Ar emigravę pamiršta Lietuvą?

emigranteĮ emigravusius tautiečius laidomos įvairios strėlės – pasipiktinimo, nepasitenkinimo, pavydo. Tačiau ar tai, kad žmonės išvyko ieškoti geresnio gyvenimo, bet mintyse visuomet galvoja apie gimtinėje likusius draugus ir gimines, puoselėja lietuvių kalbą, išties yra išdavikai? Šia tema prie kavos puodelio kalbamės su jau penkerius metus į Londoną emigravusia Dalia.

Yra žmonių, kurie nusivylę Lietuva išvyksta ieškoti laimės, o vėliau apskritai išsižada Lietuvos ir lietuvių kalbos. Nebuvo kilusi tokia mintis?

Niekada! Namai yra ten, kur yra šeima, o mano ir vyro tėvai liko Lietuvoje, čia gyvena ir sesė, vyro pusbrolių šeimos, tad savo giminėje esame vieni iš nedaugelio “juodų avių”. Išsižadėti Lietuvos reikštų išsižadėti artimiausių žmonių, o be jų pradedi jaustis vienišas. Todėl neišsižadama, o dažnai grįžtame pasisvečiuoti ir planuojame grįžti gyventi atgal. Londonas yra tik vienas iš gyvenimo etapų.

Turite 7 metų sūnų, kuris lanko mokyklą. Kaip sekasi nepasiklysti tarp dviejų kalbų?

Sako, jog vaikai imlesni kalboms, nei suaugę, o į Londoną persikėlėme kai Simui buvo vos 2 metai. Tad nevengėme nė vienos kalbos. Vedėme į darželį anglų kalba, į sekmadieninę mokyklėlę lietuvių kalba, namuose  kalbame lietuviškai, parduotuvėse, mieste girdi anglų. Tad manau gauna pakankamą dozę abiejų kalbų ir šiuo metu laisvai kalba tiek lietuviškai, tiek angliškai. Labai daug ką daro televizija – animacinius filmukus žiūrime tiek anglų kalba, tiek lietuvių – nors su lietuvišku įgarsinimu žiūrėti jam patinka labiau, tačiau anglų kalba skatiname žiūrėti, jog lengviau rastų tinkamus žodžius bendraujant su bendraamžiais.

Ar ir jūs žiūrite lietuvišką televiziją?

Žiūrime lietuviška tv internetu. Kadangi ši paslauga šiuo metu itin plėtojama, viską galime žiūrėti realiu laiku, visos lietuviškos ir užsienio televizijos. Itin patogu. Patinka tiek vaikui, tiek vyrui, kuris žiūri sporto kanalus, vakare mėgstame pasižiūrėti vakaro žinias. Nenorime nutolti nuo aktualijų, tuo labiau, jog planuojame po kelių metų grįžti į Lietuvą. O ir galimybė girdėti lietuviškai kalbančius balsus yra labai miela. Esame įsikūrę toliau nuo didesnių lietuvių bendruomenių , tad tikrai pasiilgstame melodingo kalbos skambesio.

Ačiū už pokalbį!

Pokalbį palaikė Moteruklubas.lt