ten savo sunelius sikdino, pijokai krumuos butelius mete, o narkomanai svirkstus, ir dabar visi stebisi kaip ten viskas baisu, turbut tos bobutes mergvakarius ten pastoviai dare, o ar is tu nepatenkintu yra ten kas nors siuksle pakeles ne vietoj numesta , ar jie tik mato? o gal tai ju paciu atzalos ten pries diena ilsejosi? yra ir tokiu nemazai, kad atvaziuoja is masinu siuksles lauk issivalo, bet tai cia turbut kaltos tos vietines bobutes, jos ir ant paminklu turbut prirasineja, ir buteliu stiklu pridauzo, ir padangu i upeli primeta, zodziu visiskos kenkejos. Tarp kitko ne visi butai ispirkti , yra ir valdisku, kuriose savivaldybe laiko dvaro puosmenas, tai vadinasi socialiai remtini, jie net tualeto neturi, kaku padaro tiek kiek nunest speje, uz buta isvis penkiolika metu, kiek zinoma nemoka, nu vat jie ir yra tikri dvarininkai su savivaldybes pagalba. sako dvaras privatizuotas? o ant skulpturu kas gyvena? kas maiso jas patvarkyt ? juk jos tai neprivatizuotos? ar jos nieko nevertos? tai gal reikia siek tiek visu solidarumo? nes toms bobutems is dvaro restauracija tai tamsus miskas, jos ir noredamos to neistengtu pacios padaryt, tuo turetu uzsiimt tos srities profesionalas , taip kad dvaro likimas tikrai nepriklauso nuo dvaro gyventoju, plastikinem lentutem jo neapkalsi
edvaZas Kulionių piliakalnis na piliakalnis isties vertas demesio, bet jis netiksliai pazymetas duotajame zemelapyje.
Henrikas Apuolės piliakalnis esu nustebes, kai kuriu nuotrauku kokybe ir tai kad cia daugumos kitu piliakaniu neiimanoma rasti, gal jums tiktu bent pagalba nuotraukomis
susidomejes Kalnaberžės dvaro parkas Dvaras priklauso Uspaskichui, jis nieko netvarko. Nusispaut jam ant paveldo
.... Apytalaukio dvaro sodyba Gaila, kad nemuziejus, o pensionatas. Noreciau pasidairyti, nes tai buvo mano proseneliu dvaras. Butu tikrai idomu,bet...tesu maciusi tik isore ir tai su baime, nes ten zmones su negalia ir spaude per balkonus ir visa ka

 


Loreta Šv. Antano Paduviečio bažnyčia Kalviu bažnytėlė paliko gražius įspūdžius, pirmąkart pamačiau tokios formos bažnyčią ir be jokių aukštų bokštų.Tikrai įspūdinga ant gražaus ežero kranto.
Ramunas Taujėnų dvaro sodyba Džiugu, kad dvaras tvarkomas. Tik tenka konstatuoti, kad atkuriant dvarą ir "didybę bei prabangą derinant su šiuolaikine estetika" nepavyko išvengti grubių klaidų. Interjeruose gausu eklektikos ir, deja, kičinės dailės (Tikiuosi, su laiku viskas susitvarkys). Niekaip nepateisinama lauko riedulių gausus eksponavimas parke; visiškas svetimkūnis atrodo naujai statoma "koplytėlė". Prie peizažinio parko estetikos nepritampa ir su klasicistine rūmų aplinka disonuoja soc. realizmo stiliaus betoninė mergaitės su balandžiu skulptūra. Akį rėžia raudonos skardos svirno stogas... Savininkams derėtu daugiau konsultuotis su paveldo specialistais, o ne kurti tipinę kaimo sodybą su klasicizmo elementais. Beje, kavinėje reiktų patvarkyti ventiliaciją, nes gan ryškiai jaučiasi "atidirbto" fritiūro kvapas. Sėkmės.
As Linkuvos dvaras tada mane domina vienas klausimas !!! kur yra kulturos oaveldo atstovai, kurie gauna atlyginimus , kad tokiu dalyku nebutu !!! pats esu susijes su kulturos paveldu, tai tokio abejingumo ir ziurejimo tik savo nosies retai kur ir besutiksi. KVAD'ieciai pamato kad pastatas yra matyt avarines bukles, kuomet nugriuna siena ar stogas, APGAILETINA gerbiami valdininkai ir valdininkeliai !!! nuotraukose maciau plastikinius langus, kodel jie ten? kas dave leidima statyti baltu s plastikinius paketus? ar paveldosaugininkai nemato?. o del gyvenanciu zmoniu dvare, savivaldybe pradetu tvarkyti dvara, salinti avarine bukle ir isstatytu "dvarininkams" saskaita uz atliktus privalomus darbus, galu gale paduotu i teisma. visi lietuvos dvarai principe privatus, o tampa kilnojamu turtu, po pplyta, po plyta...
Inga Dionizo Poškos baubliai su seima bandysime mes ten nuvaziuoti ir paziureti kaip mums parodys baublius. Na, tikiuosi, neteks su moterele pasigincyti:)
Meilute Lopaičių piliakalnis Gal buvote prie vaisingumo akmens. Girdejau kad jis yra stebuklingas? Jei kas tai bande labai prasau pasidalinti savo patirtimi:)
Vytautas Norviliškių pilis Jus Mindaugai ir kiti laimingi pabuvoje pilyje:). BUKITE BUDRUS!!! Artejo giminaites gimtadienis,nutareme jai padovanoti kelione i pili, viduramziskus pietus. Pries savaite uzsakeme ta rengini kaina 1-am 70 Lt. Atejo lauktoji diena,is ryto isvaziavome svesti, kelione 200km. Apziurint grazia pili tvyravo mirtina tyla.Hmm,gal per anksti? Atejus sutartai valandai nieks musu neisileido. Paskambine suzinojome, kad susirgo savininkas.Grizome tusciais skrandziais,net nepateke i vidu. Kadangi viduramziais nebuvo telefonu, tai nesitikekite gauti jokio pranesimo,kad renginys neivyks. Aciu uz sugaisinta diena, uz sugadinta gimtadieni. (Tereikejo tik trumpo skambucio). Su pagarba Vytautas.
Stt Kalnaberžės dvaro parkas Viktorai, čia jau tavo bendravardis pasidarbavo. Kur matysi Kėdainių rajone apgriuvusį pastatą, gali spėt, kad tai Didžiojo Kėdainių Puoselėtojo ar jo Co nuosavybė...
Ramunė Raudondvario dvaro sodyba (Nemenčinė) Kažkada dvaro rūmai turėjo būt nuostabūs, nes ir dabar, apleisti, jie kelia susižavėjimą. Tikrai gaila, kad niekas jų neprižiūri, viduje pilna šiukšlių, bet tai irgi suteikia jam savotiško žavesio
Jurate Kuršėnų dvaro sodyba Dvarą skubiai būtina gelbėti, kol jis dar nenugriuvo.
gabija Belvederio dvaro parkas o gal zinote kas tenais yra ???? tai ta vieta kur yra 361 laiptas ? ???????????????????????????????
//// Grabijolų kaimas čia ne grabijolų paveldas O Lietuvos laikų apleistos griuvenos štai jums ir paveldas
Antis Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras Labai ten grazu
Vladas Panerių dvaras Laikotarpiu po 1922 metų daug neteisingų istorinių faktų. Labiausiai atitinkanti tikrovę versija Neries regioninio parko tinklalapyje.
Inga 15-os kamienų liepa na, ner i ka ziuret. Vienas kamienas jau nuvirtes, o aplinka..., ta vadinama estrada salia, tai siaubas.Geria susede, net baisu iki medzio nueit. Prisiukslinta, atsiprasant s.....
Šaras Jakiškių dvaro sodyba Taigi, taigi.. Tai jau tapo tradicija - įvyko trečiosios vasaros palydėtuvės šiame nuostabiame dvare. Dvaras dar labiau išgražėjo per metus, vien ko verti čia vykusio plenero dailininkų nutapyti ir padovanoti paveikslai. Ta pati gera atmosfera.. Paslaptingumas ir truputis baugumo.. Atsirado lovų, kilimų.. Noriu dar kartelį padėkoti dvaro šeimininkei už šiltą priėmimą ir palinkėti, kad su metais dvaras taptų gražesnis ir gražesnis. Šarūnas.
Palikuonis Ilguvos dvaro sodyba Sveiki, mano proteviu rezidencija neliks likimo valioj, tikrai neliks......baiges dvaro statybas, uzsiimsiu proteviu dvaro atgaivinimu ir t.t. Pagarbiai Anonimas.
Gabrielė Bartkuškio dvaro sodyba Aš gyvenu bartkuški ir žinau kaip mums bartkuškiečiems svarbus šis dvaras tad dekoji tiems kurie platina bartkuškio dydį turta ir viluosi kad ši dvaro sodyba dar išlyks daugel metų! Ir ačiū tiems kurie domysi bartkuškiu ir juo turtų... :)
ausra Augustaičių vandens malūnas ach kaip smagu matyti vietas, kuriose uzaugai:) visa vaikyste praleidau siame malune
Sandra Abromiškių dvaro sodyba ir parkas sveiki, norieciau pabrezti, kad savininku cia jau per akis, tik niekas nieko taip ir nedaro. vienas nusiperka, poto kitas, bet jokio tolko nes niekas, kaip suprantu, ir nesistenge, o gal ir net nenori. tik pasipuikoti, kad isigijo dvara. tiesiog juokinga.. as tam dvare esu daug laiko praleidus, bet pas mus zmones tokie gobsuoliai isdraske, isniekine ta dvara, kad net baisu darosi. galvojo, kad lobi kaskoki ras - juokinga.
Inga Minaretas O, Dieve,aciu uz pastaba apie minareta, gerai, kad nesukom is kelio jo apziureti. Jau baigiu visai nusivilti MUSU PAVELDAS administracija, nes jau ne apie viena objekta graziai parasyta, o vaizdeliai ne kokie. Teko paciai tuo isitikinti aplankius kai kurias vietas ar paskaityti komentarus.
Lina Rudaminos piliakalnis Didis piliakalnis, didi Jotvingiu tauta.. Nuostabus vaizdas atsiveria nuo piliakalnio.. Sia vasara daug keliavau po Lietuva ir tik dar karta pasitvirtinau sau, kad grazi ta musu Lietuva. Pazinkime ir keliaukime...
Tomas Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) Sveiki, buvau ten pries pora dienu ir isvaiksciojau kiekviena kampeli, plotas gan nemazas, tikrai nuostabi vieta. Pradziai manau reiktu viska nusienauti, nes dilgeles jau virs galvu...bet tikrai matosi parko detaliu, jei vaziuosit pro sali uzsukit.. tik neissigaskit sode didziulio elnio! ;)
nepergyvenkit Arnionių dvaro sodyba nepergyvenkit dvaro rekonstrukcijai skirti pinigai baigesi, automatiskai ir darbai sustojo. zmogus matomai uzsimojo suremontuot neturedamas pakankamai pinigu. teks dar ilgokai palaukti rekonstrukcijos galo.
rasa Pakruojo dvaro sodyba Vakar buvau. Puiki gamta, stebuklingai išsilaikę beveik visi pastatai ! Ateity bus nuostabus turistinis objektas, o šįkart, penktadienio popietę, parko takeliais vaikštinėjo pora turistų ir dvi vietinės panelės, šalia malūno, ant tilto fotografavosi jaunavedžių pulkas. Labai gražiai restauruoti rūmai užrakinti, o blogiausia, kad nei Pakruojyje, nei dvaro teritorijoje - JOKIOS INFORMACIJOS apie ansamblį. Manau, kad turistus jau dabar galima kviesti išorėj parengus stendus su išsamia informacija apie dvarą ir restauravimo eigą.
Irena Lopaičių piliakalnis Nuostabi mistine vieta.Joje malonu pasigrožėti nuostabiais vaizdais, o esantis šaltinio vanduo suteikia daug stiprybės.
Inga Kurtuvėnų dvaro sodyba gražus dvaras, bet kai mes buvom, tai po arkliu varžybų, kvapas nekoks buvo:)
Vitalija Terespolio dvaro sodyba ir parkas Šitame kaime prabėgo mano, mano mamos, močiutės, prosenelės vaikystė ir jaunystė. Neišdildomi prisiminimai įsirėžė mūsų šeimos atmintyje. Tiesa, dabar šio neįtikėtino kaimo vaizdai nepradžiugintų nei jame gyvenančių, nei norinčių pamatyti. Seniai galvoje kirba mintis atnaujinti autentiška Terespolio aplinką, parodyti jo išskirtinumą ir menamą istoriją. Žinančių kokiu būdu tai galima padaryti ar norinčių padėti maloniai lauksiu. Lietuvoje tiek gražių vietų. Padėkime joms likti ne tik mūsų atmintyje, bet ir perduokime žinias ateinančioms kartoms.
Bronė Rietavo dvaro sodyba Graudu. Kodėl rašoma tik apie jau nesamą? Kada ir kaip tai žuvo?
kes Paliesių dvaro sodyba stai kokia istorija: mano seneles jaunyste ten prabego ir man pasakojo: vyko ten ziaurus ivykiai, nes kartia dingdavo daiktai, vejas pakildavo ne is sio nei is to. zodziu tas dvaras prakeiktas, nes tsi padare mirdamas ponas atvykeliams nepatartina ten lankytis nes galima svekata pagadinti...
Ingrida Kelmės dvaro sodyba Praėjusį savaitgalį buvome Kelmės dvare - įėjimas kainavo 4 Lt, studentams ir pensininkams kainuoja 2 Lt, o gido paslaugų pirkti nereikėjo, viską papasakojo dvaro darbuotoja :) Labai gražus ir pilnas staigmenų dvaras :)
Aistis Biržų regioninis parkas Apauges dvaras su pono kapais. Gal kas žino kaip vadinas tas riešutmedis kur prie dvaro pašonėje auga? Tokie patys riešutai yra ir Likėnų sanatorijos parke, net du.
gie Gelgaudiškio dvaro sodyba Man patiko pastatas. Gaila, kad jis apleistas, nes Šakių rajone tokių dvarų palyginti nedaug. Gerai ir tai, kad ji pagaliau kažkas sumanė restauruoti, tik miestelio žmonės labai nesvetingi turistams atvykusiems kelis šimtus kilometrų aplankyti jų miestelio.
Eligija Oplankio dvaro sodyba Labai gaila, kad cia taip graziai aprasytas dvaras , o ypatingai ezeras baigia visiskai isnykti. Per apzelusias zoles beveik vandens nematyti... Esu buvusi Barziunu kaimo gyventoja nuo ezero apie 2-3 km. ir man labai gaila kad niekas nesirupina graziais , idomiais dalykais... greitu laiko kulturos paveldo is vis neliks....
Inga Orvidų sodyba - muziejus aciu, kad atkreipet demesi i pastaba ir istaiset kainas:)
Inga Siaurojo geležinkelio stoties muziejus labai fainuciai tie traukinukai:)
Inga Puntuko akmuo manau, jog daugelis zino, kad aplankyti sia vieta verta. Labai jauki, graziai sutvakyta aplinka.
Inga Laimės žiburys Labai grazi vieta. Verta aplankyti.
albinas Bulakavo dvaro sodyba Na, o aš ten 20 metų gyvenau-fantastiški saulėlydžiai, nuostabios žiemos, makabriški rudens rūkai...Galiu labai daug papasakoti apie dvarą, žmones, legendas..
Rimantas Rudaminos dvaras Aplankėm šį dvarą ir truputį nusivylėm. Išmaisėm menamą dvaro teritoriją, pabandėm tik įsivaizduoti gražius prūdus,didelį ir puošnų parką, priešais dvarą esantį skaidraus vandens baseiną. Per trupantį tinką matomos buvusios, dvaro sienų papuošimų ir raštų detalės. Stovint ant laiptų, esančių dvaro gale,dešinėje matomos apylinkės kelių kilometrų spinduliu.Gaila, kad atvykę aplankyti šio dvaro, turi persirengti, nes bruzgynai,dilgėlės neleidžia laisvai pasigrožėti bei pasivaikščioti po parką ir aplink tvenkinius, pajusti to meto dvasią.
Rimantas ir Jurgita Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas Dvaras išties gražus, patiko tiek daug išlikusios architekturos,sužavėjo vandens iš upeliukų panaudojimas: prudai, kanalai.Buve ūkiniai pastatai po šiai dienai atrodo be galo gražus bei išdidus (ypač, kaip manau, gaisrininku apžvalgos bokštelis). Lietuvoje sunku atrasti taip išsilaikiusių to meto dvarų. Tiesiog nuostaba ima koks dėmesys skiriamas auginamiems žirgams, jų patalpoms. Dekojam šeimininkams prižiūrintiems šį kultūros paveldą .
Poskai Dionizo Poškos baubliai Mindaugo dienos isvakarese trimis ekipazais is aukstaitijos, suvalkijos ir zemaitijos keliavome po vidurio Lietuva, lankeme dvarus, baznycias ir piliakalnius, gerejomes nuostabia musu krasto gamta ir maloniais zmonemis, kurie visada padedavo, jei nerasdavome kokio objekto. Labai suzavejo Baisiogalos dvaras,puikus jo parkas ir senas malunas. Cia praleidome nemazai laiko. O Sirutiskio dvaro greiciausia tuoj lankyti jau nebereikes, nes jis zuva. Nuo Bakainiu, Bubiu piliakalniu ir Satrijos kalno stebejome apylinkes,aplankeme ir ne viena baznycia, o kadangi musu komandoje buvo net dvi Posku seimos, uzsukome ir prie D. Poskos baubliu. Kadangi buvo sekmadienis, pamateme, kad nedarbo diena ir perskaite stende, kad be bilietu ieiti draudziama stoviniavome prie varteliu. Is priesais stovejimo aikstele esancio geltono namo atejo senyva moteriske su medaus pintine ir pasiule mus ileisti uz mokesti, musu buvo 14 ,is ju 4 vaikai, bet paprase sumoketi uz visus, kaip uz suaugusius. Aisku bilietu negavome. Mus tai labai nuliudino, pasijutome apgauti, supratome, kad tie pinigai muziejui tikriausia neklius .p.s. kai mes ruosemes isvaziuoti, atvaziavo dar kelios pavienes masinos, bet ten buvo tik po 3-4 zmones, tai moteriskele visai nepasirode, tikriausia del keleto zmoniu neapsimokejo eiti is savo namo.
antanaviete 2 Antanavo dvaro sodyba ir parkas Reda yra saunuole, ji padare tiek daug per si laika budama atsakinga uz musu miestelio kultura ir gerove, ko nepadare visi pries tai buve siose pareigose kartu paemus. ji uz musu koplycios islikima daug kovojo, bet deja valstybes sulams tai nei motais. Reda verta dideles pagarbos. O apie nauda sau, tai gal galite pasakyti kokia ji ja gauna?
Inga Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis) labai gražus vaizdas nuo kalno, bet labai aukštai lipti reikia:)
stepo Asvejos regioninis parkas šiuose kraštuose pailsiu po darbų
stepas Labūnavos dvaro bokštas Na, čia jūsų darbas domėtis, jei jau kuriat puslapį tokiu skambiu pavadinimu. Tą Jūsų rašliavą nusikopipeistina moksleiviai, tad prisidedat ir prie jaunosios kartos dezinformacijos. Nurodau trumpai, kur jūs visai nuklydot į istorines lankas – niekas nežino, ar tie rūmai buvo pastatyti, neaišku ir dėl parko ir sodo. „Nuo seniausių laikų...“ – internetinė popsūcha, čia ne Babilono bokštas, amžių galima tiksliau identifikuot. Kodėl patalpos buvo? Jos ir yra. Gynėjai ten negyveno. Žuvo tikrai daugiau nei penki.
mindaugas Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) dvaras unikalus! tik neperbrendami dilgelynai ir gyvunu viduriai besimeciojantys aplinkui daro savo. yra zmoniu kas tikrai noretu sutvarkyt dvara !
ella Panemunio dvaro sodyba Gal gali tie paveldėtojai parduoti, kur juos rasti?
Orinta Pakiaunio dvaro sodyba Tai tie laikraščiai jau vertybė, bet kodėl tokie nejudrūs puslapio redaktoriai. Informacija pasenusi. reikia parašyti kokia situacija, kiek kainuoja, jeigu leista įsigyti ir t.t.
alis Musninkų (Musninkėlių) dvaro sodyba ką reiškia tas duotas adresas, jei jis vėjus rodo?
r Bartkuškio dvaro sodyba nesuprantu, kodėl priskiriamas prie nykstančių, jeigu turi šeimininkus?
Loreta Šeduvos malūnas tamsu, niūru, šalta net vasaros metu ten sėdėti. maistas neskanus.
zana "Storo Romo" sodyba labas.noriu paklausti.galima pas jus padaryti ekskursija
Jūratė Pakiaunio dvaro sodyba Gyvenu netoli šio dvaro.Verčiuosi kaimo turizmo verslu.norėčiau sužinoti kur galima plačiau sužinoti istorijos apie Pakiaunio dvarą. iš anksto dėkoju
Ieva Diktariškių dvaro sodyba teko lankytis šiame dvare .kyla klausimas , kodėl netvarkomas
Gediminas Mėnulio akmens parkas Laba diena Ispudziai del parko labai blogi. Parka surasti nelengva, nuorodu nera. Vaziuoji kliaudamasis savo nuomone ir nuojauta. Pagaliau suradus parka iejome i jo teritorija. Prie iejimo palaike lenta, kurioje kainininkas surasytas ant popiereliu. Maneme, kad kainininkas del juoko (paaiskes kodel veliau), todel drasiai ejome toliau. Tik toje lentoje mazomis raidemis parasyta, kad cia tas minimas parkas. Po 5 min iejus i parka prisistate zmogus (tiksliau, neprisistate) ir pareikalavo paremti parka. Klausiu - kokia ta parama? O jis sako, kainos uzrasytos ieinant - uz masina - 20 litu (ne uz zmogu, o uz masina). Klausiu - kodel tiek daug - juk mes tik dviese? O jis - kiek noriu, tiek imu. Privatus parkas. Na, gerai. Bet nieko ispudingo ten nera. Tiesiog labai pasikeles zmogus ir labai uzkeltos kainos. Uz kazka ten net 30 litu ima. Sako, jei atvaziuosi dviraciu, uzteks 3 litu :) Kaip dviraciu atvaziuosi is Kauno :D Taip kad - vaziuoti uz tokia kaina neverta. Perziurekite parko nuotraukas (yra internete) ir spreskite patys. Manau, galima zymiai vertingesniu dalyku pamatyti uz ta pacia kaina ir net veltui. Kad ir - paciame Panevezio centre, rekreacineje zonoje, prie "Romantic" viesbucio. Tikrai nenusivilsite, skulpturos nuostabios ir visiskai nereikia moketi. Tai mano nuomone. Jei turite kitu - rasykite. Mano tel. 860199885
A-lius Kaimo turizmo sodyba "Alaušynė" Tikrai nestandartiniai: -patiko blynai su grudais -jaukus namelis nakvynei zilvytyje,radau nuotraukas www.stogas.lt -originalus plaustas su stalu,grylium.Ispudinga buvo vakariene.
Nerijus Rudaminos piliakalnis Rudaminos piliakalnis visai kitoje vietoje nei cia pazymeta
lina Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras Man paliko puikų įspūdi, isivaizdavau, kad esu princesė.... Keista, kad šiais laikais žmonėms sunku rasti kelią, viskas puikiai parašyta Jų int. puslapyje.O kas neranda..., šeimininkai tegu tik džiaugiasi, ten per daug prabangu, kad kiekvienas patektų...
jonas Abromiškių dvaro sodyba ir parkas šis dvaras apie 1989m.dalinai restauruotas -medinė dalis.Tuo metu jis buvo pigiai nupirktas ir patvarkius parduotas.Visą šią istoriją turi gerai žinoti kai kurie aukštas pareigas užimantys paninklų apsaugos departamento veikėjai.
ruta Raudondvario dvaro sodyba (Nemenčinė) Man taip pat lb idomu, kam db priklauso tie pagrindiniai dvaro rumai?
Aldona Latvių piliakalnis Labai džiaugiuosi ir dėkoju už galimybę virtualiu būdu aplankyti LDK pilis ir dvarus, labiau pažinti Lietuvos istoriją, bet nerandu nieko apie Aleksandriškių dvarą, Kazokiškių sen., prie Sukros upelio, kur 1963 m.  veikė aštuonmetė mokykla. Dėkoju.
Jurgita Ladigaite Gulbinėnų Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia labai gražiai parašyta, planuoju nuvažiuoti į Gulbinėnus, gal ką daugiau sužinosiu. Galbūt tai mano giminaitis, nes mano tėtis taip pat gimė Biržų rajone :) Pagarbiai Jurgita Ladigaitė
Alina Ariogalos (Čekuvos) dvaro sodyba Dvaras tikrai įspūdingas..... Tik kodėl niekas nepasidomėjo apie ten vykstančius keistus reiškinius... :)
Roma Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) labai gražus dvaras, o ypač tulpės kokios gražios.
Agneta Citukiene Kėdainių dvaro parkas Rašau jums dėl Europos Kultūros Sostinės Menų mokyklos projekto "Kai žmonės susitinka". Mums reikalingas dvaras kuriame galima butu filmoti (25 talentingi zmones is 5 uzsien io saliu + 5 lietuviu filmavimo grupe). Reikalinga apgyvendinti (rugpjucio 20 d. - rugsejo 10 d.) apie 36 zmones. Labai domina, galimybes ir viso laikotarpio dvar + nakvyniu nuomos kaina. Lauksime skubaus atsakymo!
Monika Skinderiškio parkas Kaltenis - žmogus nepaprastas!
inga Glitiškių dvaro sodyba ir aš čia mokiausi... tik geri įspūdžiai liko :) dabar dvaras uždarytas :(
Nerejus Belvederio dvaras kaži kada dvaro sodyba atgims, bent per stogą vanduo nešniokščia, kaipo kai kuriuose kituose dvaruose.. Įstabus itališko stiliaus pastatų ansamblis tikrai investavus jo atkūrimui pritrauktų nemažai lankytojų dėmesio, juoba Nemunas netoli teka.
vaidas Abromiškių dvaro sodyba ir parkas Gal kas norėtų man jį parduoti.Ar gal kas žino artimiausius giminaičius Žilinsko.
Antanaviete Antanavo dvaro sodyba ir parkas pirmiausia tai stenkites padaryti kiekvienas tiek kiek Reda daro del musu kaimo, paskui peikit... labirintas- vienas graziu dalyku, kuri sukure Reda su savo kolektyvu, taciau musu kaimo zaviam jaunimeliui ant visko nusispjauti, supynes jau sulauzytos ,stendai suplesyti, ka ten gali statyti ir daryti, kai nezinia ar isstoves tai bent nakti, nes viskas uzkliuva...parkas butu grazus, jei visi stengtusi valiti ji o ne tersti...
Monas Paragių dvaro parkas Vasara daug tradiciniu zemaiciu geliu? :D Ko "geliu"? Suvalgoma, turistu isskinama, parduodama? Ir kokios tradicines zemaiciu geles? Tikslumo, prasytume tik tikslumo..
Viktor - Alytus Kalnaberžės dvaro parkas Laba diena. Man labai įdomu, kas dabar prižiūri Kalnaberžės parka?. Kol buvo vaikų namai, internatas tada mokiniai prižiūrėjo parka,. Puoselėjo ji, tvarkė. Buvo jame pavėsinė, o šonuos sodai. Senia aš jau nebuvau Kalnaberžėje, tik iš interneto nuotrauku matau, kad jis jau griuva dvaras, visur apleista. O dar valstybinės reikšmės, kokios valstybės?.Barbarai ji naikina, aiškinti kas ir taip aišku. Nebeliks ką vaikams pasižiūrėti, apie anūkus jau nieko nekalbu. Taip, kad naikinkime kas po ranka papuola. Kam gi reikai to parko, dvaro ir aplamai to grožio.Šitiek laiko išstovėjo dvaras ir karus matė, nepriteklius visokius. Bet stovėjo ir puošia Kalnaberžė. O dabar į ką panašu pasidarė?. Ne jau nėra kam viso tai sutvarkyti? Buvęs internato nuo 1961 - 1967 metų auklėtinis. Viktor(as) Gegevič(ius). Viso geriausio.
Silvija Saldutiškio dvaro sodyba Saldutiskis turi nuostabu gamtovaizdi, darbyngus gyventojus, sauni vaikyste ten :) labai nuostabu, gerbiu si miesteli! ypac faina antakalni pas Grazina kaimo turizme:) sokiai kulturnami linksmi galima daug pailinksmint!
Indre Velnio duobė Legenda byloja, jog nakti zmones bijodave vaziuoti pro sali, nes esa velniai puotas rengdave..gal del to kiles ir sios vietos pavadinimas. Dar kita legenda pasakoja, jog vietoj duobes buvusi baznycia, kurios kunigas pamiles mergele ir todel baznycia prasmegusi ir likusi stai tokia duobe ir tik labai dori zmones gali isgirsti baznycios varpu skambesi. Is tikruju si vieta gan stebina, nes duobe taisyklingo piltuvo formos, pacioje apacioje durpe. Jei kada apsilankysite duobe rudeni, tai nulipus i duobe pasidaro gan nejauku, nes slapia..o nakti vaziuoti nepasiryzciau...
Regina Kidulių dvaro sodyba Kiduliuose esami dvaro pastatai jau visi pradeda griūti. Aišku dėl tuometinės ir esamos vietinės valdžios neūkiškumo. Jais niekada nebuvo rūpinamasi.Nejaugi per tiek metų neatsirado lėšų remonui.Jos buvo, tik neaišku kur buvo panaudotos. Kokia miestelio valdžia, toks ir miestelis.
tomas Bulakavo dvaro sodyba labas is manes galetumete viska suzinoti nes as ten daug laiko esu praleides atostogavau rasykite i elektronini pasta
ji Salų dvaro sodyba salos nuostabus miestelis su pasakiskomis apylinkemis
M Alantos dvaro sodyba Pirkti dvara? XD velniai jus rautu, jei butu mano valia dvaru niekas negaletu pirkti, nes neimanoma apziureti ju, o kai kuriu vis vien netvarko
MG Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) Uzkonservuotas? Pakentekit dar ir is jusu dvarelio liks puvekas, nes grindis kaip matyt jau isnesiojo :) Ne daug kas lanko savo smalsuma ir apsisvietima patenkint, kitiems truksta ir medziagu :)
Migle Burbiškio dvaro sodyba (Anykščių r.) Zinot kai buvau sia vasara, tai ten nieko nebera, nei gyvos dvasios, viskas apzele, apdauzyta, nepanasu, kad butu labai priziurimas
Jurgita Belvederio dvaro parkas Pritariu šis Dvaras nuostabus. Noreciau zinoti ar si Dvara parduoda mielai nupirkciau ir restouruociau, nes ziuriu, asmenys nupirke si Dvara, nieko nedaro ir sis Dvaras baigia sunykti.
Saulius Grinapolio palivarkas Koks teisingas pavadinimas Grinapolio ar Granapolio dvaras? Ar cia du skirtinigi dvarai?
Lina Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) Nuostabus dvaras! Ar 2009 m. bus tulpiu zydejimo svente?
suinteresuota Bulakavo dvaro sodyba gal zinote kur galeciau gauti daugiau istoriografiniu ziniu apie sia dvarviete? gali buti kad rasyciau nedideli tiriamaji darbeli susijusi su dvaro istorija
rasa Belvederio dvaras gal sis dvaras vel parduodamas?
realistas Paliesių dvaro sodyba Man tai patinka "ale verslininkai" nusiperka dvarą už 3 kart mažiau ir paskui bando be proto užsidirbti. Aš tai juos pridaužti norėčiau, nes varkšiukam smegenų nepakanka suprasti, kad tokio lygio dvarui kiekviena diena be šeimininko tai nuostolis apie 3000 lt i diena. Kažin kol parduos jis taip apgrius, kad tie ubagėliai net atstatyti iki tokio lygio kur buvo perkant nepajėgs. Ačiū visos Lietuvos vardu. būčiau gydytojas, tai vaistukus paskirčiau....
buves Klampučių dvaro sodyba Na, dvaras pastatytas ne 1883 m (tais metais pagal V.Rybarskio projektą tik buvo pristatytas antrasis aukštas sentrinei rūmų daliai). Beje, šiuose rūmuose 1864 m. gimė būsimas Lietuvos kariuomenės generolas B.Skomskis (jo tėvai ir valdė dvarą). Po Pirmojo pasaulinio karo Skomskiams priklausė ir Karalenkės palivarkas (5 km į pietus nuo Marijampolės), kuris buvo išvogtas jau XXI a. pradžioje. Į Karalenkę ir buvo suvežti dvaro daiktai: karietos, baldai, dokumentai,paveikslai, kurie sovietmečiu pasklido pas vietinius gyventojus. Kai kas išsaugota.
buves Bartninkų dvaro sodyba Nė sakinio apie dvaro istoriją. Jeigu neturintys, kur dėti pinigų miesčionys, būtų nenupirkę šitų griuvėsiu, tai ir to paskutinio sakinio nebūtų. Dvaras neturi jokių perspektyvų būti patraukliu, nes apstatytas kitais miestelio namais ir labiausiai iš visų primena bomžyną. Dvaro pianinas iškeliavo į Rudaminos dvarą. Dar kažkas nusipirko varpą. Bufetą nusipirko kažkokia moteris, kurianti Druskininkuose gydymo įstaigą. Na, apie dvarą galėčiau rašyti ir rašyti, bet ...
Buves Bulakavo dvaro sodyba Dvaro statinius atsiėmė Amerikos lietuvė, turinti tokią daugiau lenkišką pavardę. Anksčiau čia ne bet kas galėjo lankytis, nes visai netoli buvo valstybės siena. Turiu daug šio dvaro nuotraukų (dabartinių) ir keletą baldų (iš 19 a. pab.). Daug smetonmečiu fotografavo žmogus, kurio giminaičiai įkūrė dvarą. Keista, bet sovietų laikais pristatytas trečiasis "stiklinis" aukštas tinka rūmams - atrodo, kad architektas taip ir būtų sumąstęs.
Audrius Daugirdiškių dvaro sodyba Apie niokojamus paveldo objektus jūs parasykite laiską į kultūros paveldo apsaugos departamentą.
RUTA Linkuvos dvaras nu jau, nu jau, ne visi girtuokliai cia gyvena, yra is 10 butu du vyrai kurie, geria, bet ju yra visur LIETUVOJE!!!!!!!!!!!! As gyvenu dvare ir mes isklojom trinkelem pastato teritorija, tvarkom aplinka, uzsodinam graziom gelem! ir dabar pavasari ateikit paziureti 100 tulpiu svogunu sukisom i zeme! ne viskas taip blogai! nors buvau suoliukus nupirkus pastacius, bet gaila - pavoge vagys
Raminta Bartkuškio dvaro sodyba Gyvenu Bartkuskyje, is tikruju dvaras man labai patinka, pro ji daznai vaikstau, nes gyvenu prie pat jo...taciau galetu pasistengt ir priziureti labiau siuos rumus, vartus, zinoma, mes, jaunimas patys tersiame parko aplinka, taciau ja sutvarkome, ir stengiames priziureti...turime tokius grazius rumus, tad stenkimes ji priziureti ir issaugoti...siek tiek pakoregavus, rumai atrodytu fantastiskai...manau sulauktume daug lankytoju is kitu saliu. beje buvo zadeta dvara tvarkyti, bet pazadas liko tik pazadu...o gaila...
As Pakiaunio dvaro sodyba Grazus kazkada buvo, bet dabar viskas isgriuve, niekas nieko netvarko. Greitai ir nebebus ka betvarkyti. P.S sio dvaro palepeje radau kelias apkabas kulku, vokiska saga, ausros ar varpo laikrasciu :)
Povilas Baltadvario bastioninės pilies liekanos Kad ir kaip jus gerbiu,bet šiokių tokių priekaištų turiu. Taip, daugybė apsileidimo ir vienintelis atsikalbinėjimas, nėra pinigų. Iš karčios praktikos, jei tik valdininkas negaus į delną, nieko nepadarysi. Mano prietelius paveldėjo protėvių, dar 18 a. statytus namus, buvo griuvėsiai. Sutvarkė, tuojau prisistatė paveldo atstovai. Kai griuvo niekam tai nerūpėjo, tai mūsų gėda. Nubaudė, pareikalavo projekto, juk Jūs puikiai žinot kaip tai daroma. Bauda 10000 lt., projektas -100000!!!!!!!, kai viskas buvo jau padaryta!!!!! Ir tokius dalykus daro tie žmones, kurie turėtų skatinti tokią iniciatyvą, patarti, o puola kaip kokį žvėrį. Kraštotyrinėje veikloje esu 35 m., daug mačiau, bet tokios patyčios iš žmogaus pastangų - šiurpina, juk žmogus gelbsti SAVO turtą!!! Žinot, dar daktaras V. Kudirka tai jautė, - " Jei teks jums kada rusų valdžia nusikratyti, turėsite dar sunkesnę kovą, kol savo juodųjų nenugalėsite". Argi ne taip yra? Tikiuosi neatsidursiu po ratais už tokią nuomonę, labai gaila, bet tai tik skaudus faktas.... Su pagarba, jei negalit padėt, bent jau netrukdykit. Taip bus garbingiau ir teisingiau.
Gintaras Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas ansamblis labai gražus. rodos, mačiau ir vaiduoklį- dailią blondinę baltais batais ir baskervilių šuo lakstė, net persižegnojau. gal kas nors taip pat ją matė ?
adomas Abromiškių dvaro sodyba ir parkas paveldas nykstantis, kodėl valstybėje iki šiol nesprendžiamas šis klausimas, ar taip ir tęsis kol viskas sunyks, jeigu šeimininko nėra, kažką reikia daryti.
Lietuve Moškėnų piliakalnis ir senovės gyvenvietė Labai graži vieta, puiki aura.
agne Lančiūnavos dvaro sodyba ir parkas Tikiuosi, kad naujieji savininkai neleis sugriūti šiam dvarui. Būtų nuostabu pamatyti jį restauruotą. Mokiausiu šiame dvare, žinau kiekvieną jo kampelį, įspūdinga krosnis......
vika Biržų tvirtovės rūmai neseniai teko pabuvoti šiuose rūmuose. Buvau sužavėta. Pasižadėjau sau, kad tai turi pamatyti mano šeima. Tikiuosi sugrįžti ateinančią vasarą. kas galit ir apsilankykit , nenusivilsit.
algis Mūro Strėvininkų dvaras Negalima sakyti, kad rūpinasi pavyzdingai jau vien todėl, kad sudėti plastmasiniai langai.
Pūūkis Pakruojo dvaro tiltas – užtvanka Restauruotas, labai gražiai, bei dailiai sutvarkytas:) Siūlau aplankyti.
Pūūkis Pakruojo sinagoga Sinagoga baigia sutrūnyt. Pūva, ir rodos kad kokia gražią dieną ji ims ir nuvirs. Dabartinė jos būklė ypač prasta.
Pūūkis Linkuvos sinagoga Teko pabuvoti prie šio pastato, apgriuvęs, reikia didelės restauracijos.
Pūūkis Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia Siūlau aplankyti Linkuva. Bažnyčia ne per daug puošni,bet savotiškai graži. Kiekvienais metais liepos mėnesį čia vyksta atlaidai.Būna gausybė žmonių,vyksta daug atrakcijų, ir labai gražūs atlaidai.Pamaldiems žmonėms turėtų labai patikti.:)
Pūūkis Pakruojo dvaro sodyba Džiaugiuosi dvaras sparčiai restauruojamas, gražinamas. Pagaliau rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos dvaro restauravimo klausimais:) didelis palaikymas, skatinu ir toliau plėtoti idėjas:) Siūlau pradėti lankyti dvarą nes su kiekviena diena jis vis labiau atgyja.
Pūūkis Gelgaudiškio dvaro sodyba Prieš gerą mėnesį teko lankytis Gelgaudiškio miestelyje. Teko pamatyti ir šį didingą pastatą. Didelį įspūdį man paliko ant dvaro viršaus įrengtas apžvalgos bokštelis, kuriame pagal miestelėnus dvaro klestėjimo laikais, dvaro ponios gerdavo arbatą. Tai tikrai nerealus jausmas, nes iš jo atsiveria visa aplinkinė panorama. Bet mane nuliūdino aprašinėtos sienos, aplinkui besimėtančios šiukšlės. Bei uždėtos grotos (kad nebeniokotų vidaus). Aplinka tvarkoma gan gražiai, daug medžių. Šis dvaras man tikrai labai patiko. Sužavėjo savo paslaptingumu. Tad tikiuosi jis nebus užmirštas, ir bus gražiai restauruotas:)
augusi Biliūnuose Biliūnų dvaras Gyvenau Biliūnuose iki 1975 m. Nuostabūs atsiminimai. Mes visi labai prižiūrėjom aplinką, alėjas, sodus su vynuoginėm sraigėm ir gandrais. Didelė pagarba tiems, kurie TADA gyveno, nes vėliau (po dešimtmečio) buvo sunku patikėti tuo vaizdu, koks likęs.... vis tik, tik supratingi žmonės gali įvertinti praeities turtus ir juos puoselėti. Džiaugiuosi, kad gyvenau dvare, kuris sovietmečio periodu, buvo geriausiame savo stovyje, nes juo rūpinosi protingi žmonės... amžina jiems atmintis.
zaizdra Lapšių dvaro sodyba siaip jau dvaras tikrai sutvarkytas... jis restauruotas pagal gautas jo labai senas nuotraukas, paliktos sveikiausios autentiskos pastato detales, todel gal ir atrodo kaip nebaigtas remontas. esu buvus dvare pries restauracija ir po jos. rezultatas-man patinka. beto, nuostabi aplinka, dvaro teritorija.
Vietinis Drevernos kaimas Drevernos senosios kapinaitės, kur yra prie buvusių tarybinio ūkio mechanizacijos dirbtuvių yra ant įdomaus kalnelio. Tai gana aukštas beveik taisyklingo kūkio formos kalnelis. Kad tai būtų suspustyta kopa mažai tikėtinas reikalas. Kalnelis turi apie 10-12 m. aukštį ir įra išlikę kažkas panašaus kaip keliukas arba takelis, kuris kaip spyruoklė juosia visą kalnelį kol pakyla iki viršūnės. Labai panašu į tai, kad tai galėjo būti piliakalnis, bet vėlesniais laikais pritaikytas kapinėms ir todėl sudarkytas, arba atvirkščiai, gal todėl ir išliko. Jo viršūnėje auga kerota pušis. Yra keletas šišioniškių kryžių. Yra palaidotas vienas pokario rusų tautybės žmogus. Yra pora ir šiuolaikinių kapų. Gal kas gali atsakyti ar tai ne piliakalnis.
rytr Rudaminos dvaras Labai gaila, kad nėra apie Kirsnelės dvarą jokios informacijos. Patalpinkit nes jokios informacijos niekur nerandu. jis buvo Lazdijų r. Kirsnelės km.
darius Beržėnų dvaro sodyba ir parkas Na dvaras tikrai labai apgailėtinai atrodo, nors vidus ir išorė atrodo įspūdingai, kai bandai isivaizduot sutvarkytus. Teko stebet is boksto apylinkes - pasakiskai grazu. Bet...... reiktu baust savininkus uz apsileidima konfiskuojant turta ir perleidziant kitiems asmenim priziuret. Na, o ir valdziai visiskai akivaizdu, kad nusispjaut. Labai gaila ir geda kad taip yra. Na ir musu tautieciai kai nekurie nedovanotinai elgiasi. Na galima sia tema daug prirasyt. Gaila musu palikimo ateinanciom kartom
Šaras Gelgaudiškio dvaro sodyba Taip. Skauda ir gaila, jog tokia vieta yra stekenama ir nesiimama jokių matomų priemonių šiam dvarui išsaugoti. Tai juk puikus objektas ilgalaikei investicijai (turiu omenyje finansų pagalba kuo autentiškiau atstatant dvarą ir po atstatymo vykdyti pelningą veiklą).
Šaras Raudonės pilis Ale langai tai ne bet kokie, o plastikiniai! Baisu! Ir greičiausiai pražiūrėta į tai pro pirštus.
darius Varputėnų dvaro sodyba ir parkas Varputenu dvaras tikrai labai grazus, ypac sauleta diena. noriu labai padekot sio tinklapio autoriams, kad puoseleja musu krasto prisiminimus. Labai jums aciu. Na as esu kiles is tu vietu. Varputenai yra Siauliu rajone apie 12 kilometru nuo Kursenu vaziuojant link Uzvencio. Ka domina, tie krastai, rasykit man adresu gintare.pociene@gmail.com. Geros jums dienos visiems
JUozas Bartkuškio dvaro sodyba cia prabego mano pacios graziausios jaunystes dienos, cia sutikau zmona su kuria gyvename jau 36 metai. Siame graziame kampelyje sutikau nuostabiu sio kaimo sviesuoliu, kurie nuo seno puoselejo lietuvybe. Tais sunkiais laikais dainavo lietuviskas dainas, kalbejo lietuviu kalba. Nenoredamas izeisti kai kuriu senbuviu, gal paminesiu tik ilgameti ukio direktoriu Letuka, technikumo diretoriu Gervicka, kurie stengesi puoseleti senaji parka, grazino rumus bei aplinka. Skambejo jaunimo balsai ir gyvas jaunyste buvo senasis dvaras. Apmires dvaras, tylu ir tamsu vakarais cia. Pasikeite senojoje oranzerijoje senieji gyventojai pasikeite ir gyvenimas cia. Cia teliko tik geroji teta Olia/Griskeviciene/ tarsi motina sauganti gerasias tradicijas. Tikiuosiu, kad naujieji dvaro seimininkai prikels dvara naujam gyvenimui ir vel skambes dainos ir juokas
Musius Dūkšto dvaro sodyba ir parkas na, buvau, prieš menesi. Vieta graži, tipiška - dvaras prie ežero. parką irgi reikia tvarkyti, todėl neapsigyvensit nei 2007, nei 2008, na, gal iš bėdos, 2010. investuoti reikia daug, padaryta mažai. O pinigų juk reikia tam. Taigi... dvaras puikus, jei yra šansų, siūlau nepardavinėti...
edita Asvejos regioninis parkas Einu mediniu tiltu staiga pamatau didžiuli kalną užlipu, o ten gražiausi vaizdai i ežerą, į Dubingių miestelį. Labai džiaugiuosi,kad taip gražiai tvarkotes!!!!!
Jadvyga Asvejos regioninis parkas Labai gražus kraštas.labai rekomenduoju apsilankyti Dubingių piliakalnį nuo kurio atsiveria ispūdingi vaizdai į ežerą.
Šaras Jakiškių dvaro sodyba Štai ir prabėgo metai po pirmosios pažinties su šia nepakartojama vieta, ir vėl sugrįžimas čionai. Atrodo, kaip viską palikom, taip viską ir radom. Ta aplinka (medžiai, pastatai, keliukas) tarytum užburia. Dvare ir vėl jauti, kaip vaikštant prieblandoje nugarą kutena šiurpuliukai, kažkas tarytum sėlina iš nugaros ir įsivaizduoji, jog tai buvę dvaro šeimininkai, tarsi džiūgaudami, jog dvaras neužmirštas, keliamas naujam gyvenimui. Tikiu, kad šie susitikimai taps (ar jau tapo) gražia tradicija. Vėlgi, didelis dideliausias AČIŪ dvaro šeimininkei ir visiems susirinkusiems už nepakartojamą savaitgalį bei praleistą laiką. Iki kito karto. Nuoširdžiausi linkėjimai bei sėkmės ir stiprybės restauruojant dvarą. Šarūnas.
as Kamariškių dvaro sodyba kaip savivaldybe gali ziureti i Zarasu krasta, taip pat kaip i nykstancius dvarus
VAIDA Raudonės pilis labai patiko apsilankymas Raudones pilyje, kad net ruosiuosis pagal spec. net paruosti apie ja savo diplomini darba.:)
MB Belvederio dvaro parkas ŽIAURU!!! Trūksta žodžių, kaip nesaugoma, nevertinama Lietuvos istorija. Geda valdžiai, parduoti sugeba, o kam neidomu... Svarbiausia pinigai rankoje
stebėtojas Bartkuškio dvaro sodyba iš patikimų šaltinių žinau kad kengurininkas yra financiškai nemokus, ir tokie turtai kaip Bartkuškio dvaras yra jo turto užstatas. jis net savo rūmų prie Neries nesugeba baigti.
stebėtojas Narvydiškių dvaro sodyba Tiesa sakant nelabai jau ir dabar yra i ką ten žiūrėti. Nebent i lapes ir stirnas kurių ten teko pamatyti apylinkese sočiai. Dvaras avariniame stovyje. Šeimininkas jokio viešbučio matyt kurti nesiruošia, nori parduoti už milijoną eurų.
stebėtojas Lapšių dvaro sodyba Nieko nežinoma apie ši dvarą. Kiek užvažiuoju i šias apylinkes tai šeimininkų pastoviai nėra. Dvaro fasadas jau reikalauja remonto. Beja dvaro kaimynai sakė jog šeimininko brolis isigyjęs netoliese esanti Narvydiškio dvarą. Buvau nuvažiavęs ir ten. Toks labai jau apleistas dvaras-vaiduoklis. O ir užsiprašęs šeimininkas sumos vos ne kaip už Gedimino pilį- miliojoną eurų.:)))
Miroslawa Tolloczko Baltosios Vokės dvaro sodyba Biala Waka region, together with the Biala Waka Manor belonged to my family for many generations before the start of WW2. Tolloczko family. We have also owned 2 Folwarks, Konstantinek and Ostoja in the region between Grodno and Wilnius. The Biala Waka Manor fell into other hands during the war and was claimed by various parties, however, it rightly still belongs to the Family Tolloczko of the crest Pobog. I trust that whoever is writing information about the heritage of Lithuania will take this into account. Regards, Miroslawa Tolloczko.
karolina Adomynės dvaro sodyba labai grazus dvaras ir pati gyvenviete
Elvyra Bartkuškio dvaro sodyba Prieš porą dienų užvažiavome pažiūrėti šio dvaro. Paliko šiurpų įspūdį. Jis nėra beviltiškai sugriuvęs, jis - begėdiškai neprižiūrimas. Parkas- gūdus, peraugęs. Prieš rūmus suprojektuotame apvaliame gėlyne, auga didžiulės dilgėlės, pastatas- gražus, bet be langų, ištepliotas, parko arka su herbu greit sugrius. Giedra Petraitienė jei negali rūpintis savo nuosavybe, turėtų turėti sąžinės ir parduoti kažkam, kas galėtų išsaugoti tą paveldą, kuris dar likęs.
Sinuh Eketės piliakalnis Visiškai pritariu Sonatai. Per metus situacija nė kiek nepagerėjo. Apgailėtini vietiniai individai ten tiek pridergę, kad skaudą širdį vaikštant. O ir ženklų jokių į šią vietą, sunkiai sekėsi rasti.
Rasita Piliakalnių Piliakalnis Man patiko kai pamačiau Marijampolės apskrities bendrąjį planą -- jame šis piliakalnis net nepažymėtas -- reiks nusipirkt o tai tikrai kiek tų piliakalnių mačiau šis vienintelis man ir panašus į piliakalnį o ne į paprastą kalvą.
Indre Antazavės dvaro sodyba mane tikrai suzavejo sio dvaro istorija, tikrai vaziuosiu apziureti ji is arciau
inga Antanavo dvaro sodyba ir parkas Labai gražu, kad pradėti koplyčios atstatymo darbai. tačiau reikėtų nepamiršti, kad ten yra trijų žmonių palaikai, kurie visiškai neprižiūrimi, kaulai mėtosi. Ydomu, kas už tai ataskingas? Juk tai palaikų išniekinimas. Ar mes patys norėtume, kad ateinančios kartos taip elgtųsi su mūsų palaikais? Aplamai, tai iš dvaro ir jo parko nieko nelikę, vieni dilgėlynai. O kas darosi su spirito gamykla? Ten gi taip pat yra pirmieji autentiški spitito gamyklos statiniai. Tačiau valstybei tai visiškai nerūpi, tuo baigs viską po plytą išnešioti. Taip mes lietuviai saugome savo paveldą. Gėda...
Monika „Vergų“ bokštas Aplankėme tą vergų bokštą, ąžuolą ir bažnytėlę. Viskas įdomu, tik akivaizdu, kad Lietuvoje iš tokių vertingų dalykų nemoka sukurti turizmo industrijos, kuri galėtų tas vietas padaryti labai patrauklias turistams.
zy Belvederio dvaro parkas vaizdelis tragiskas. bent jau zole parke nupjauta butu o tai dabar vien tik mashalu veislynas kazkoks. kraupu. reiketu bauda israsyt priziuretojams uz valstybinio paveldo niokojima/nesaugojima.
usne Ilguvos dvaro sodyba Verta kiekvienam turistui pasukti nuo Ilguvos i pietus palei nuostabaus grozio Nykos upeli, patirsite neisdildomu ispudziu.Man labai gaila, kad netoli buvusio Tvirbutu dvaro, o sovietmeciu veikusios Ilguvos pradines mokyklos, gal uz 600 metru i siaures vakarus auga sena laukine obelis,jai gali buti apie 150 metu, net kaimo senbuviu vaikysteje ji buvo tokia pati.Tik gaila ,kad rajono gamtosaugininkai padekiteobelimi nepasidomi ir nepasirupina .Dreve isdeginta, bet senole stovi ir zaliuoja, tarsi praso, zmones , pasirupinkite manimi. Atkreipkite demesi i sia obeli, ji tikrai viena seniausiu Lietuvoje.

Andrius

Raudonės pilis

Buvau šiandien ten ir labai smagiai praleidau laiką. Iš pilies bokšto atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno pusę ir Raudonę. Labai gražiai sutvarkyta aplinka, žydi gėlynai.

Andrius

Panemunės pilis

Šiandien buvau ten nuvykęs. Nuostabūs vaizdai, labai gražiai sutvarkyta aplinka. Puikiai praleidau laiką, pasivaikščiojau ir fotografavau :)

Sigitas Lopaičių piliakalnis Lopaiciu piliakalnis alsuoja mistika, vaizdas nuo piliakalnio ispudingas, verta aplankyti ir netoliese esanti saltineli,kuris pasak vietiniu gyventoju turi gydomuju galiu..
Sigitas Kernavės valstybinis kultūrinis rezervatas vaizdas nepakartojamas..
Sigitas Gandingos piliakalnis Ispudingas vaizdas atsiveria nuo piliakalnio,ypac grazu pavasari,kai suzydi meziai,ispudingai atrodo Babrungo upelis Gandingos papedeje..
ridas Bulakavo dvaro sodyba sis dvaras priklauso amerikonams
Gaga Abromiškių dvaro sodyba ir parkas kaip tamsta ji atsatysi per du metus - cia net turedamas kalna pinigu to nepadarysi, nes tam, kad nukirstum viena supuvusi medi ir isvalytum parka nuo sausuoliu, reikia dvidesimties leidimu, kuriuos derina kokius sesis metelius. biurokratija. tai ka jau kalbet apie atsatymus. daug kas noretu atstatyti ne viena objekta, tik kad sistema leistu...
Joniukas Žeimių dvaro sodyba Žemėlapyje žymeklis rodo į „Žeimius“, tiksliau miestelio geležinkelio stotį, o tikrieji „Žeimiai“, kur stovi dvaras yra šiaurę nuo dabartinės nuorodos.
Dvaro lankytoja Alantos dvaro sodyba Labai grazus dvaras, suremontuotas, verta apziureti, apsilankyti jo muziejuje
Laimas Pakruojo dvaro sodyba ...beje arkinis tiltas 40m.prieš restauracija buvo kitoks ...tureklai buvau mažesni ..dabar jie nelogiškai aukšti...tarsi dirbtiniai, išbalinti, holivudiniai dantys kretančiam senoliui..:(
Gintaras Diktariškių dvaro sodyba Kam priklauso sis dvaras?
Steve Šeduvos žydų kapinės My grandfather was born in Shadove (circa 1895). Do you have any other photos of the Jewish cemetery or other sites in the town?
simona Pakruojo dvaro sodyba siuo metu dvaras restauruojamas, itariu puse senovisko paveldo isgriaus, sumodernins ir nebeliks to tikro grozio......
Radviliškietis Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) Dabar dvaras atrodys dar gražiau atstatoma daug pastatų, tvarkomas parkas ir tvenkiniai. Tai vienas iš visos Lietuvos labiausiai puoselėjamų dvarų
natalie Raudondvario dvaro sodyba (Nemenčinė) noriu padekoti kad rasot ir rodot! pabuvau vel mano vaikystej!

karolina Kamariškių dvaro sodyba zinau as sita dvara, netuoliese gyvenau, tai is tikrujiu kazkada jis buvo ispudingas, bet laikui begant patys zmones ji sudarke tikedamiesi rasti kazka vertingo. Jis yra apipintas ivairiausai pasakojimais, kad ten vaidenasi ir panasiai ir apie tas kapines kur yra palaidota jo seima...is tikruju idomu.
Marius Arnionių dvaro sodyba Neseniai teko aplankyti dvarą. Taigi jau vyksta darbai, renovuojamas pastatas iš vidaus. Galime tikėti, kad šis dvaras atgims ir bus prižiūrimas.
algis Nemėžio dvaro sodyba tai priesais pat dvara kur baisiausiai nukastas kalnas bus SPAUSTUVE?

Ieva Lentvario dvaro sodyba ir parkas Dvaras nuostabus, bet gaila, kad jo groziu gali geretis tik pet tvora. nes visas parkas aptvertas tvora o i pagrindinius rumus gali pasiziureti tik is tolo ir tai per medziu ir zoliu unksmynus. o kazkas zadejo kad dvaras ir parkas liks prieinamas visiem pilieciams. galetu ta savo apsaugini arciau dvaro ikurdinti jai jua taip saugo. ir gal bent paprasti pilieciai gales tokiu groziu geretis is arciau.

Robertas Glitiškių dvaro sodyba As ten ir mokiausi, ir tame kaime gyvenu, ta visa parka dabar ispirko, mokykla uzdare. salia jos kitoje puseje yra biblioteka ir klubas. per sventes organizuojami renginiai, galite visi atvaziuoti, per jonines bus labai grazi svente. kvieciami visi:)
Irma Velnio duobė Buvau jau du kartus šiais metais. Nuorodos sutvarkytos. Smagu nusileisti į duobę, o dar smagiau iš jos išlipti stačiu šlaitu :-) Nuvažiuokit - nepasigailėsit. Jei pataikysit per mišias, gal varpus duobėj atsiliepiant girdėsit (jei geri žmonės esat).
Olandas Lentvario dvaro sodyba ir parkas muziejus? Svajokit. Dvara privatizavo ir uztvere, nors ir zadejo ji palikt. Dabar prie jo prieiti neimanoma.
Ramune Šeduvos malūnas SEDUVOS MALUNE PIETAVOM VISA MUSU SEIMA,YRA NETOLI. TODEL ATVYKOM. LIKOM LABAI PATENKINTI, SKANU VISKAS BUVO, SUGRISIM NEKARTA DAR
ramune Kleboniškių vėjo malūnas netoli gyvenu, mazuliuose, tai tas krastas yra pats nuostabiausias ir graziausias, daugyvenes upe visa isbraidyta, pazintas kiekvienas kampelis. myliu savo krasta, muziejai aplankyti desimtis kartu....kvieciu cia pabuvoti dar nebuvusius
Veronika Baltosios Vokės dvaro sodyba Aš gyvenu šalia, tai labiausiai gaila ąžuolinių laiptų, kur trys žmonės šalia laisvai galėjo prasilenkt...
beata Arnionių dvaro sodyba mano vyro mociute gyvena salia sito dvaro, ir kiekviena karta viesedama pas ja, as nueinu prie sito dvaro. tas dvaras isties nuostabus, tik pyktis ima, kad niekam nerupi issaugoti jo grozi. parkas, bei teritorija aplinkui irgi nepriziureta. verkti norisi kai matai kad nyksta musu paveldas.
Juozas Belvederio dvaras Jau prieškarinėje Lietuvoje Belvederyje veikė vienintelė pienininkystės mokykla. 1961 m. čia buvo įsteigtas žemės ūkio technikumas, kuris, nuo 1963 m. "pienininkus" perkėlus į Kalvarijų technikumą, liko veikti ir toliau. Vėliau rūmus ir parką gražiai užlaikė Klausučių sodininkystės ūkis. 1961-1966 m. man besimokant Belvederyje, rūmai ir parkas tiesiog klestėjo, ypač palyginus su dabartine vargana jų būkle. Kasmet atostogų metu juos aplankau ir vis su didesne širdgėla stebiu, kaip rūmai ir parkas nyksta. Sakoma, kad apie tautos pagarbą istorijai galima spręsti pagal istorinio paveldo saugojimą. Aš manyčiau, kad tai yra vienas iš valstybės valdžios rūpestingumo vertinimo indikatorių (lakmusų), nes ne vieno ar kelių žmonių jėgoms tokį paveldą išsaugoti. Gėda turėtų būti mūsų valdžiai ir labiausia - paveldosaugininkams, kad per 40 m. šitiek nugyventi, apgriauti rūmai, mišku ir kemsynu virtęs gražuolis parkas. Beje, jame XX a. šeštajame dešimtmetyje derėjo net graikiški riešutmedžiai. Dabar rūmai ir parkas, sako, privatizuoti, duok die, kad būtų pakliuvę į padorias rankas..
egluze Nemėžio dvaro sodyba saunu kad dvara kazkas restauruoja bet kad ten bus viesbutis tai man nlb patinka, o kitoj plento pusej kiek zinau bus spaustuve baisu nukase kalneli, zodziu pagarbos tokioms vertybems nera
Saulius Užpalių dvaro sodyba Patys graziausi krastai, pacios ispudingiausios vietos. tik palikes tai, isvykes, supranti Uzpaliu krastu grozi, galia. kiekviena karta grizes pajauti sio nuostabaus krasto siluma.
Skaitytojas Merkinės - Paulavos (Pavlovo) dvaro sodyba Pavlovo respublikoje buvo paskelbta I Konstitucija Europoje. Toks istorinis faktas ir mažai kas žino. Reikia atstatyti dvarą, kuris pritrauks turistus iš viso pasaulio.

Renata Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas Dvaras tikrai gražus,maloni aplinka,jį rekonstruoja, tad bus dar gražesnis. Smagu, kad galima pajodinėti, pasivaikščioti po parką. Geras ir malonus dvaro valdytojo pavaduotojas bei treneris. Siūlau visiems aplankyti šį didelį dvarą.
Tausojanti pavelda Raudonoji sinagoga Gaila, bet Raudonoji sinagoga buvo "restauruojama" tik buvusios Joniškio rajono paveldosaugininkės  kalbomis, o ne darbais, todėl ji nugriuvo palaužta valdininku abejingumo :(
Dainius Taujėnų dvaro sodyba Dvaras tikrai puikus, graži gamta tyras oras, labai didelis parkas, veikia kavinė, galima gražiai praleisti laiką ir naktį. tikrai puiku.
Aurimas Taujėnų dvaro sodyba Mano įpūdžiai aprašyti čia :http://shatas.blogas.lt/380123/taujenu-dvaras.html ----------------------------------------- daugiau info http://shatas.blogas.lt/Paveldas/
Musupaveldas.lt admin Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) 2008 metais šventės nebus, bet žydinčias tulpes galima atvažiuoti pamatyti.
Regina Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) Ar šiemet bus tulpių žydėjimo šventė?
Monika „Vergų“ bokštas Aš taip pat ten apsilankiau. Stelmužės ąžuolas atrodo labai jau mirštantis. Gaila. Bažnytelė labai jauki.Kadangi važiavom su krikščioniško jaunimo grupele,ten leido surengti trumpas mišeles, kurių metu dar, užlipę laiptukais aukštyn,grojom gitaromis ir giedojom giesmes.Buvo labai smagu.Vėliau pamačiau "Vergų bokštą".Istorija iš tikrųjų stingdanti kraują. Taip ir norisi išgirsti iš kokio tai vietinio žmogaus konors daugiau,bet keista,aplinkui - ne gyvos dvasios. Beje,aplinkui tiesiog negali nepastebėti labai gražiai ir tvarkingai išpuoselėtų gyvenamųjų namų teritorijų. Nuostabus kampelis. Ypač tiems,kurie pavargo nuo iki gyvo kaulo įgrisusio miesto šurmulio.:)
Aurimas Leonpolio dvaro sodyba http://shatas.blogas.lt/Paveldas/
Gintas Salų dvaro sodyba Nuostabus dvaras!! Beje ir as noreciau paklausti apie Kaminskus, kokius jie dvarus valde? Labai noreciau suzinoti. =]
Ona Užugirio (Užulėnio) dvaras ir parkas Noreciau daugiau suzinoti apie Alanciu dvara. Gal kas zinote apie senuosius dvaro gyventojus, apie ten tarnavusius(dirbusius seimininkams)zmones?Gal buna toje apylinkeje gyvenusiu zmoniu, ju giminiu susitikimai?Atsiliepkite.Is anksto dekoju.

gaile Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas labai fainas, dvaras daug vietos, turbut tai vienas is didziausiu dvaru Lietuvoje. as ten kiekviena vasara vaziuoju

