Kaip rinktis kambario duris, jog jos net ir po kelių metų patiktų

kambario durysVidaus durims keliami mažesni reikalavimai, tačiau tai nereiškia, jog renkantis žiūrima pro pirštus. Yra daugybė kriterijų, pageidavimų ir netgi taisyklių, į ką atkreipti dėmesį renkantis vidaus duris. Todėl trumpai pakalbėsime apie tai, kas svarbiausia renkantis kambario duris.

Estetika

Kambario durys – visų pirma yra svarbi interjero detalė, puošmena. Todėl renkantis duris reikia galvoti apie jas ne kaip apie atskirą objektą, tačiau žvelgti į bendrą namų interjerą ir kambario durų vaidmenį jame. Todėl itin svarbu atsižvelgti į durų spalvą ir medžiagas iš kurių jos pagamintos. Durų spalva pasirenkama pagal grindų spalvą. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo pilka spalva, tad tuo pačiu vis dažniau pasirenkamos tvirtos ąžuolinė durys su pilkštu atspalviu.

Patvarumas

Jei namuose daug žmonių, didelis srautas nuolat varstančių duris, yra mažų vaikų ar gyvūnų, tuomet svarbiausia, jog vidaus durys būtų patvarios ir ilgaamžės, greitai nesidėvėtų ir ilgai išliktų tarsi naujos. Medžio masyvo ir plastikinės vidaus durys yra laikomos ilgaamžiškiausiomis, tačiau jos brangesnės. Atspariausios mechaniniams pažeidimams yra metalines, aliuminines bei plastikines durys. Alternatyva – pigesnės laminuotos durys, kurių nebūtų gaila keisti ir keik dažniau, vos tik nusidėvėtų.

Jei kambario durys montuojamos tarp patalpų su skirtingomis temperatūromis ir kitomis sąlygomis, pavyzdžiui, durys į katilinę, durys į garažą, durys į terasą ar sandėliuką, tuomet svarbus ir durų patvarumas keičiantis temperatūroms. Durys į katilinę ar garažą turėtų būti su papildomomis apsaugomis nuo gaisro, t.y. itin aukštos temperatūros.

Garso laidumas

Durys ne tik vizualus atitvaras tarp kambarių, tačiau atlieka ir kitas funkcijas. Viena svarbesnių – garso izoliacija. Kuomet uždaromos durys, norisi nebegirdėti to, kas vyksta už jų. Garso izoliacija iš dalies priklauso nuo medžiagų, iš kurių pagamintos durys, nuo stiklo intarpų, kurie yra labiau laidūs garsui, nei medis bei nuo montavimo. Durys gali būti pačios geriausiai, tačiau netinkamai sumontavus ir palikus tarpus – garsas arba triukšmas niekur nedings.