Rašyti laišką Englishlatviešu

Kiti objektai

„Vergų“ bokštas

    Manoma, kad kadaise netoliese galiūno Stelmužės ąžuolo būta pilies. Prie Stelmužės ežero yra kažkokio mūro likučiai. Vėliau čia išaugo dvaras, kurį XVII-XIX a. valdė vokiečiai Folkerzambai, vėliau caro dvariškiai Valujevai, o nuo XX a. pradžios – vokiečiai baronai Hanai. Pasakojama, kad Stelmužės dvarininkai Valujevai net kelerius metus slėpė nuo kaimiečių žinią apie baudžiavos panaikinimą.... Daugiau »

15-os kamienų liepa

   Papilės dvaras ir miestelis rašytiniuose šaltiniuose pradedamas minėti jau XVI a. 1702 m. miesteliui suteiktos prekybos privilegijos, leista rengti turgus ir muges. Papilė itin išaugo XIX a. pabaigoje, nutiesus Liepojos–Romnų geležinkelį. Iki 1842 m. dvaras priklausė Žemaitijos vyskupui. Dvariškiai didžiavosi parku. Išliko tik dalis jo. Papilės parko likučiai yra Papilės miestelio Liepų gatvės... Daugiau »

Ablingos memorialas

Ablingos memorialas yra nutolęs 7 km nuo Endriejavo miestelio. 1972 m . liepos 27 d. po mėnesį trukusio kūrybinio proceso Žvaginių piliakalnio papėdėje pastatytas medžio skulptūrų ansamblis, skirtas 1941 m . birželio 23 d. nacių sušaudytiems 42 Ablingos ir gretimo Žvaginių kaimų gyventojams. Ąžuolinių skulptūrų ansamblį sukūrė tautodailininkai, suvažiavę iš visos Lietuvos. 30 paminklų – tai... Daugiau »

Agluonėnų muziejus

Klaipėdos krašto laukininko sodyba statyta XIX a. pab. Sodybą sudaro: gyvenamasis namas (1898), tvartas (1923), klojimas (1898), rūsys (1938), svertinis šulinys, sodas.  XX a. trečio dešimtmečio pradžioje ūkyje gyveno Jurgis Brechtas (1881-1954) su žmona Marija Jokumaitiene-Brechtiene (1883-1934). Marija Brechtienė iš pirmos santuokos turėjo dukrą Mariją Jokumaitytę-Brechtaitę (1901-1981), kuri ištekėjo už Viliaus Vytės (1900-1944). Marija... Daugiau »

Airėnų akmuo

Airėnų akmenį Jūs galite rasti, važiuodami keliu Vilnius – Kernavė. Pravažiavę Dūkštas ir pakilę į aukštą kalną, pasukite į dešinėje kelio pusėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Nuo šios aikštelės iki akmens Jus nuves įrengtas mitologinis takas, kurio schemą rasite greta stovinčiame stende. Vieta, kurioje yra akmuo, dabar yra pasikeitusi. Anksčiau ji buvo panaši... Daugiau »

Antano Baranausko ir Antano Vienuolio memorialinis muziejus

   A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus įkūrimo data laikoma 1927 m. gegužės 1 d. Tą dieną padarytas pirmasis įrašas A.Baranausko muziejaus-klėtelės pirmojoje lankytojų knygoje, kurią pradėjo rašytojas Antanas Žukauskas-Vienuolis.    Pirmasis muziejaus pastatas - poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelė. Ją 1826 m. (data įrėžta staktoje) pastatė poeto tėvas Jonas Baronas... Daugiau »

Antano Čiapo botanikos sodas "Puošmena"

  Antano Čiapo botanikos sodas per 40-ies metų gyvavimo laikotarpį, tapo neatsiejama Akmenės krašto dalimi. Šimtai rūšių įdomiausių dekoratyvinių augalų ir kompozicijos iš akmenų, medžio, metalo ir stiklo pritraukia ne vieno lankytojo akį, pradžiugina širdį. Tai originali salelė nedideliame mieste, o medžių ir krūmų kompozicijos primena pasakų pasaulį. Jame įkurdintos 358 rūšys augalų,... Daugiau »

Arklio muziejus

    Už 8 kilometrų nuo Anykščių esantis unikalus Arklio muziejus - vienintelis Lietuvoje. Jis įkurtas 1978 m. agronomo prof. Petro Vasinausko (1906-1995) iniciatyva.        Muziejaus pradžia - du klojimai ir šalia jų esančios pradinės mokyklos patalpos, kur “apsigyveno“ pirmieji eksponatai: išsirikiavo iš visos Lietuvos surinkti... Daugiau »

Aukščiausia Lietuvos eglė

   Aukščiausia Lietuvos eglė auga Dzirmiškių miške. Nors eglės aukštis tikrai įspūdingas, tačiau ji aukščiu nedaug išsiskiria iš miške augančių savo aukštakamienių gentainių. Seniau aukščiausia buvo laikoma Prienų šile auganti 45 metrų aukščio eglė. Deja, 1995 metais ją pagraužė kinivarpos ir nudžiūvusį medį miškininkai buvo priversti... Daugiau »

Aukščiausia Lietuvos pušis

   Aukščiausia Punios šilo pušis - tai aukščiausia Lietuvos pušis. Punios šilas tai vienas iš didesnių ir bene gražiausių botaninių-zoologinių draustinių Lietuvoje. Šilas yra didžiųjų praeities girių, besitęsusių abipus Nemuno, liekana. Jau prieš daugelį dešimtmečių šilas traukė miškininkų ir gamtininkų dėmesį gausiais augalijos ištekliais... Daugiau »

Įrašykite naują objektą »

Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata