Drabužiai kūdikiams: kas yra ekologiška medvilnė?

bataiTėveliai visada stengiasi savo atžaloms suteikti viską, kas yra geriausia, todėl vis daugiau tėvų grįžta prie natūralių  bei ekologiškų produktų. Tiesa, dažnai išgirdus žodį „ekologija“ pagalvojame apie maisto produktus, kuriuose nėra konservantų, skonio stipriklių ir kitų kenksmingų priemaišų. O ar teko girdėti apie ekologiškus drabužėlius kūdikiams?

Lininiai ar medvilniniai drabužiai kūdikiams visiems yra puikiai pažįstami, vertinami už savo natūralias savybes, todėl apie juos kalbėti dar kartą išties neverta. Priešingai nei vilna ar šilkas, linas ir medvilnė yra augalinės kilmės, jie sugeria mažiau drėgmės, nesugeba „įsisavinti“ kartu su prakaitu išsiskiriančių toksinų, tačiau puikiai praleidžia orą, todėl drabužiai naujagimiams dažniausia ir būna pasiūti iš šių medžiagų. Visgi, ne veltui sakoma, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba. Medvilnė yra labiausiai tręšiama ir pesticidais apdorojama augalinė kultūra visame pasaulyje. Pasirodo, kad medvilnei auginti yra naudojami tik 3 proc. dirbamos žemės, o štai pesticidų net 25 proc.. Žinoma, medvilniniai drabužiai kūdikiams nėra tokie pavojingi, kaip pesticidais apipurkštas maistas, bet svarbu atminti, kad žmogaus oda, o ypač kūdikėlių, yra labai jauti ir tiesiog „valgo“ viską, kad ant jos nugula. Kita vertus, net ir ne itin aukštos kokybės medvilniniai drabužiai naujagimiams yra geresnis pasirinkimas už sintetiką ar kitus dirbtinius audinius.

Visgi, jei jums rūpi ne tik jūsų vaiko, bet ir mūsų planetos gerovė, žemės bei žmogaus ekologija ir jei tik yra galimybė, visada rinkitės tik ekologiškus medvilnės drabužėlius, bent jau apatinius ir tuos, kurie labiausiai liečiasi prie vaiko odelės.

Ekologiška medvilnė nėra purškiama jokiais pesticidais, išlaiko natūralią pusiausvyrą ir tausoją gamtą, ji renkama ne specialios mašinomis, o rankomis. Ekologiškos medvilnės drabužiai kūdikiams (ir ne tik) yra higieniški, dar geriau praleidžia orą, yra be galo švelnūs ir minkšti.

Šiame vartojimo amžiuje parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo pačių įvairiausių prekių, tačiau reikia atminti, kad kiekvieną kartą, kai į savo pirkinių krepšelį įdedame vieną ar kitą pasirinktą prekę, darome spendimą, nuo kurio priklauso ne tik mūsų finansinė gerovė, bet ir taip kaip gyvensime mes, kaip gyvens mūsų vaikai, kiek dėmesio skirsime jų sveikatai ir gerovei…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>