Įmonės steigimas: ką turite žinoti iš anksto?

imoniu-steigimasĮmonės steigimas gali būti sudėtingas ir painus procesas, jei savo verslą pradedate pirmą kartą. Reikia pripažinti, kad būsimieji verslininkai dažnai būna itin geri buhalteriai ar juristai. Kita vertus, nėra padėties be išeities. Šiuo metu Lietuvoje yra išties nemažai įmonių, kurios teikia įmonės steigimo paslaugas. Jums tereikia pateikti visus reikalingus dokumentus ir profesionalai viską padaro už jus, o jums belieka tik pasirašyti dokumentus. 

Tokiu būdu sutaupote išties nemažai savo nervų ir laiko, nes profesionalai internetu jūsų įmonę gali įsteigti vos per vieną valandą. Kita vertus, jei pasiryžote įmonę steigti pats, turite iš anksto apgalvoti kelis dalykus. Visų pirma, kokią verslo formą ketinate rinktis. Jei jūsų prioritetas socialinė atsakomybė –  VšĮ bene protingiausias pasirinkimas. Tuo atveju, jei jūsų galvoja sukasi grandioziniai verslo planai, logiškiausias pasirinkimas – UAB steigimas. Tiesa, prieš steigiant UAB, turite žinoti, kad į savo įmonės sąskaitą turėsite įnešti pradinį įstatinį kapitalą, kuris šiuo metu yra 2500 eurų, nurodyti įmonės kontaktinį adresą ir pan. Be to, teks apsilankyti pas notarą, kad jis patvirtintu visus dokumentus, tada užsukti į Juridinių asmenų registrą.

Jei tokia procedūra jums atrodo ilga ir paini, galimas ir kitas variantas – įsigyti jau įsteigtą, tačiau savo veiklos nebevykdančią įmonę. Taip, šiuo metu parduoda įmonę išties nemažai asmenų, kurie nusprendė nebeplėtoti savo verslo, be to, ir įsigyti jau įsteigtą įmonę su pradiniu įstatiniu kapitalu nėra labai brangu, tokios įmonės kaina gali svyruoti nuo 200-750 eurų.

Taigi, kai jau turite įsisteigęs arba įsigijęs įmonę, vertėtų pagalvoti, ne tik kaip toliau sėkmingai vystyti savo verslo idėją, bet ir kaip tai padaryti neužsitraukiam Valstybinės mokesčių inspekcijos nemalonės. O tam prireiks profesionalo, kuris vykdytų jūsų įmonės buhalterinę apskaitą. Jei įmonė yra didelė, vertėtų pagalvoti apie nuolatinę buhalterio darbo poziciją. O štai jei įmonėje dirba iki 5 asmenų, galite samdytis laisvai samdomą buhalterį arba įmonę, kuri steigia buhalterinės apskaitos paslaugos, tokios įmonės įkainiai išties nėra dideli, tarkim buhalterinės apskaitos kaina prasideda maždaug nuo 80 eurų per mėnesį.

Atminkite, kad nusisamdę profesionalus, kurie teikia buhalterinės apskaitos paslaugas galėsite būti ramus, kad jūsų įmonė viską deklaruoja teisingai ir daugiau dėmesio skirti sėkmingai verslo plėtrai.