Kaip kaminai mus apsaugo nuo nemalonumų

kaminasKiekvienas iš mūsų norime šilumos. Kad ir kaip už lango žvarbu, taip gera žiūrėti į židinyje šokinėjančią ugnį. Arba užkūrus krosnį nepaprastai malonu, kai šiluma jau pasiekia radiatorius. Tuomet namuose tampa jauku. Ir kartais net nepamąstome, kokį vaidmenį atlieka kaminas.

Kiekvieną žiemą per žinias matome reportažus apie gaisrą. Neretai kaip priežastis įvardijama netvarkinga krosnis. Viena iš šildymo sistemos dalių yra kaminas, kuris tokių įvykių sūkuryje taip pat figūruoja. Ir jeigu automobilis be vieno rato nevažiuoja, tai kodėl tikimasi, jog namai bus normaliai apšildomi be tvarkingo kamino? Tačiau kokiu būdu toji dalis mus apsaugo nuo nemalonumų? Paklausti galima ir kitaip – ką daryti, kad išpildytume visus reikalavimus?

Kaip pirmąjį aspektą derėtų paminėti reguliarų valymą. Pats žodis „profilaktika“ siejasi su įvairiomis sritimis, pradedant sveikata ir baigiant garažo sutvarkymu. Taip ir kaminai turi būti reguliariai valomi. Dažnumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Kai darbai atliekami vasarą, tuomet katilas nesikūrena. Bet privalu pabrėžti ir tai, kad net ir žiemą kamino valymas turi vykti tik tada, kai krosnis nesikūrena. Šiai veiklai yra skirtos specialios priemonės – specifiniai šepečiai. Žmonės, jų pomėgiai, sugebėjimai, piniginiai reikalai ir laiko sąnaudos skiriasi, todėl natūralu, kad vieni procedūrą atlieka patys, o kiti kreipiasi į specialistus. Vieni ieško valymo priemonių, domisi, kaip pasirūpinti kaminu, o kiti patiki šį darbą kaminkrėčiams.

Kitas punktas – kaminai su įdėklais yra saugesni. Jei paprastas plytinis kaminas pasiduoda kondensatui ir laikui bėgant gali būti šio skysčio ardomas, esant dideliam karščiui tikėtina tokio kamino paskutinioji. Tuomet ugnis išplinta, ir pasekmės nemalonios. Na, o kaminas su įdėklu šiuo požiūriu yra pranašesnis ir saugo namus bei šeimos narius.

Taigi, tvarkingi kaminai – ne tik būsto eksterjero detalė. Tai labai svarbi šildymo sistemos grandis. Galima gėrėtis pro kaminą išlendančiais dūmais, tačiau už to proceso slypi didžiulė techninė reikšmė. Jei viskas tvarkinga, namuose vyrauja šiluma ir užkertamas kelias nemalonumams. Vadinasi, gaunama daugiau jaukumo.