Automobilio pirkimas lizingu: plačiau apie sąlygas ir terminus

automobilis lizinguJau kuris laikas svajojate apie naujut naujutėlį automobilį tiesiai iš salono? Be abejo, tikriausiai reikiamą sumą sutaupyti sudėtinga, jei gyvenate nuo vienos iki kitos algos. Kam taupyti metų metus, jei taip trokštamą daiktą galima turėti čia ir dabar? Taigi galbūt automobilio pirkimas lizingu – būtent tai, ko jums reikia? Pabandysime aptarti visas su tuo susijusias sąlygas.

Lizingas – beveik analogiška sąvoka kaip ir paskolos. Tačiau lizingas dar vadinamas ir išperkamąja nuoma. Lizingo suma priklauso nuo termino, kuriam skolinamasi, bei nuo jūsų pajamų: kuo jos didesnės ir stabilesnės, tuo didesnis lizingas suteikiamas. Pirmiausia atsižvelgiama į besiskolinančiojo galimybes ir kitus finansinius įsipareigojimus.

Paraiškas lizingui gauti galima pateikti ir internetu

Lizingas teikiamas panašiomis sąlygomis kaip ir kreditai. Skolinantis pinigų iš didžiųjų šalies bankų ar kredito įstaigų, viskas vyksta greičiau ir paprasčiau, nes šios įstaigos turi įgaliojimus ir padeda greičiau sutvarkyti reikiamus dokumentus lizingui gauti ir automobiliui įsigyti. Taip pat paraiškas norintieji gauti lizingą gali pateikti internetu, užpildę el. formas arba netgi nuvykę į saloną, kuriame automobiliai pardavinėjami.

Lizingu įsigyti galima ir dėvėtus automobilius, tačiau jie neturi būti senesni nei 10 metų.

Beje, galima rinktis ir įsigyti ne tik naujus, bet ir naudotus automobilius, tačiau pastarieji yra pigesni, juos įsigiję, gausite ir mažiau garantijų, negalios 5 metų draudimas, kuris visuomet galioja įsigijus naują automobilį (t. y. jums nereikia mokėti už serviso, remonto paslaugas – visus 5 metus tai suteikiama nemokamai), taigi visgi labiau rekomenduojama pirkti naujus automobilius. Tačiau sutartyse paprastai nurodomas faktas, kad perkami lizingu automobiliai turi būti ne senesni kaip 10 metų.

Lizingą išmokėti turėsite per maždaug 5-7 metų laikotarpį

Kai perkamas naujas automobilis, už jį išsimokėti reikia vidutiniškai per 5 metus, o ilgiausias paskolos terminas – 10 m. Sudarius lizingo sutartį ir sumokėjus tam tikrą automobilio vertės dalį (paprastai tai būna nuo kelių iki 15 proc. galutinės automobilio kainos, kartais ir daugiau, priklausomai nuo įstaigos, kurioje lizingą imate), automobilis gaunamas jau po dienos ar dviejų ir juo iš karto galima naudotis be jokių apribojimų. Taikomos sąlygos – labai lanksčios, nes pats galėsite pasirinkti, per kiek laiko už automobilį mokėsite ir per kiek laiko išmokėsite visą reikiamą sumą.

Kodėl lizingai tokie patrauklūs?

  1. Tai efektyvus ir gana paprastas automobilio įsigijimo finansavimo metodas.
  2. Nebereikia jokių užstatų – įsigytas automobilis tampa garantu.
  3. Lizingai yra lankstūs kaip ir kreditai, nes daugelį lizingo sąlygų galėsite pasirinkti patys, atsižvelgdami į savo finansines galimybes, to laikotarpio finansinę padėtį ir kt. Mokėti galima pasirinktu grafiku, taip pat mokėjimo terminus galima trumpam atidėti.

Informacija apie galimas rizikas: reikia apsvarstyti ir tai

Jei finansinius įsipareigojimus vykdote netinkamai, didėja finansiniai jūsų kaštai ir tai gali turėti neigiamos įtakos visai jūsų kredito istorijai. Taigi jei pažeisite sutarties sąlygas, galima prarasti ne tik jau sumokėtas įmokas, bet ir visas teises į turtą, kuriam įsigyti buvo imamas lizingas – šiuo atveju naująjį automobilį. Taigi gerai apsvarstykite, ar lizingas netaps finansine našta jums ir jūsų šeimai. Apsisaugoti nuo netikėtumų padėti gali draudimas – pasidomėkite tuo. Lizingu įsigytuosius automobilius būtų privalu apdrausti ne tik paprastu civiliniu vairuotojų, bet ir KASKO draudimu, kuris suteikia kur kas didesnį saugumo jausmą jums ir jūsų artimiesiems.