Granuliniai katilai – pakaitalas malkų krosnims

Granulinis katilasKažkada, mūsų senoliai, turėdavo vaikščioti iš malkinės į trobą ir atgal, tam, kad pečius turėtų užtektinai kuro ir būtų visiems namiškiams šilta. Iš ties, tada jų dalia buvo be galo sudėtinga. Vien kiek laiko ir jėgų atimdavo tokie pasivaikščiojimai. Na, bet tie laikai jau baigėsi ir dabar vis labiau populiarėja granuliniai katilai. Tai visiška senovinio pečiaus priešingybė, kuri smarkiai supaprastina individualių namų gyventojų šilumos ūkį. Prabėgo daug šimtmečių, atsirado gausybė išradimų, apie kuriuos mūsų seneliai net nemėgino svajoti.

Kas yra sudėtingiausia šaltą žiemos vakarą? Na, manau, pastoviai nerimauti ir bėgioti į katilinę pažiūrėti ar nesudegė visas kietas kuras. Malkos arba anglys, jos dega ganėtinai greitai ir bent du kartus per dieną reikia jas pakeisti. Tai gi, dauguma žmonių keliasi ankščiau į darbą ryte, tam, kad užpildytų savo katilus kuru, o grįžę iš darbo, vietoj to, kad ilsėtųsi, eina nešti malkų ar anglių. Apie ankstyvus atsikėlimus savaitgaliais galima ir patylėti. O jei pamiršti tokią savo pareigą, staiga namuose pasidaro šalta. Ar tikrai toks turėtų būti dvidešimt pirmojo amžiaus žmogaus gyvenimas? Štai granulinis katilas yra ypatingas tuo, kad užsipildo granulėmis pats. Tai gi, į jį ateiti pasižiūrėti reikia kartą per porą dienų ir tiesiog pripildyti granulių. Nesvarbu jų daug ar mažai talpykloje, granulės po vienodai subėga į deginamąją dalį, tad pildyti galima kada tik prisimenate apie katilo egzistenciją. Yra sakoma, jog jei daikto dažnai neprižiūrėsi yra didelė tikimybė, kad jis ankščiau laiko suges. Ši taisyklė negalioja granuliniams katilams, kadangi jie gaminami iš itin kokybiškų metalų. Katilai gaminami itin tvirti ir stiprūs ir jie ženkliai rečiau genda, nei kietojo kuro katilai. Tai gi, granulinis katilas iš esmės supaprastina gyvenimą žiemos metu, palikdamas laiko žmonėms ilsėtis namie.

Nėra nieko geriau už puodelį arbatos ar kito gėrimo namie, ką tik grįžus iš darbo. Tiesiog atsipalaiduoti, užmiršti viską, vietoj to, kad iškart pulti į namų ruošos darbus. Granuliniai katilai padeda žmonėms gyventi moderniau, jau kurį laiką. Galų gale, juk jau dauguma Lietuvos individualių namų savininkų renkasi būtent granulinius katilus, nes vis labiau vertina savo laiką. Juk didelį namą reikia pakankamai akylai prižiūrėti, tad viskas kas tą priežiūrą lengvina yra vertinama itin pozityviai.