Rašyti laišką Englishlatviešu

Dvarai, pilys, rūmai

Adomynės dvaro sodyba

Rašytiniuose šaltiniuose Adomynės kaimas pirmą kartą paminėtas 1555 m. Tuo metu tiek pats dvaras, tiek kaimelis vadinosi Aluotėliais, nes buvo Didžiųjų Aluotų dvaro, priklausiusio Pliateriams, dalis. Iki šių dienų išlikęs Aluotų piliakalnis ir vienkiemiais išskirstytas Aluotų kaimas. Apie 1821 – 1830 m. kaimelio ir dvaro pavadinimą į Jonavos pakeitė tuometinis dvaro šeimininkas Jonas Žurauskis, pastatęs iki šių dienų... Daugiau »

Alantos dvaro sodyba »

Antakalnio dvarelis »

Antalinos dvaro sodyba »

Piliakalniai

Alytaus piliakalnis

Kartais jis dar vadinamas Vienuolyno kalnu. Piliakalnis yra Nemuno dešiniajame krante, dviejų upių – Alytupio ir Nemuno santakoje. Ant jo 13 a.–14 a. pr. stovėjo medinė pilis, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1377 m. Pro čia ėjo svarbus kryžiuočių karo kelias į Vilnių, todėl pilis buvo dažnai puldinėjama kryžiuočių. Po 1422 m. Melno taikos sutarties, pagal kurią Kryžiuočių... Daugiau »

Apuolės piliakalnis »

Aukštadvario piliakalnis »

Ažušilės piliakalnis »

Vienuolynai, bažnyčios

Akmenės šv. Onos bažnyčia

  Kada Akmenėje pastatyta pirmoji bažnyčia, žinių neturima. Reikia manyti, kad ji atsirado XVI a. pradžioje, kuriant Akmenės miestą. 1596 m. karalienė Ona pastatė naują medinę bažnyčią, šiaudiniu stogu. XVIII a. gale kunigas Pranciškus Kaubravičius įsteigė altariją ir pastatė jai trobesius.  1912 m. klebono kunigo Antano Naudžiūno rūpesčiu ir parapiečių lėšomis pastatyta nauja mūrinė neogotikinė... Daugiau »

Alkiškių Evangelikų Liuteronų bažnyčia »

Alovės Švč. Trejybės bažnyčia »

Andrioniškio Šv. apaštalo Petro ir Povilo bažnyčia »

Parkai

Alytaus miesto parkas

Geometrinio išplanavimo Alytaus miesto parkas įkurtas 1931 m. pagal inžinieriaus Stasio Taškūno projektą nedideliame 5 ha ploto brandžiame pušyne. Parko kompozicinį centrą sudaro gana didelė, apvalios formos apie 50 m skersmens aikštelė su fontanu ir rožynu, nuo kurio spinduliais atsišakoja takai, vedantys link parko pakraščių. Aikštelės pakraščiuose, paprastųjų alyvų prieglobstyje įrengtos jaukios poilsio aikštelės. Pokario metais parke gana ilgai buvo populiari... Daugiau »

Anykščių regioninis parkas »

Asvejos regioninis parkas »

Aukštadvario regioninis parkas »

Žydų paveldas

Alantos sinagoga

Alantos sinagoga, sprendžiant iš formų, statyta XIX a. II pusėje. Jos fasadus skaido sąvaržos, vyrų salės langai pusapskričių arkų, apjuosti profiliuotais apvadais, dviaukštės dalies – nedideli stačiakampiai.  Daugiau »

Alytaus sinagoga »

Baltoji sinagoga »

Chaimo Frenkelio rūmai (vila) »

Pramonės paveldas

Aleksoto funikulierius

Aleksoto funikulierius pradėjo veikti 1935 m. gruodžio 6 d. Kai tarpukariu Linksmadvario gyvenvietėje įsikūrė VDU fizikos-chemijos fakultetas, J.Damijonaičio pradinė mokykla, Lituanistikos institutas, oro uostas, pridygo daugybė privačių namų, susirūpinta gyventojų, tarnautojų, studentų susisiekimu su miestu. Prezidento A.Smetonos iniciatyva, pradėtas statyti Aleksoto funikulierius, pagal šveicarų firmos projektą bei naudojant šveicarų įrengimus. Šis funikulierius dabar yra... Daugiau »

Antalieptės hidroelektrinė »

Antalieptės vandens malūnas »

Augustaičių vandens malūnas »

Nykstantis paveldas

Abromiškių dvaro sodyba ir parkas

Abromiškių dvarą XVI a. antroje pusėje (1571 m.) pastatė Abrahamas Poniatovskis. Nuo jo vardo kildinamas ir gyvenvietės pavadinimas. XVII a. dvaras  priklausė  Bychovcų giminei, o XVIII-XIX a. jį valdė prancūzų kilmės grafai de Raesai. 1812 m. birželio 27 d. pakeliui į Vilnių Abromiškių dvare nakvojo Napoleonas.  XIX a. viduryje Kazimiera de Raes (1818-1893) ištekėjo už grafo Pranciškaus Pliaterio ir Abromiškės tapo šios giminės... Daugiau »

Adakavo dvaro sodyba »

Alančių dvaro sodyba »

Antanašės dvaro sodyba »

Kulinarinis paveldas

"Piniavos alutis" alaus darykla

"Raudonųjų dobilų" alus Tai yra tamsus alus pagamintas laikantis Aukštaitiško alaus gamybos tradicijų. Alus yra sertifikuotas Lietuvos kulinarijos fondo. Gamybos proceso metu yra dedami Raudonųjų dobilų žiedai, kurie alui suteikia sodriai rausvą spalvą, subtilų skonį, bei aromatą. "Laukinių aviečių" alus Tai šviesus alus pagamintas laikantis Aukštaitiško alaus gamybos tradicijų. Alus yra sertifikuotas Lietuvos kulinarijos fondo. Šio alaus gamyboje yra naudojamos laukinių... Daugiau »

"Storo Romo" sodyba »

Bikėnų užeiga »

Glūko smuklė »

Kiti objektai

„Vergų“ bokštas

    Manoma, kad kadaise netoliese galiūno Stelmužės ąžuolo būta pilies. Prie Stelmužės ežero yra kažkokio mūro likučiai. Vėliau čia išaugo dvaras, kurį XVII-XIX a. valdė vokiečiai Folkerzambai, vėliau caro dvariškiai Valujevai, o nuo XX a. pradžios – vokiečiai baronai Hanai. Pasakojama, kad Stelmužės dvarininkai Valujevai net kelerius metus slėpė nuo kaimiečių žinią apie baudžiavos panaikinimą. O... Daugiau »

15-os kamienų liepa »

Ablingos memorialas »

Agluonėnų muziejus »

Kaimo turizmas

Klumpės malūnas

Malūne dviviečiuose, triviečiuose kambariuose galime apgyvendinti 20 žmonių. Visi kambariai su dušais ir tualetais. Malūnas, be abejo, 'tamposi'. Esant reikalui, gali visai patogiai miegoti ir 30 žmonių.Malūno pirmajame aukšte yra apie 100 m2 valgomasis, kuris jungiasi su lauko terasa (apie 100 m2). Atskirai, antrajame aukšte, yra jauki seminarų patalpa (apie 50 m2).Malūnas 'draugiškas' ir įmonėms, rengiančioms mokymus, seminarus ir šeimoms su vaikais. Aišku, mūsų sodyba puikiai... Daugiau »

Įrašykite naują objektą »

Čekiškės sinagoga

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata