Kieto kuro katilai: kaip juos prižiūrėti?

kieto kuro katilasKieto kuro katilai – populiarus patalpų šildymo būdas, jie efektyvūs, patogūs ir ekonomiški. Visgi, net ir geriausio gamintojo katilas tinkamai neatliks savo tiesioginės funkcijos, jei nebus prižiūrimas. Deja, įmonių, kurios teiktų periodišką kieto kuro katilų priežiūros ir patikrinimo pasaugas, šiuo metu nėra. Tad savo katilo priežiūra teks pasirūpinti pačiam.

Išvalykite kaminą

Mediena kūrenami kieto kuro katilai greičiau apsineša pelenais ir dervomis, todėl bent porą kartų per metus rekomenduojam profilaktiškai išvalyti kaminą. Tai padaryti galite patys ar pasisamdyti kaminkrėtį. Kita vertus, jei savo kieto kuro katilą kūrenate keliomis kieto kuro rūšimis, kamino taip dažnai valyti nereikia, pakanka vos vieną kartą permetus atlikti jo generalinį valymą. Tiesa, atminkite, kad specialistai kaminą rekomenduoja išvalyti dar prieš prasidedant šildymo sezonui arba po ilgesnės pertraukos, kai katilas buvo nenaudojamas.

Išvalykite savo katilą

Kieto kuro katilai, lygiai taip pat kaip ir kaminai, turi būti valomi periodiškai. Prieš valydami katilą, įsitikinkite ar jis gerai atvėsęs ir prie jo galima saugiai liestis, nes kitu atveju rizikuojate savo sveikata ir saugumu. Kiekvienas kieto kuro katilo modelis turi individualias ir tik jam būdingas valymo savybes. Jas rasite instrukcijoje, kurią gaunate pirkdami katilą, todėl neišmeskite jos ir saugokite, kad pirmųjų savarankiškų katilo valymo metu žinotumėte, nuo kurio galo pradėti. Kieto kuro katile susikaupusius pelenus bei apnašas paprastai galima išvalyti dulkių siurbliu. Šiuo metu rinkoje yra išties nemažai specialiai katilų valymui skirtų dulkių siurblių, tačiau jei nenorite jo pirkti, tiks ir paprastas, namuose naudojamas dulkių siurblys.  Tiesa, vargu ar vėliau galėsite juo siurbti kilimus. O štai prilipusį apnašų sluoksnį reiktų negrandyti su specialiu grandikliu arba metaliniu šepečiu.

Valydami katilą patikrinkite ir jo vyrius bei dureles, jei katilas jūsų namuose stovi jau gana seniai, įsitikinkite ar durelės yra sandarios ir ar nereikia pakeisti vyrių.

Tinkamai prižiūrimi kieto kuro katilai veiks efektyviausiai, sunaudos mažiau kieto kuro ir puikiai apšildys jūsų namus. Tad į savo darbo kalendorių reiktų įtraukti punktą „katilo valymas“.