zilė Glitiškių dvaro sodyba Dvaras gražus, bet parką naikina , kaip gaila kad pinigai valdo pasaulį, o ne gražūs jausmai!!!
Žilvinas Nemėžio dvaro sodyba Kodel dvaro stogas zalias, ar anksciau buvo stogu tokios spalvos. O siaip saunu kad pradejote eiti i prieki. O dvarui priklauso zeme uz Minsko magistrales (priesais), kur dabar vyksta zemes planiruote?
Tomas Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Turgelių) labai graži bažnyčia, panaši į šv. Onos Vilniuje...
Vanilla Baltosios Vokės dvaro sodyba tiesa sakant ne karta buvau siam dvare, aplandziojau kiekviena kampa pati dvaro architektura yra be galo grazi, kai ieini i vidu ir pamatai kaip ten viskas sugriuve isivaizduoji kaip ten atrode viskas kazkada, o tai yra neapsakomai grazu... pirma karta maciau toki grazu bet deja apleista pastata ;( buciau begalo laiminga jejgu ji atrestauruotu.. nes jis yra labai grazus, na o del vaiduokliu...tai :D ten nesivaidena tiesiog viduj labai tamsu ir baugu :)
r Raudondvario dvaro sodyba (Nemenčinė) kažkaip nenormalu sakyčiau, tiek savininkų, o pastatas ant mirties slenksčio, valstybe davė pažaist, bet jei žmogus nesitvarko turėtų būti imamasi priemonių
Anonimas Paliesių dvaro sodyba Tikrai gražus buvo šis dvaras... Ir, dabar pamačius šį vaiduoklį širdis krauju pilasi- koks vis dėlto yra negailestingas šiuolaikinis žmogus, drįsęs savintis kažkieno rankomis sukurtą grožį. Juk net sovietmečiu šis dvaras išsaugojo savo židinius, ąžuolines duris, parketą, o dabar tai tik griūvančios sienos ir sudaužytų beverčių plytų krūva...
Dometasis Dūkšto dvaro sodyba ir parkas Labai gaila, kad toks unikalus dvaras yra atiduotas i privacias rankas. As zinau ir kam. Prie sio dvaro pristatyti gyv.namai, tvenkinys apleistas, parkas koks, o priklausiniai dvaro.Lietuvos kulturos paveldo valdžia, kur jus ziurite. Kodel parduodate priv.zmonems siuos unikalius kultūros objektus. Rasau magistrini darba, palieciau ir Duksto dvara,aplankiau ji ir nusivyliau. Dar zadama padaryti is jo viesbuti. Ten prie dvaro apsigyvene zmones,prisistete gyv.namu.Vaizdas kuris buvo seniau ir dabar ziaurus. Koks gali buti viesbutis,jei ten gyvena degradavusiu zmoniu, siukslynas pavirtes, o ne dvaras.
kristina Arnionių dvaro sodyba Vaikas būdama dažnai lankiausi šitame dvare, liepų alėjoje, nuostabi buvo Žvejo diena. Taip tai viskas buvo. O dabar stovi apleisti ir vieni. O gaila....
d Baltosios Vokės dvaro sodyba Jei daug isgersi, tai tikrai vaidensis...
vfss Baltosios Vokės dvaro sodyba ar galite pasakyti ar vaidenasi Baltosios Vokės dvare?
Antanavietis Antanavo dvaro sodyba ir parkas Labai gaila, kad komentarus rašo žmonės nežinantys situacijos. Ne Reda yra atsakinga už parką. Parko teritorija yra valstybinė žemė, kur buvo sudaryta nuomos sutartis su AB Stumbras 99 metams. Kadangi gamykla privatizuota, kurios plane ne tik gamyklos pastatai, bet ir parkas liko. Reikia pabrėžti, kad aktyvios Antanavo bendruomenės (beje kuriai vadovauja Reda) dėka reikalai pradeda judėti. Buvo parengti raštai Marijampolės apskrities viršininko administracijai, Kazlų Rūdos savivaldybei, kurioje prašoma kuo skubiau parengti parko detalųjį planą atskiriant parko teritoriją nuo gamyklos pastatų. Antanavo bendruomenė ruošiasi startuoti ES Kaimo plėtros programoje Kaimų atnaujinimas ir plėtra ir jau dabar rengiamas parko plėtros planas pritaikant rekreacinei teritorijai. Taigi brangus anonime, jeigu rūpi tau parkas kviečiame teikti bendruomenei savo pasiūlymus ir aktyviai dalyvauti parko atnaujinimo darbuose.
anonim Antanavo dvaro sodyba ir parkas vieta grazi , dvaras kaip dvaras , baznycia nugriuvo , ka padarysi kai turim atsakinga Reda kuri tik sau naudos ziuri :/
ramune Linkuvos dvaras Savivaldybiu,o ir pacios valstybes nebeiklumas paliekant pacius graziausius pastatus nugyventi asocialiems pilieciams-tikra geda. Kitose valstybese(pvz. Prancuzijoje) tai buvo jau seniai isspresta apmokesdinus didelemis sumomis tokiu statiniu gyventojus.Tokiu budu, negaledami sumoketi dideliu mokesciu , jie patys issikele is patalpu.
Viktorija Laukžemės dvaro sodyba Siuos rumus aplankiau 2007 m rudeni, jokiu rekonstrukciniu darbu nepastebejau. Siuo metu jie tiesiog baigia visiskai nugriuti, vietomis net sienu nebera, is vienos lauko puses matosi kita...
Danutė Klabinių dvaro sodyba Šis dvaras - tai ne tik architektūros - bet ir istorijos paminklas. Čia atvažiuodavo ir vasarodavo LR šešių vyriausybių ministras Balys Sližys, o po nepriklausomybės atkūrimo jį atsiimti mėgino jo brolis, tačiau nebespėjo - mirė. Gal kas žinote, kam dabar dvaras priklauso?
mates Pajiešmenės dvaro sodyba paskutinis slamstas, nera nei ko iurzeti, ir isvis nesuprantu kaip zmones is s.... megina padaryti kazka, cia ne dvaras, o to kaimo geda
visai salia Linkuvos dvaras gyvenu salia dvaro... tiesa kai norim su draugais pavazinet dviraciais pro dvara stengiames pravaziuot kuo greiciau, nes kas liko is tu vietoviu varo siauba... su nuostaba klausaus tevu pasakojimu, kaip seniau ten viskas buvo, kad tam prude kur maudos padangos seniau gyveno veziai... tikiuosi kad viskas pasikeis :)
tomazas Bulakavo dvaro sodyba as apie sita dvara zinau nuo a iki z nes praktiskai ten daug atostogavau
MATAS Salų dvaro sodyba LABAI GRAZUS DVARAS. Noreciau paklausti? Ar galetumete pasakyti kokius dvarus ir vietoves vakde Kaminskai. labai reikia!
Jone Arnionių dvaro sodyba Noreciau paklausti, ar ji ruosiasi restauruoti?
ilona Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas ispudis pasiliko slogus. nes maciau tai ko nemato pasalines akys
sonata Markutiškių dvaro parkas aplankeme su vaikais buvusio dvaro parka.labai saunu, kad pradeti geneti medziai ir krumai, tvarkoma teritorija. taciau labai liudna, kad suniokoti visi pastatai. neisliko nieko tik buvusios arklides stulpai, taip pat liudna, kad internete niekur neradau sio dvaro istorijos ir nuotrauku. is vaikystes atsimenu medini dvaro pastata ir kitus murinius priestatus. labai noreciau suzinoti sio dvaro istorija ir gauti ar matyti interneto puslapyje medinio dvaro nuotrauku.
Giedra Liškiavos piliakalnis Na, be visų tų svarbių, o sausų faktų, apie nuostabiuosius Liškiavos piliakalnius (rodos, jie ten dviese rymo Nemuno vingyje) galima daug romantiškų eilučių prirašyti :) Sakykim, kodėl, lipant jų akmeniniais laiptais, man rodos, lyg ropščiausi snaudžiančių slaptingų gyvūnų - gal kokių slibinų? - keteromis... Visgi įdomu, ką jie, nuostabieji Liškiavos piliakalniai, sapnuoja, ką mena. O juk jie daug matė ir daug Nemuno vilnijančių pasakojimų girdėjo! Kada keliausite po smėlingą Varėnos kraštą, nepagailėkite laiko stabtelt, užkopt į aukštąjį piliakalnį - jums bus atlyginta čia atsiveriančiu kerinčiu vaizdu ;) Gerai įsižiūrėkite į kerintį paveikslą - jame boluoja barokinės Liškiavos (Švč. Trejybės) bažnyčios bokštai. Girdėjau šią bažnyčią esant turtinga meno dirbiniais ir garsią stebuklinguoju Dievo Motinos paveikslu (Budslavlio Marijos kopija). Dar girdėjau, jog kadaise ton bažnyčion ir į greta veikusį dominikonų vienuolyną siųsdavo prasikaltusius kunigus atgailai. Gal dar kas nors ką nors įdomaus apie tas vietas girdėjot?..
Simona Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis Tytuvėnų dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas 1500 metais. Jo valdytojai buvo garsūs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai: Sapiegos, Valavičiai, Radvilos. XX amžiaus pradžioje Tytuvėnų dvaro ir dalies miestelio šeimininkais tapo šviesūs ir talentingi žmonės Sofija ir Eugenijus Romeriai. Iki lemtingųjų 1941 metų birželio mėn. čia buvo laimingi šios šeimos namai, kuriuose prabėgo brandūs dailininkės Sofijos kūrybos metai, užaugo 5 vaikai. Gyvenamasis namas buvo pastatytas iš maumedžio rąstų, dengtas medžio gontais. Dvare buvo vandens malūnas, lentpjūvė, audimo įmonėlė, šiltadaržiai, vaisių džiovykla, kalvė. Tai buvo ne tik pavyzdingai tvarkomas ūkis, bet ir žymi vieta, kuri traukė kultūros ir meno žmones. Dvare svečiuodavosi Maironis. Čia jis praleido ir paskutinę savo gyvenimo vasarą.
Mindaugas Merkinės - Paulavos (Pavlovo) dvaro sodyba su bendradarbiais buvom iskylauti ir aplankeme sita dvara, tiksliau jo liekanas. Liudnas vaizdas, koplytstulpis toks vienisas. Is dvaro rumu tik apgriuvusios sienos likusios, priaugusios karklu, rusiai irgiuve. Salimais kolchozo silikatinis pastatas nenaudojamas stovi, kaip svetimkunis. Dvaro teritorija i dvi dalis skiria kelias. Gerai butu iamzinti Merkines respublikos atminima... Nors koki atminimo akmeni pastacius.
Mindaugas Bulakavo dvaro sodyba Labai idomus dvaras. Kodel toks apleistas? Gal zinote kam priklauso?
Mindaugas „Vergų“ bokštas Apsilankiau Stelmužėje, dvaras prie kurio Vergų bokštas pastatytas, sovietmečiu matyt buvo mokykla, bet dabar jau nebeveikianti. Pastatai apleisti, nenaudojami. Nežinia, kas dabar jų šeimininkas. Stelmužėje dar be garsiojo ąžuolo verta užsukti ir šalią esančią bažnytėlę, kuri nors ir veikianti taip pat yra ir muziejus - už apsilankymą imami pinigai.
Leonardas Bartkuškio dvaro sodyba Ačiū Raimundui, kad Lietuvai pagarsino, kas nugyvendina Bartkuškio dvarą. Lietuva, saugokis svieto perejunų ir paveldo niokotojų. Ir ačiū bartkuškiečiams, kad jie taip gražiai tvarko parką. Bent jis išliks ir grožėsimės juo ilgai
Raimundas Bartkuškio dvaro sodyba Toki perla sudarke galutinai ji nusavines uz grasius isigijes kengurininkas Juozas Petraitis. Neuzteko apagaules budu pasistatyti Viniuje rumu, tai bent Lietuvai grazintu Bartkuskio rumus. Nutares prisilyteti ir prisilyginti save prie Radvilu ir Pleteriu - galutinai subankrutavo. Ir jei nebus Lietuvoje kulturos vertybiu susigrazinimo is nevykeliu istatymo, Bartkuskio dvaro sodybos gali nelikti.
Erota Apytalaukio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia Esu is Vilainiu, taip, kad sita baznycia man gerai zinoma. Kai vaziuodavau is miesto po pamoku namo visada ziuredavau i ja saules apsviesta ar ruko uzgozta. Ji man visada atrode kazkokia paslaptinga. Visada nueidavau paziuret kunigu karstu baznycios pozemy. Gaila kad nebegyvenu Kedainiuose ir nebegaliu matyti tu vaizdu, bet, kai griztu, mane visada aplanko prisiminimai.
Jonas Burbiškių dvaro sodyba (Raseinių raj.) Ar galima labiau apleisti ponas S?
Paveldosaugos praktikas Vinkšnupių dvaro sodyba Šio dvaro išlikę tik du pastatai. Ūkinis pastatas privatizuotas, jo būklė patenkinama. Dvaro rūmuose įrengti butai priklauso Vilkaviškio savivaldybės tarybai, jie suteikti ganėtinai asocialioms šeimoms. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija niekad nerodė jokių pastangų tvarkyti Vinkšnupių dvaro rūmų pastatą. Niekad neprašė lėšų iš Kultūros paveldo departamento. Nors galėjo gauti. Tai rodo šios savivaldybės vadovų požiūrį į jos teritorijoje esančių kultūros paveldo objektų išsaugojimą. Vienas Bartninkų seniūnas ir taip daug nuveikė. Gėda šiai savivaldybei ir jos paminklotvarkininkei.
Rulkis Belvederio dvaras nu ka, nelabai kokios naujienos, buvau dvare ir jau kiek maciau pradeta tvarkyti. langai visi uzkalti, durys uzrakintom spynom, laiptu i nemuna puseje is vis uzvirintos durys. jei dar kas norit aplankyt, paskubekit. buvau 2008 vasario 22 diena. jau darbai po truputi juda, taip kad paskubekit!
Erota Terespolio dvaro sodyba ir parkas Donatai galiu tave uztikrinti kad tikrai ne visi dvarai esantys Kedainiu rajone cia yra pamineti. As bent du zinau.
Erota Apytalaukio dvaro sodyba Istiesu tai liudna kad toki pastata atidave pensionui. Savivaldybe galetu skirti lesu ir pastatyti nauja ir patogu pastata seniems zmonems o dvare irengti muzieju. Norisi kad visi galetu pamatyti sio pastato grozi ir didybe.
Virginijus Dadurkevičius Piliakalnių Piliakalnis Daugiau šio piliakalnio fotografijų galima rasti svetainėje www.aista.eu
jurgita Arnionių dvaro sodyba toks dvaras kaip sis - turi buti sutvarkytas.kas nera buves, galiu pasakyti, kad uz jo plyti didingas liepu parka, uz kurio yra senas akmeninis kalejimas, bezdzioniu tiltas, arklides su skliautinem lubom. gaila ziureti, kaip jis griuva. visos mano vasaros prabego siame kaime, kur stovi sis dvaras
justas Anykščių Šv. Mato bažnyčia grazi baznycia. Labai patiko tas stilius ir vidus grazus. Pakerejo
Natalija Lentvario dvaro sodyba ir parkas As irgi gyvenu Lentvaryje ir daznai lankausi Lentvario pilies parke. Zinoma labai gaila, kad parkas toks apleistas, o pily buvau pora kartu, tad ten dar buvo diskotekos rengiamos. Butu labai saunu, kad cia ikurtu muzieju. Manau tai butu geriausia "dovana" ne tik miesto gyventojams, bet ir sveciams.
Rima Bartkuškio dvaro sodyba Puikusis Dvaras man labai patiko, bei paliko dideli ispudi...ieskome "aukso" kazkur svetur, o cia panoseje toks deimantas....tik nuslifuok ir grozekis. Beje, man gerus jausmus ir ispudi paliko pats Bartkuskio kaimas. Svarus, ispuoseletas, jokiu baisiu tvoru....puiki mokykla. Siandien su vyru vaziavome savo reikalais ir sustojome pasigrozeti dvaru. Aciu vietos gyventojams uz puikiai tvarkoma aplinka. Mes Vilnieciai uzklyde pro sali...
Eglė Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras Šiame dvare aš jau buvau,čia išties šaunu.čia yra džekuzi,jaukūs kambariai ir puoštniai senovinė aplinka.Surasti netaip IR sunku papraščiausiai kai įvažiuoji į sodybas reikia važiuoti tiesiai keliu.Beje Dvaro šeiminikas yra baveik mano dėdė.
Racas Klabinių dvaro sodyba Klabiniu dvaras jau tvarkomas, durys ir langai uzkalti. Gal bus atstatinejamas, kiek sugriauta per praejusiu 15 metu.
zofija is telsiu Beržėnų dvaro sodyba ir parkas Berzenuose tebegyvena mano mama kristina latanauskiene, kuriai dabar 86 metai.ji gali nemazai papasakoti apie dvara, nes jos tevai ir seneliai cia gyveno. kad koplycioje yra grafu palaikai, kaip rasoma, tai melas. jie isvezti i saukenus ir palaidoti po karo, nes rusu armijos kareiviai buvo isplese kapavietes ieskodami brangiu daiktu. patys rumai nepaprastai grazus, bet nera tikro seimininko, kuris tinkamai pasirupintu. aciu kurejams, kad yra toks puslapis.
mantas Terespolio dvaro sodyba ir parkas labai idomu butu suzinoti , kokios perspektyvos yra atgaivinti visus siuos dvarus , nes Kedainiu rajonas nuo Radvilu valdymo laiku yra vienas graziausiu ir idomiausiu rajonu
Rusne Lutheran Church Pastor Gunteres Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia Good Morning from Florida, my name is Alexander Neumann (neimanas) from Rusne. Born there in 1938 My wife and I met Pastor Gunteras ?? in 2000 and would love to get in touch with him again. The church is directly next to the building where I was born and we found our families Behrendt and Neumann in the church book. Please have Gunteres contact us by email with his tel.number, He will rember us. We had dinner together. We like to visit again next summer. Thank you for your help.
Rimas Narvydiškių dvaro sodyba Kazin kaip dabar atrodo dvaras, nes pries pora metu tai tikrai apgailetinas vaizdelis buvo. Jei nieko nebus daroma, tai ne tik viesbucio nebus, bet ir i ka pasiziureti...
Nava Cel Šeduvos žydų kapinės As ne galu rashiti y leituviski. I will write in English. My parents came from Seduva. Can you send me more pictures of the Jewish cemetery in this town ? Your assistance would be most appreciated
Aurelija Klabinių dvaro sodyba Man irgi labai patinka dvarai, turėčiau pinigų visus nupirkčiau ir atrestauruočiau, tokį grožį pūdo.
Donatas Terespolio dvaro sodyba ir parkas Sveiki, esu Kedainiu rajono gyventojas ir tik dabar pastebejau, kiek daug yra dvaru Kedainiu rajone. Esu nustebes. noreciau suzinoti ar yra daugiau Kedainiuose dvaru. ar cia jau visi? labai idomu ar sie dvarai yra privatizuoti? ir ar yra galimybe tai padaryti. labai idomu.
jonas Rudaminos dvaras Nėra informacijos apie Rudaminos žydų kapines, Rudaminos dvarą nors jis dar išlikęs, tai pat nėra jokios informacijos apie Kirsnelės dvarą Lazdijų rajone..
Tomas Medininkų pilis Labai grazi, didele pilis, labai gaila, del to, kad ji nera rekonstruojama, nors skaiciau, kad iki 2009m. turetu ja atstatyti. Foto svetaine apie sia pili: HTTP://MPILIS.HEI.LT
prie Kauno šv. Kryžiaus Karmelitų bažnyčia Karmelitų bažnyčia nors ir užgožta, bet ateity džiugins savo grožiu ir menu.
Aidas Abromiškių dvaro sodyba ir parkas Laba diena.Esu susirupines sito dvaro stoviu ir islikimu pagal galimybes galeciau ji nupirkti ir keletos metu begyje atstatyti.
Vidas Lentvario dvaro sodyba ir parkas Šiandien lankiausi tame jūsų dvare. Labai gražus, tik baisiai zagubylintas. Tai pas mus laisvos lietuvos specifinis bruožas. Visai kaip sovietmečiu. Beje girdėjau, kad jį nusipirko kažkoks veislinis lietuvis.
Viktorija Miško muziejus “Girios aidas” labai smagu ten pabuti...verta pamatyti ta pasaku nameli...
Viktorija Panemunės pilis grazi pilis... puikiai matosi is Gelgaudiskio parke irengto pazintinio tako poilsio aiksteles...
Viktorija Belvederio dvaro parkas baisu...kaip tai zmones gali elgtis..kas juos augini?kur ju kultura? plytos islaupytos, rumu viduje lauzaviete... tuoj sunaikinsim viska patys o tada galesim atstatinet kaip tuos valdovu rumus tik tada jau jokios dvasios jokios autentikos...
Viktorija Kidulių dvaro sodyba neseniai buvau apziureti to dvaro..pasirodo ten poliklinika :) bent toks vieno pastato likimas...kiti labai apleisti...
Viktorija Zyplių dvaro sodyba smagu kad priziurimi ir kad galima ten patekti pamatyti kas like...
Viktorija Ilguvos dvaro sodyba nuostabus dvarelis, ispudingi laiptai...tik truputi gyventojai gasdinantys, bet ne piktybiniai...verta pamatyti ir pasigrozeti... E.Mlynarskis ten gyvendamas sukure simfonija, manau kiekvienas pamates apylinkiu groziu noretu padaryti taip pat...
Viktorija Gelgaudiškio dvaro sodyba Man labai gaila kad tokie grazus rumai mirsta ... miestelenai patys juos niokoja...o tai graziausia visame sakiu raj...
Viktorija Norviliškių pilis Tokia didinga ir salta pilis... net is nuoitraukos dvelkia kazkokia nepaaiskinama dvasia, spinduliuoja ramybe...
Viktorija Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras labai noreciau ja pamatyti tik rasti niekaip nepavyksta :) bet del jos likimo galime pasidziaugti...nesugriuvo, nebuvo palikta likimo valiai. turi seimininkus ir pratesia sarasa keleto dvaru kurie liks issaugoti o nebus sugriauti del nerupejimo...
Viktorija Raudonės pilis Ispudinga pilis tiek savo dabartine isvaizda tiek savo istorija...Labai dziaugiuosi kad ji issaugota ateities kartoms, kad ten kad ir neislikusi unikali vidine apdaila taciau isores galybe tikrai pribloskia...
Viktorija Belvederio dvaras belvederio rumai pasakiski, stebuklingi tie laipteliai link Nemuno, nepakartojamai atrodo dabar fanera uzkaltas milziniskas langas kuris kaip paveikslas kiekviena ryta atskleisdavo vis grazesniu spalvu peizaza...
Kaimyne Linkuvos dvaras Gyvenu visai netoli to dvaro, tai viena diena nusprendem su seserim nueiti jo pasiziuret. Pabuvom salia neilgai, nes buvom tiesiog pakraupusios nuo dabartiniu gyventoju ir kaimynu. Vien pikti ir neblaivus veidai. Dvaras ir salia esantys statiniai atrodo tikrai klaikiai. Tikiuosi savivaldybe ispirks si dvara, kol dar kazkas is jo liko...
audrone Vilkija-urbanistikos paminklas as pati gyvenu vilkijoje tai begalo grazus miestelis.esu isvykusi siuo metu is lt todel be galo ilgiuosis vilkijos.
Daiva Taujėnų dvaro sodyba As uzaugau siose apylinkese, kazkada mano seima truputi gyveno siame dvare ir man be galo smagu, kad sis grozis atgime. Sekmes ir stiprybes puoselejant si nuostabu Lietuvos kampeli.
vaida Laukžemės dvaro sodyba taip, pardave. Šiauliečiams. ir jie neviena pastata nusipirko;))
gita Bakainių piliakalnis Jau aplankiau Bakainių piliakalnį. Vaizdas rudienį nuostabus. Per belapius medžius matosi statūs šlaitai, upelis, net bebrų sukrauta užtvankėlė. Rami, paslaptinga vieta.
zigmas Varputėnų dvaro sodyba ir parkas Noreciau duoti pasiulyma siu dienu seimininkui. Jei galite , parasykite. Aciu.
Jokūbas Butautų dvaras Apie šį dvarą, jo istoriją rašoma R. Butauto knygoje - studijoje "Po Žemaitijos dangum". Knyga labai plačios apimties , įvykiai siekia net nuo XII a.
tomas Bulakavo dvaro sodyba labai didelis grazus sodas, daug zemes, kalniukas, prudas, kur jau niekas nesimaudo, nes vanduo purvinas bega. anksciau buvo galma zvejot
Agnė Kasčiukiškių dvaro sodyba Aš pati gyvenu Kasčiukiškėse. Tai gražus kaimas gražioje vietoje. Prie kaimo dvaro kiekviena diena ir kiekviena vakara vaikštau. Ryte tarp medžiu ypač gražu. Patys įsitikinkite.
Algimantas Belvederio dvaras Kiek man žinoma, šiuo metu naujieji dvaro savininkai turi planų dvarą rekonstruoti ir atstatyti. Dvare kartais ir kultūriniai renginiai vyksta. Po rekonstrukcijos dvaras, nors ir privatizuotas, bus prieinamas plačiajai visuomenei. Tad palinkėkime dabartiniams "dvarininkams" tik sėkmės įgyvendinant jų planus
Saule Semeliškių dvaro sodyba Semeliskes - nepaprastas miestelis. Jame gyvena kilnus, tolerantiski, grazus zmones. Miestelis apsuptas ezeru, upes. Jame gausu nuostabiu vaizdu. Semeliskes garsios savo paveldu, istorinemis vertybemis. Man gyventi siame miestelyje yra nepaprasta. Iskeiciau Klaipeda , kad galeciau dziaugtis siame miesteyje, sypsotis jo zmonems...
povilas Rudaminos dvaras Kodėl apie ši dvarą nėra jokios informacijos . prašome patalpinti daugiau.
Remigijus Butautų dvaras Butautų dvaro istorija gražiai aprašoma knygoje "Po Žemaitijos dangum. Butautai" Autorius R. Butautas - Kudirka
Stepas Kačiūniškių dvaro sodyba Puiki vieta turistams, ypatingai žygeiviams - tie, kurie nepatingės prasibrauti 100 m pro Nevėžio kemsynus, gali pamatyti visus buv. vienuolyno fasadus. Ratuotiems kebliau - vidinis kiemas saugomas šunų, gyvena žmonės, kurie, sprendžiant pagal įspūdingą kalną šiukšlių, supiltų šalia pastato pagriovy, apie turizmą nieko nėra girdėję. Pušynas šalia kapinių tikriausiai buvusios kapinės.
Dalia Irena Svėdasų dvaro sodyba Ekskursijos metu lankiausi Svedasu baznycioje. Apziurint centrini altoriu, jo retabulo virsutines dalies kaireje puseje atkreipiau demesi i skulptura, vaizduojancia sventaja, laikancia vienoje rankoje kaukole (o gal galva), o kitoje rankoje kryziu. Kas tai per Sventoji? Is anksto dekinga uz atsakyma.
Andr Belvederio dvaro parkas 2007 09 28 buvau siame dvare. Dvaras nuostabus. situacija tokia kad dvara isvaiksciojau skersa isilgai apziurejau gaila pasidare kad ne visi moka apziuret pasigrozet bet turi butinai ka nors sulauzyt sugadint. pagrindiniam bokste paciam virsuje buvo lauzas kazkieno sukurtas na apgailetina tai kad jis nepriziurimas, nesuprantu kam pirko kazkas dvara kad jis griuva. Griuva ir nyksta jo istorija autentiskumas ir visa kita, perparduokit jei nesugebat sutvarkyt ir islaikyt
Ieva Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) Pats graziausias mano aplankytas dvaras, graziai sutvarkyta aplinka, tvenkineliai, labai jauku savaitgalio popiete praleisti pasivaiksciojant dvaro parke.
orpheus Dūkšto dvaro sodyba ir parkas Kyla dideliu abejoniu, ar artimiausiu metu ir ar visiems ketinantiems bus atviros dvaro -viesbucio durys. Kiek teko lankytis S. Dukste, sio statinio rekonstrukcijos darbai itin vangus. O gaila, UAB Klimkynes parkai galetu jausti didesne atsakomybe.
Sonata Eketės piliakalnis Šitaip sudarkyto piliakalnio man dar neteko matyti. Aplink vien šiukšlės ir tušti buteliai, o į piliakalnio viršūnę važiuoja visi kas tik nori, nes visai nesunku patraukti akmenėlį, kuris kadaise buvo užtvėręs išvažinėtą kelią. Ar šį objektą galima vadinti mūsų paveldu, jei juo visiškai niekas nesirūpina? Po tokių vaizdų nepavyko atsikratyti slogios nuotaikos visą dieną.
Šaras Jakiškių dvaro sodyba Sveiki, noriu paantrinti kolegoms dėl šio dvaro dvasios išlikimo, senųjų įvykių pajautos. Tikrai, vaikštinėjant po pastato patalpas tikrai galima įsijausti į tais laikais vykusių dvariškių gyvenimo įvykių sūkurį, nepaisant to, kad dvaras karo metais buvo užimtas rusų, kurie paliko po savęs "vizualinį" palikimą (senelių namai), nes autentiškumo tikrai yra dar likę, kuris ir padeda tai pajausti. P.S. Labai labai didelis AČIŪ dvaro šeimininkei už priėmimą bei rūpestį ir nuostabiai praleistą savaitgalį, kurį prisiminsiu tikrai labai ilgai. Dar kartą AČIŪ. Su nuoširdžiausiais linkėjimais, Šarūnas
Vladas ir Ringailė Jakiškių dvaro sodyba Iki dienos kai teko apsilankyti ir nakvoti šiame šimtamečiame dvare, tarp daugybę įvykių mačiusių sienų, net neįsivaizdavome kad taip galima įsijausti į istoriją, gal ir ne tavo, tačiau kai kiekvienas tavo žingsnis ir įkvėpimas dvelkia senove, staiga apima jausmas tarytum tave patį kažkas sieja su tais laikais, kai kambariais vaikščiojo ponai, tarnai ir svečiai, vykdavo pokyliai ir kita, atrodo jog belieka tik užsimerkti ir išvysi pokylio siuitą vaikščiojančią po parką, trypsiančią salės grindinį... ech smagu buvo paviešėti, didelis ačiū šeimininkams už priėmimą ir nuostabų savaitgalį. Linkime sėkmės restauruojant dvarą ir svajonės išsipildyme.
neringa Taujėnų dvaro sodyba Tikrai gražiai tvarkoma dvaro teritorija. Valomi seni medžiai, formuojamas landšaftas, statomos skulptūros. Beje, ypač įspūdingi virš dvaro pagrindinio įėjimo esantys lipdiniai.
neringa Velnio duobė Tikrai vertas aplankyti objektas! Įspūdingo dydžio ir gylio duobė, kurios tiesiog nesitikite rasti Lietuvoje. Ir tyla aplink duobę - dar sykį patvirtina mistiškos vietos pavadinimą. Yra įrengti stendai ir pažintinis takas. Deja, nuorodo link objekto turėtų būti sutvarkytos geriau.
neringa Senasis Utenos paštas Šiuo metu čia įsikūrusi Vaikų dailės mokykla. Nesenai čia buvo įgyvendinamas projektas "Traktas (kelias) Sankt Peterburgas-Varšuva", siekiant priminti apie istorinį kelią, kuriuo keliavo žymios anų laikų asmenybės. Yra galimybė, kad čia jums bus papaskota apie žymiausius šio pastato įvykius, o apžvelgus anų laikų gyvenimo inscenizacijos nuotraukas, galėsite pasijausti esantys istorijos dalimi.
neringa Ladakalnio apžvalgos aikštelė Viena iš įspūdingiausių regyklų Lietuvoje. jei būsit netoliese - būtinai užsukite padėti akmens prie ladakalnio centre augančio medelio. Ir būtinai pabandykit suskaičiuoti matomus ežerus.
neringa Biuvetė Vietiniai pasakojo, kad šiose biuvetėse būna rudas mineralinis vanduo :) Todėl maloniai nustebau, kai aptikusi šią vietą gėriau skaidrų mineralinį vandenį. Ir nemokamai :) Tad galbūt vietiams ši vieta ir nėra kažkuo ypatinga, bet man ji paliko įdomaus ir netipinio objekto įspūdį.
neringa Airėnų akmuo Šis akmuo, dar vadinamas runų akmeniu, buvo vienas įspūdingiausių pirmųjų atrastų traukos vietų. Puikiai sutvarkytas pažintinis takas, įrengtos vietos pailsėti ir gerai praleisti laiką gamtoje. Kai kurie žmonės netgi palieka aukas ant šio akmens. Sakyčiau, vieta tikrai mistiška, juolab, kad iki šiol neiššifruoti ant akmens esantys užrašai.
neringa Belvederio dvaras Vaikštant po šį dvarą tik galima įsivaizduoti jo buvusią didybę. Nudaužyti lipdiniai, suskaldyti kokliai, išplėštos kortų kambario grindys, nuplėšti mediniai ornamentai. Įspūdingi ilgi laipteliai, kurie veda nuo dvaro, esančio ant kalvos - link Nemuno. Vietiniai vaikai apie šį dvarą pripasakojo įvairių istorijų. O turint rūpestingą šeimininką šis dvaras galėtų tapti ypatinga traukos vieta dėl didelį įspūdį darančio dvaro ir parko išsidėstymo bei grožio.
Neringa Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras Iš tiesų sunkiai surandama vieta, nors galbūt šiuo metu savininkas šią problemą išsprendė. Buvau prieš 2 metus, kai vyko atstatymo darbai. Gaila, bet iš kultūros paveldo specialistų apie šį dvarą girdėjau atsiliepiant kaip apie vieną iš labiausiai nutolusių nuo autentiškumo atstatant ir įrengiant bei per daug orientuojantis į komercinį tikslą.
Grazina Bijeikyte Bijeikių piliakalnis Kodel butent Bijeikiu piliakalnis. As esu kilusi is Bijeikiu gimines. Gal butent turi koki rysi Bijeikiu piliakalnis arba dvaras.
Gintaras Belvederio dvaras Burbų giminė minima nuo XVIa. vidurio.Jei neklystu,dvaras parduotas antrą kartą ir vėl netvarkomas-tikėtina bus perparduotas dar kartą.
Ingrida Bartkuškio dvaro sodyba Gyvenu Bartkuskyje, kokiu 300 m nuo dvaro ir turiu pasakyti, kad pati istorija apie ta dvara yra be galo idomi, taciau vakarais viena niekd nedrisciau ten eiti. mane baugina tie garsai, tos saltos sienos...
Kauniete Trakų salos pilis 08.05 d. apie 11 val. su anukais lankemes Trakuose. Buvom nustebinti netvarka - kalnais siuksliu pilies prieigose, o pilies kieme siklo sukemis. Manau kad, nekoki ispudi susidare salies sveciai , matydami tokius vaizdus. Suprantu, kad is vakaro pilyje vyko renginys, reikejo gal but didesnes pajegas sutelkti ir geriau pasitvarkyti aplinka. Nustebino ir tai, kad imama rinkliava apsilankant wc. Tegul tai simbolinis litukas,- maciau kaip mus salies sveciai kraipe galvas, imdami bilietelius i tualeta. Suprasciau, jei wc nebutu pilies teritorijoje. O ir mus anukai (7 ir 5 m.) atleke tu lituku, nors gamta buvo stipriai prispyrusi. Butu grazu, kad nereiketu krapstyti to lito. Noriu paklausti, ar labai jau dideli butu nuostolilai, atsisakius sios rinkliavos?
stasys Baltosios Vokės dvaro sodyba mane domina kas šiuo metu yra savininkai gal jis dabar parduodamas ačiu.
jurgita Beržėnų dvaro sodyba ir parkas šiuo metu dvaras labai apleistas. Išleistas pagrindinis tvenkinys, apžėlęs parkas, trūksta tik gyvačių. pats dvaras nesaugomas, viskas laužoma,nieks jo neremontuoja jau 5 metai. Vaizdas pasibaisėtinas.
sandra Gelgaudiškio dvaro sodyba Is tiesu nuostabus dvaro vidus, ne tik isore. Gaila kad viskas baigia sunykt, o valsybe pinigus skiria viskam, isskyrus savo didingos praeities puoselejimui. As manau, kad dvara galima pritaikyti siuolaikiniam kulturiniam gyvenimui, gal tada Lietuvos kaimas prades kazkuo kitu, ne tik alkoholiu, dometis. Saunu, kad bent parkas graziai sutvarkytas, malonu ne tik gelgaudiskieciams, bet ir sveciams pasivaiksciot.
virginija Paliesių dvaro sodyba Negaliu patiketi, kad ir vel ji pamaciau. Juk siame paliesiu dvare prabego mano vaikyste. Man buvo tik 3 metukai, kai mama mane ten atsiveze,o dabar jau 31 m., bet viska taip gerai prisimenu. uz svirno ten yra aroniju laukas mes ju tiek prisivalgydavome, kad liezuviai ilgai budavo melynos spalvos. o ir miska zinau atmintinai jis budavo taip pat zaidimu vieta. ypac pavasari ir vasara budavo smagu kai galedavome grybauti ir zemuogauti, o ir seimu rume daug gyveno visi kambarelius buvo pasidare ir zemes pasidalije dirbo. Tik jau rumo lubos labai aukstos, pecius ziema negesdavo, o kambariai neprisildavo.ten rumo rusyje budavo didelis pecius jame duona kepdavo, bet tik viena moteris, kuri buvo vadinama seimininke tai Onute Markeviciene. Smagu butu ir vel ten atsidurti, tik, kad turbut ten nei gyvos dvasios. noreciau,kad si pastata nupirktu geras ir turtingas zmogus ir atstatytu ji ir leistu zmonems pasigrozeti, pobuvius kelti pvz. vestuves. As savo vaikams tikrai ten vestuves iskelciau, uzsakyciau visa dvara, juk ten prabegusi neuzmirstama mano gyvenimo dalele - vaikyste.
kita nuomone Belvederio dvaro parkas labai noreciau, kad tokie istoriniai objektai nebutu privatizuojami vaidu ar kitu pilieciu. iskyla pavojus, jog privatizavus, tai bus privati valda ir zmones negales lankyti istoriniu vietu, arba bus viskas paverstas restoranais ir kitom linksmybem a la luna parkai, sukomercinta ir be istorines vertes
Mindaugas Ausieniškių dvaro sodyba dvarui reikalinga prieziura,labai apleistas.Turiu realu pirkeja kuris jiesko dvaro su istorija.Jei domina parasykite.
Karolina Lentvario dvaro sodyba ir parkas Aš puikiai žinau šį nuostabų dvarą ,nes pati esu gimus šiame mieste.Aišku labai gaila ,kad mūsų dvaras toks visų pamirštas ir gaila ,kad jame nėra muziejaus. Mūsų parkas labai gražus ,bet parko upelyje visuomet pilna šiukšlių,gražioje oloje ant upelio dažnai geria jaunimas,nors ežeras mūsų yra dirbtinai padarytas ,bet jame taip pat labai daug šiukšlių kartais labai blogi ir neprotingi žmonės ten įmeta savo nudvėsusius augintinius,o parke nėra kur atsisėsti ,nes mūsų mieste bijo pastatyti suoliukus ,nes juos gali sudaužyti miesto chuliganai.Na ,o apie pasivaikščiojima prie Tiškevičiaus dvaro vakare galima tik pasvajoti ,nes ten lankosi chuliganai,narkomanai ir kiti nemalonūs žmonės. Ak kaip gaila ,kad taip yra būtent mūsų mieste.:(
Vanesa Glitiškių dvaro sodyba siame dvare dabar irengta mokyklele nedidele, 10 metu as joje mokiausi..ir tuo labai didziuojuos,tai be galo grazus pastatas ne tik isore,bet ir savo istorija bei krastovazdziu. Salia jo auga didingas 750 metu azuolas ir greta yra be galo grazus ezerelis.. labai grazi vieta!
Vana Užutrakio dvaro sodyba Mano apsilankymas buvo daug malonesnis. Iš tikrųjų dvaras paliko gerą įspūdį. Tik labai gaila, kad niekaip neatrandama lėšų atkurti parko teritorijos ir restauruoti dvaro pastatą, o taip pat ir kitus jo pastatus. Manau kad tokioje vietoje esantis restauruotas dvaras pritrauktų daug daugiau turistų.
Vilma Onuškio dvaro sodyba (Rokiškio raj.) Sveiki!Truputėli jumis nusivyliau, nes radau labai mažai informacijos apie Onuškio dvaro sodybą (Rokiškio raj). Apie Onuškio dvaro istoriją norėčiau sužinoti daugiau. Ačiū!!!
L Belvederio dvaras Kiek teko matyti, jokių atstatymo ar rekonstravimo darbų nematyt. Buvot tikrai neseniai. Atrodo labai apleistas. O gaila. Tikrai didingas pastatas. O be to būtų lankomas kaip ir visos Panemunės pilys, o ypač užsieniečių.
Rita Pakruojo dvaro sodyba Pakruojo dvaro sodyba yra daug gražesnė nei čia pateiktose nuotraukose net nėra nufotografuotas nuostabusis arkinis tiltas kuris toks vienintelis Lietuvoje yra tikroveje čia tikrai daug gražiau...
Antanas Kamariškių dvaro sodyba Butu idomu suzinoti, kada sis dvaras buvo pastatytas. Labai apmaudu, kad jis taip apleistas...
Gintas Dūkšto dvaro sodyba ir parkas Tikrai mielai apsigyvensiu šiame viešbutyje
Aušra Užutrakio dvaro sodyba Dvaras tikrai gražus, bet mums per daug kainavo jo aplankymas - apvogė automobilį. Tad, brangieji, pagalvokit prieš ten važiuodami...
Gintaras Klabinių dvaro sodyba Nupirkčiau šį apleistą ir apgriuvusį dvarą. Prašau siūlyti...
Daiva Belvederio dvaras Tai tie savininkai galėtų greičiau susirūpinti pastatu, kadangi dvaras jau beveik visai suniokotas ir žiūrint į jį, kiekvienam besidominčiam kultūros istorija, širdis krauju apsipila. Išdaužyti senoviškų krosnių kokliai, sulaužytos drožinėtos durys. Gaila, kad toks architektūros paminklas, gali būti sunaikintas visiškai.
jurga Klabinių dvaro sodyba man labai patinka senoviniai dvarai , galetu atrestauruoti visus nykstancius dvarus.
rovore Eišiškių piliakalnis Tikrai verta pabuvoti Eišiškėse ir jos apylinkėse. Neskubant pasidžiaugti vertybėmis, kadaise kūrusiomis ir siprinusiomis mūsų valstybę.
Povilas Biržų tvirtovės rūmai Mano nuomone trūkstq pačios pilies vaizdo, nes kiek matau dabar vietoj pačios pilies tėra pečiaus nuotrauka. Ir jei galima būtų prisegti nuotraukas ar siųsti Jums, turiu pilies vaizdą iki 1988 metų, t.y. iki atstatymo, kai tebuvo likus tik viena jos siena.
Povilas Nemunėlio Radviliškio Švč. M. Marijos bažnyčia Kairiajame šone yra kulkų žymės. Tik nepamenu kas ir kada buvo prie bažnyčios sušaudyti.
     
vaida Belvederio dvaro parkas Šiame dvare aš lankiausi tikrai neseniai.Birželio 6d., bet vaizdas kurį pamačiau mane šokiravo.Šis dvaras visiškai yra apleistas!!!! Ir nemačiau nei vieno sargo ar žmogaus, kuris prižiūrėtų šį nuostabų dvarą.Jo apžiūrėti atvažiuoja vaikai, bet netik apžiūri jį, bet ir palieka pėdsakų, kad jie čia buvo.Visur mėtosi šiukšlės, viskas išdraskyta, langai išdaužyti.Ir vaikai vaikšto netik aplink jį, bet ir eina į dvaro vidų.Laipo ant stogų, viska kas likę daužo.O labiausiai mane nustebino tai, kad pagrindinėje lentoje, kurioje minimas pavadinimas apačioje yra užrašas "SAUGOMAS VALSTYBĖS".Tik nesuprantu per kurią vietą šis dvaras yra saugomas.Dar keli metai praeis ir jei niekas jo neprižiūrės jis tiesiog išnyks ir reikės dar daugiau lėšų įdėti norint jį atrestauruoti.Manau juo reikia rūpintis jau dabar.Ir aš labai norėčiau nusipirkti šį dvarą jei tik būtų tokia galimybė, nes jis mane apžavėjo.Ir labai norėčiau šį dvarą atrestauruoti.
Mindaugas Burbiškio dvaro sodyba (Radviliškio raj.) Gal kas galėtų papasakoti savo įspūdžius iš tulpių žydėjimo šventės?
Mindaugas Norviliškių pilis Vasario mėn. sekmadienį su šeima lankėmės Norviliškių pilyje. Norėjom pamatyti, kaip ji atrodo po rekonstrukcijos ir tuo pačiu papietauti. Viskas labai patiko. O pietūs patiekiami inscenizuojant senus laikus: vietojs lėkštės šaltiems užkandžiams - duonos paplotis, sriuba irgi duonos kubiliuke, karštam - didelis kiaulės kumpis apdėta troškintais kopūstais ir bulvėmis. Šeimininkas iš anksto įspėjo, kad reikia savo peilį atsivežti ir supratom kodėl - kad kumpio gabalą pats atsipjautum. Desertui - morkų blyneliai su vyšnių ar spanguolių padažu. Viskas labai skanu, bet kainuoja 50 lt žmogui. Į tai įeina dar stipresni gėrimai ir kava/arbata. Nežinau ar šiuo metu tokie pietūs tebesiūlomi. Gal kas buvęs parašys.
GINTARAS Kuršėnų dvaro sodyba MAN LABAI PATIKO
Virgis Villa Mindoza / Arvydų - Bezdonių dvaras Reikėtų skelbti Arvydų dvaro dislokacijos žemėlapį arba bent kelio legendą. Kadaise bandžiau rasti šitą dvarą - pervažiavau ir Bezdonis, ir Arvydų žuvininkystės ūkį, pasisukiojau aplinkiniais keliais tikėdamasis bent garsųjį bokštą pamatyti ir susiorientuoti. Nepavyko. Gal daugumai tokia problema nekyla, bet manau, kad taško žemėlapyje jau ne vienam pritrūko.
Irena Grinkevičienė Zyplių parkas Esu sužavėta žmogumi, kuris prižiūri ir tvarko Zyplių dvarą. Buvome visa draugų kompanija, praleidome laiką su V.Cikana, kuris ne tik šmaikštus,iškalbingas, bet ir darbštus, Lietuvos patriotas. Ačiū jam ir prisidedantiems prie dvaro atstatymo.
RUTA Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas Ten labai grazu,atsitiktinai buvom uzsuke praejusia vasara,darbo ten nerealiai daug,auginami arkliukai,tvarkoma aplinka.Manau,kiek zmones pajegia tiek tvarkosi.Ypatinga atmosfera...ruosiuosi dar ten nulekt
Vaidas Apytalaukio dvaro sodyba Tai ko dabar prie Apytalaukio aprašymo Kėdainių dvaro nuotrauką priklijavot??? Ir susitvarkykit viršutinės vinjetės autorystes, nes galit sulaukt nemalonių klausimų...
cornered Belvederio dvaras Teko ten neseniai lankytis,yspudingas pastatas.Tikiuosi nauji siaimininkai nepaliks jo likimo valiai.
Vilius Veliuonos piliakalnis Puiki vieta! Tikrai verta aplankyti. Čia ir kituose piliakalniuose lankėsi Busiko kolektyvas. Daugiau įspūdžių - www.busikas.lt
indre>>>>>>>>> Raganų kalnas kas nostabiausiam Lietuvoje tai Neringa,pasizyminti savo nuostabia gamta.....graziomis vietomis.tai rojaus kampelis Lietuvoje.....Poilsiauutojai pasiringdami sia rojaus sala niekad nesuklys .........juodkrante,ar Nida apdovanos nuostabiais yspudziais neisdildomais atsiminimais ir noustabu poilsi, vaikciuodami Nidos pamariu bei ilsedamiesi prie baltijos juros jus tapsite patys laimingiausi zmones LIetuvoje ..........
LinaP Piliakalnių Piliakalnis Šio piliakalnio istorija mane ypač domina. Būtinai nuvyksiu pamatyt savo akimis. Nepaprastai įdomus, gražus ir informatyvus puslapis. Ačiū ir sekmės puslapio sumanytojams ir kūrėjams.
laura Bukaučiškių koplyčia Tikrai nepakartojamo grozio koplytele:)nuo kalno atsiveria labai grazus vaizdas,matosi ezeras.labai patiko..idomu ar ten viduje laikomos misios?per rakto skylute mateme,kuklu,bet labai jauku vidu..tikiuosi dar kada ten sugristi:)
Alvydas Aukštadvario dvaro sodyba Prie kiekvieno straipsnio labai deretu kokybiskos aprasomo objekto nuotraukos. Daugelio dvaru, piliu ir kt objektu negalima apziureti, nes pridetos nuotraukos, svelniai tariant, megejiskos. Tokio gero turinio svetainei reiketu ir gero administravimo. Viliuosi ateityje uzsukes rasti vaizdines medziagos.
gertruda Pajiešmenės dvaro sodyba jusu dvaras tiesiog nuostabus as jo gerbeja apie ji rasau bet niekaip negaliu ten nuvaziuot nes tetis ir mama dirba na bet gal si savaitgali atvaziuosiu pasizvalgyt apie jusu dvara...
Albertas Skomantų piliakalnis Piliakalnis tikrai gažus. Jo bendrą vaizdą iš dalies gadina ne vietoj pastatytas paminklas Lietuvos nepriklausomybės paminėjimui. Nors tai istorinis objektas tikslinga būtų jį iškelti prie Žemaičio skulptūros. Paminklosaugininkams siūlyčiau atkreipti rimtą dėmesį į tai, kad priešpilio rajonas po aukštos įtampos linija yra elektros linijos naudotojų, kad pašalinti po ja augusius medžius ir krūmus, buldozeriu nustumiant viršutinį žewmės sluoksnį į šlaito pusę. Taip suardyta šlaito pusė ir kultūrinis buvusios gyvenvietės sluoksnis. Tikslinga būtų šį piliakalnį sutvarkyti Kernavės piliakalnių pavyzdžiu. Gal būt ir atstatyti, bent nors gynybinį bokštą, įrengiant jį kaip apžvalgos aikštelęir pritaikyti turizmo plėtrai, sujungiant į bendrą turizmo maršrutą kuris apimtų Šilutės, Klaipėdos, Šilalės ir Tauragės rajonus, siekiant parodyti šio krašto gynybą nuo kryžiuočių ir kalavijuočių Minijos-Jūros upių ir Rusnės-Kauno gynybinių linijų kryptimis.Piliakalnio šlaitus reikėtų sutvirtinti ir išvalyti nuo menkaverčių medžių. Taip pat būtina atkreipti ir girininkijos dėmesį į privažiavimo kelio ir stovėjimo aikštelės tvarkymą. Nėra net šiukšlių kur sudėti. Labai vaizdingi Veiviržo krantai ir pats upelis. Gerai kimba upėtakiai. Tikslinga sutvarkyti keliuką einantį nuo priešpilio vakarų kryptimi link upės. Juo galima būtų įrengti puikų pasivaikščiojimo, dviračių taką, uždraudžiant galimybę važinėti traktoriais ir mašinomis, nes labai ardo patį priešpilį. Nuo pilakalnio aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į Veiviržo slėnį tik reikėtų protingai išretinti medžius. Kas domisi fotografija siūlau atvažiuoti ir padaryti nuostabių nuotraukų ypač anksti ryte tekant saulei, kai slėnis būna paskendęs sluoksnuotame rūke. Nepakartojamos akimirkos. Piliakalnį rasti nesunku, bet rodyklių trūksta tiek nuo Švėkšnos pusės, o ypač nuo Klaipėdos. Prie pilakjalnio galėtų būti įrengta informacinė lenta Rambyno kalno pavyzdžiu su sekapių ir kitų svarbių su šiuo pilaikalniu susijusių vietų buvimo parodymu, kad lankytojas susidarytų bendrą vaizdą kos tai buvo svarbus gynybos grandies junginys. Ant paminklinio akmens puikiai parodyta šio piliakalnio schema, bet, žinoma, be debilų vandalizmo neapsieita. Kaip sakoma lietuvis lietuviui lietuvis. Į benrdą sisitemą galima būtų įjungti ir baidarių maršrutą Veiviržo upe, nors jis savo sudėtingumu ir sukumu būtų ne mėgėjui. Kokiam asilui šovė į galvą duoti nurodymą nustumti buldozeriu priešpilio kultūrinį sluoksnį tiesiog neįsivaizduoju.
Lina Kačiūniškių dvaro sodyba Aciu uz informacija.Tikrai,kiek ieskojau kokiu nors ziniu apie Kaciuniskes, tiek rasdavau tik minimalia info,kad dvarelis priklause vienuolynui ir kelias senas to laikmecio fotografijas.
Juste Dūkšto dvaro sodyba ir parkas Noreciau paklausti, kai 2008 metu pavasari bus atidarytas D8k6to dvaras ar bus atrestauruotos arklides ar jos isvis bus nugriautos?
Zita Nekrošytė Kačiūniškių dvaro sodyba Gerbiamieji, kadangi informacijos apie šį dvarą neparašyta, gal sudomins kai kurie duomenys, kuriuos be abejo dar reikėtų patikslinti. Atėjus į valdžią rusijos carui Nikolajui I, imta uždarinėti katalikų bažnyčias ir vienuolynus. Kaune įsikūrę seserys benediktinės 1842m. turėjo 3 dvarus: Petrašūnų(bent jau taip buvo rašoma), paštuvos ir Sudvojiškių, kuriuos tais pačiais metais caro valdžia nusavino. 1844-09-07 Vilniaus konsistorija pranešė, kad vidaus reikalų ministro įsakymu visiems vienuolynams iš valdžios nusavinto turto skiriama taip vadinama ,,ugodija" - po 100-150 dešimtinių žemės. 1845-03-13 komisija benediktinių vienuolynui skyrė ,,ugodiją" paštavos bajorkiemį. 1848m. trūkstamą žemės kiekį Paštavoj pridėjo iš kačiūniškio palivarko, valdžios nusavinto iš Kauno tėvų karmelitų vienuolyno. 1850m. buvo įteisintas seserų benediktinių palivarkas. Tuomet Kačiūniškių dvaras turėjo daugiau kaip 97 dešimtines žemės, tačiau 1864m. carinė valdžia 10 dešimtinių vėl nusavino rusakalbiams gyventojams ir pavadino ,,Maskva''. Nuo 1864m. Kačiūniškės buvę Kauno seserų benediktinių žinioje. 1926-1929m. kačiūniškės žemės buvo išnuomotos pusininkams, o nuo 1929m. dvarą ir žemes vėl valdė vienuolės. Tada prie dvaro buvo 89ha 32 a žemės. Kačiūniškių dvaro sodybą sudarė 2 kiemai, sodas, kapinės ir 10 trobelių:1) seserų gyvenamasis namas - rūmai, 3 aukštų pastatas, statytas 1929m., I aukšte buvo virtuvė ir sandėliai, II - koplyčia, 3 kambariai ir vonios, III - 5 gyvenamieji kambariai; 2)šeimynos mūrinis namas, dviejų aukštų su požemiais, pastatytas 1931m.; 3)medinė klėtis( joje buvo 2 kambariai, aukštas ir priesvirnis); 4)klojimas; 5)kiaulidė, pastatyta 1931m.; 6) medinė daržinė, taip pat statyta 1931m.. Bent jau praeitų metų rudenį išlikę buvo buvę rūmai, tarnų gyvenamasis namas, tvartai. Kaip jau minėjau, šios informacijos teisingumą dar reikėtų tikslinti, tačiau gal ji Jums pravers, suteikiant bent minimalią informaciją skaitytojams. Pagarbiai, Zita
Adomas Minaretas Labai grazuys ir smagus aprasymas. Pats esu is Kedainiu. Deje, minaretas jau nebera toks grazus, koks matomas jusu nuotraukoje. Siulau apsilankyti adresu http://www.eziukairuke.lt/2000%20Kedainiai/kedainiai.php ir pasiziureti, kaip jis atrodo realybeje
Remigija Žeimių dvaro sodyba Daznai matau sita dvara, man jis lb patinka, tiesiog fantastiskas ;))
povilas Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba ir parkas Butų malonu kad valstybė daugiau padėtų dvaro savininkams ,dvaras tvarkomas puikiai.

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata