Greitųjų paskolų refinansavimas

paskolaBūti įsiskolinusiam nėra pats maloniausias jausmas gyvenime. Bet taip jaučiasi tūkstančiai mūsų šalies piliečių. Toks pojūtis yra neįprastas ir sąlyginai naujas, nes tik atsiradus greitosioms paskoloms atsirado masiško įsiskolinimo fenomenas. Iki tol taip nebūdavo, nes bankai neskolindavo žmonėms, esant finansinės rizikos grupėje. Turintys aukštą rizikos laipsnį neturėdavo jokių galimybių pasiskolinti iš banko. (Finansinis) Pasaulis apsivertė aukštyn kojom, kai atsirado greitos paskolos. Toks fenomenas paskui save atsitempė eilę neigiamų reiškinių – pradedant minėtoju įsiskolinimu ir baigiant turto konfiskacija nesugebant įvykdyti savo įsipareigojimų atitinkamai organizacijai.

 

Įsiskolinimo problema buvo dalinai išspręsta atsidarus dar vienam fenomenaliam finansiniam servisui – paskolų refinansavimui. Racionas ir logika tokiam servisui iki greitųjų paskolų neegzistavo. Nebuvo įsiskolinimų – nebuvo reikalingas ir refinansavimas. Bet laikai keičiasi. Staiga lyg iš po žemių išdygus lengvai prieinamom paskolom, žmonės masiškai užplūdo tokį servisą teikiančių bendrovių internetines svetaines. Kiek ironiška, bet suprantama, kad būtent neturtingiausi ir mažiausiai šansų grąžinti paskolą turintys pilečiai buvo aktyviausi klientai. Tai ironiška atsimenant, kad iki tol neturtingieji neturėjo absoliučiai jokių galimybių papildomose finansuose. Suprantama, nes toks buvo minėtųjų įmonių tikslas – taikytis į nepasiturinčiuosius, žinant, kad šie bus linkę mokėti didesnę kainą už tokį servisą. Aukštesnė kaina taip pat buvo kaip kompensacijai aukštesnio lygio rizikai. Refinansuoti paskolas nėra sunku ir tai šiek tiek koreguoja šią situaciją, todėl verta detaliau panagrinėti šį siūlomą servisą. Beje anas yra siūlomas tų pačių, prie įsiskolinimų privedusių įmonių.

 

Paskolų refinansavimas, žiūrint labai plačiai, yra tas pats skolinimasis iš tų pačių įmonių, kurioms pilietis yra skolingas. Didelės ironijos čia nėra. Kalbant paprastai, įsiskolinę žmonės neturi įsiskolinimų tik vienoje bendrovėje. Nesugebant grąžinti paskolos internetu, yra ieškomas kita, tokia pati, su kuria tikimasi refinansuoti pirmąją. Toks užburtas ratas įprastai tęsiasi iki kol įklimpstama į skolas taip giliai, kad niekas nebenori suteikti greitos paskolos. Naujantis didesniu kiekiu pirmų paskolų nemokamai akcijomis, toks galutinis taškas dar yra atitolinamas, bet galiausiai jis ateina ir ateina su trenksmu. Paskolų refinansavimas praverčia atsiradus tokiame taške. Tai yra elementariausias pasiūlymas sujungti visas turimas greitas paskolas į vieną krūvą. Serviso tiekėjas apsiima sau grąžinti visas kliento paskolas. Mainais į tai, klientas turės mokėjimus atlikti naujam refinansavimo serviso tiekėjui. Tokie yra sandorio fundamentai.

 

Jei tai būtų viskas, tokių sandorių pamatytume retai. Logika yra, bet privalumų nėra tiek daug. Taip, sutaupoma kažkiek mokesčių; taip, gyventi patogiau, nes užtenka vieno pavedimo. Bet neatrodo, kad tai būtų panacėja, kurios tiek daug įsiskolinusių asmenų turėtų ieškoti. Laimei tai nėra viskas. Didžiausias greitųjų paskolų refinansavimo privalumas yra mažesnės palūkanos. Tokio sandorio privalumai yra kliento pusėje – nepralošiama nieko, o išlošiama viskas. Pasipelno ir kita refinansavimo sandorio pusė – net suteikdami pigesnes greitas paskolas, sandorio dalyviai gauna pelno, kurio kitu atveju nebūtų gavę. Paieškojus galima rasti refinansuotojų (konkrečiau – vieną kredito uniją), garantuojančių pigiausią paslaugą. Apskritai, paskolų refinansavimas yra tiek pelningas, kad akcijos yra siūlomos gerokai dažniau lyginant su paprastomis greitomis paskolomis. Tokia rinkos vystymosi seka labai naudinga įsiskolinusiems.

 

Apibendrinant, greitos paskolos buvo didžiulė naujiena. Masės žmonių plūdo pasinaudoti neregėta galimybe pasiskolinti. Niekas nebuvo turėjęs patirties su tokiu reikalu, todėl nežinojo, kad galima labai lengvai įklimpti į skolas. Visų akyse rizika išaugo. Bet atsiradus greitųjų paskolų refinansavimui ta rizika vėl sumažėjo. Dabar žmogus gali skolintis žinodamas kaip reikės elgtis įsiskolinimo atveju.