Kompiuteris dirba lėtai, lyg senukas?

letas kompiuterisŠiais laikais visi esame įpratę gauti čia ir dabar, tad jei paspaudus mygtuką kompiuteris sureaguoja tik po kelių sekundžių, jau ima siutas. Natūralu, norime, jog ir mūsų pagrindinis darbo įrankis veiktų sklandžiai ir neverstų mūsų lėtinti tempo. Tad ką daryti jei kompiuteris, liaudiškai tariant, lėtai kraunasi ir stabdo? nebūtina jo mesti pro langą ir pirkti naujo, tereikia parodyti kompiuterių meistrui – garantuotai jį galima atgaivinti ir dar sėkmingai naudotis gal net kelis metus. Tačiau, jei šiuo metu jus užklupo savaitgalis arba naktis ir pas meistrą negalėsite iškart nuvykti, http://www.computerrepairltd.co.uk pataria atlikti keletą veiksmų, kurie padės išvalyti ir paspartinti kompiuterio darbą.

Išvalykite kompiuterį nuo laikinų failų

Kiekvieną kart naršant internete jūsų kompiuteryje kaupiami laikinieji failai (temp, cookies, cache), kurie spartina naršymą dažniausiai lankomuose tinklalapiuose. Tai yra gerai, tačiau pernelyg didelis kiekis tokių failų lėtina kompiuterio darbą. Nepatartina šių failų trinti rankinių būdu, nes nepatyrę vartotojai gali ištrinti per daug ir kompiuteris gali nustoti veikti. Todėl verčiau instaliuoti specialią programą, pvz Ccleaner, kuri išanalizuoja failus ir juos ištrina.

Atsisakykite nenaudojamų programų

Dažnai išbandome vieną ar kitą programą, tačiau vėliau jos nenaudojami. Instaliuotos kompiuteryje jos užima vietą ir apkrauna kompiuterio darbą. Išinstaliuokite visas programas ir papildinius kurių nenaudojote ir neplanuojate naudotis ateityje.

Defragmentuokite kietąjį diską

Defragmentavimas – tai failų kietajame diske perrūšiavimas ir perdėliojimas, kad būtų greičiau pasiekiami. Ši procedūra paspartina failų atidarymą, atlaisvina laisvos vietos ir neleidžia taip greitai susidėvėti kietajam diskui.

Nuskanuokite kompiuterį antivirusine programa

Nors antivirusinė programa turėtų būti nuolat atnaujinama ir reguliariai skanuoti kompiuterį, tačiau kartais vartotojai motyvuodami, jog skanavimas stabdo kompiuterio veiklą, ją išjungia ir pamiršta įjungti. Todėl generalinio tvarkymosi metu būtina pilnai nuskanuoti kompiuterį, kad būtumėte tikri, jog darbo nestabdo jaukiai įsitaisęs virusas.

Atlikus šiuos veiksmus, anot computerrepairltd.co.uk, gali net nebe prireikti kompiuterio remonto. Dažnai tereikia tik atsikratyti balasto(laikinųjų failų), paspartinti kietojo disko veikimą jį defragmentuojant ir atsisakyti nenaudojamų programų. Jei visgi atlikus šiuos veiksmus, kompiuteris vis dar ožiuojasi – kreipkitės į profesionalų meistrą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>