Augančio šuniuko mityba: nei per daug, nei per mažai ėdesio

mazas suoLaikotarpis nuo gimimo iki augimo pabaigos yra pats svarbiausias siekiant, jog šuo užaugtų stiprus ir sveikas. Augančiam organizmui reikia daugiau priežiūros, o atrodytų nedidelės klaidos ar aplaidumas gali tapti lemtingais. Todėl specialistai atkreipia ypatingą dėmesį į mitybą. Tinkamai parinktas ir maistinę vertę turinti gyvūnų maistas padeda užtikrinti tinkamą vystymąsi bei užkerta kelią pataloginiams susirgimams.

Royal Canin naminių gyvūnų mitybos specialistai teigia, jog pagrindinė taisyklė, kurią privalo žinoti auginantys mažylius – šuniukas negali suėsti per daug ar per mažai maisto. Tiek maisto trūkumas, tiek peršėrimas sukelia sveikatos problemų, tačiau peršėrimas ypatingai. Pamaloninimas vienu kitu kąsneliu gali baigtis ankstyvu didelių veislių šunų viršsvoriu, o dėl to pradeda kankinti kaulų ir sąnarių problemos. Juk tai augantis organizmas, liaudiškai kalbant „minkštais kaulais“, jis tik vystosi ir formuojasi, o staiga jam dar reikia „nešioti“ papildomą svorį, kuris gali iškreipti stuburą, vargina sąnarius ir kenkia vidaus organams. Mažų veislių šunims, peršėrimas skatina riebalinio audinio ląstelių dauginimąsi, kaupimąsi ir dėl to suaugus yra „užprogramuotas“ viršsvoris, judėjimo problemos.

Kiek kartų maitinti šuniukus priklauso nuo šuns amžiaus. Kuo jaunesnis – tuo dažniau reikia maitinti, o vyresniems rekomenduojamos net ir iškrovos dienos. Po nujunkimo rekomenduojama šuniukus maitinti keturis kartus per dieną. Ūgtelėjus reikėtų maitinti po tris kartus per dieną, o galiausiai pereiti prie dviejų kartų per dieną maitinimo. Porcijos dydis bei šuns maisto rūšis priklauso nuo šuns veislės, aktyvumo lygio, laikymo sąlygų ir dydžio. Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog augančiam organizmui reikalingos kitos maistinės medžiagos bei vitaminai nei suaugusiam ar senam šuniui. Todėl mažylius reikia maitinti būtent subalansuotu maistu augantiems šuniukams, o pajutus, jog atsiranda viršsvorio, sumažinti porcijas bei pasidomėti dietiniu gyvūnų maistu.

Šuns mityba, aktyvus užsiėmimas ir dresūra leidžia užtikrinti, jog gyvūnas bus sveikas, linksmas, paklusnus ir tikras šeimos draugams – būtent toks apie kokį svajojote.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>