Kaip išsinuomoti butą?

buto nuomaKuomet reikia išsinuomoti butą, susiduriama su įvairiausiais kuriozais, netikėtumais ir nesėkmėmis, netgi apgavystėmis. Kaip viso to išvengti, kaip rasti geriausią variantą ir neapsigauti? Pateikiame keletą patarimų ir gudrybių, ką daryti, jog butų nuoma neatrodyti didžiausias siaubas.

Susidarykite prioritetų sąrašą, tačiau jame neturi būti aptariama sienų spalva ar lovos plotis. Reikia žvelgti į esminius dalykus.

Atstumas iki reikiamo objekto. Kasdien reikia vykti į darbą, universitetą, treniruotę, lankyti senelius, vedžioti ir dresuoti šunį? Išdėliokite esminius taškus ant žemėlapio ir apsvarstykite prie kurio arčiau būtų patogu gyventi. Gal patogu netoli darbo, kad būtų galima pėstute iki jo nueiti? O gal šalia parko, kad daugiau laisvo laiko galėtumėte skirti bėgiojimui su šunimi? Sudėkite prioritetus, kad netektų bėgioti iš vieno miesto galo į kitą ir gyventi eismo kamščiuose.

Nuomos kaina. Paskaičiuokite, kokį biudžetą galite skirti būstui išlaikyti. Atminkite, jog į tai įeina ne tik nuomos kaina. Nepamirškite didžiausią išlaikymo kainą sudarančios šildymo kainos. Būtinai užsukus apžiūrėti buto, paprašykite pažiūrėti sąskaitų už šildymą. Paklausinėkite aplink gyvenančių draugų apie tame rajone vyraujančias šildymo kainas. Galite pasinaudoti projektu kurgyvenu.lt, kuriame galima daugiau sužinoti apie konkrečius gyvenamuosius rajonus.

Buto plotas. Nuomojantis butą, suprantate, jog tą darysite laikinai. Tad svajonių būstas ko gero nėra šiuo metu reikalingas. Rinkitės nedidelį, mažesnio ploto, minimalistinį, kuriame būtų pakankamai vietos jums ir netikėtiems svečiams. Papildoma išskleidžiama sofa svečiams ar vieta pasidėti pripučiamą čiužinį tikrai reikalinga.

Papildomi mokesčiai. Labiausiai butų nuoma Vilniuje erzina dėl įsigalėjusios NT agentų valdžios. Mokėti papildomus pinigus už tai, jog gausite į rankas sąrašą su butais, kuriame nė vienas jums ne tiks? O ir pats sąrašas yra toks pat kaip internete? Arba mokėti pinigus už tai, kad pasakys adresą, prie kurio susirinks dar dešimt tokių kaip jūs ir šeimininkas paskelbs aukcioną? Tai papildomi pinigai, kurie paprastai neatsiperka, tad ieškodami skelbimų pasistenkite rasti originalius su pačio savininko kontaktais. Dažniausiai jie būna nemokamuose skelbimų portaluose, tuo tarpu juos „užverbavę“ agentai skelbimus perspausdina jau su savo kontaktiniais duomenimis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>