Kokią patalynę pasirinkti savo miegamajam?

patalyneMiegas itin svarbus mūsų sveikatai ir savijautai. Juk blogai išsimiegoję tampame irzlūs, pavargę, išsiblaškę, o dėl to kenčia mūsų darbas bei asmeninis gyvenimas. Tad natūralu, jog pradedame klausti – kas lemia miego kokybę? Atsakymas paprastas – vienas iš svarbesnių gero miego formulės sudedamųjų dalių yra kokybiška patalyne. Tad šiandien pakalbėsime apie patalynę – kaip išsirinkti, į ką atkreipti dėmesį ir kur įsigyti.

Patalynės užvalkalai liečiasi prie mūsų odos ir nesvarbu kokia bus nuostabi pagalvė ar antklodė, viską lems užvalkalai. Tad nepagailėję dėmesio ir lėšų įsigyti gerą patalynės komplektą, skirkite atitinkamą dėmesį ir užvalkalams. Geriausi užvalkalai yra tokie, kuriuos palietus nešiurpsta oda, malonu liestis. Šiuo klausimu kiekvienas turi skirtingą nuomonę, tad reikėtų galvoti apie tai ar jums būtų malonu ant tokios patalynės miegoti.

Populiariausia medžiaga iš kurios siuvami patalynės užvalkalai – medvilnė. Minkštas, natūralus medvilnės pluoštas puikiai “kvėpuoja”, sugeria prakaitą, tad audinys puikiai reguliuoja temperatūrą ir sukuria komfortą. Miegoti tikras malonumas!

Satinas – taip pat medvinė, tiesiog išausta specialiu satininiu pynimu. Tad natūralus satinas pasižymi tokiomis pat savybėmis kaip medvilnė. Jei esama sintetinių priemaišų – tuomet yra rizika, jog medžiaga apsivels burbuliukais. Satininius patalynės užvalkalus daug lengviau lyginti, o tai tikras privalumas mėgstančioms idealią tvarką.

Žiemą norisi ko nors minkšto ir pūkuoto, tad idealiai tinka flanelė – medvilnė su pūkeliu. Vienintelis šių pūkelių trūkumas – polinkis veltis ir burbuliuotis, tad norinčioms, jog patalynė ilgiau išliktų it nauja, verčiau rinktis brangesnį variantą su pakirptais plaukeliais.

Vasaros karščius lengviausia išgyventi su linine patalyne. Lininė medžiaga puikiai vėsiną kūną, tad nejaučiamas aplink tvyrantis karštis ir galima lengviau išsimiegoti. Tačiau liną sunkiau prižiūrėti, reikia skalbti švelniu režimu nei daug laiko atima lyginimas.

Labai svarbu išsirinkti kokybiškos medžiagos patalynę, taip pat itin svarbu, jog ji būtų tinkamo dydžio. Idealiu laikomi 5 cm didesni užvalkalai nei pagalvė ar antklodė. Kokybiškas daug kainuoja? Ne, jei žinote kur ieškoti. Nepirkite skubotai, o visuomet pasižvalgykite akcijos, išpardavimo akcijų portale Akcijatau.lt. Čia puikios kokybės produktus galite įsigyti už prieinamą kainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>